GUME - SVE ONO STO VAS ZANIMA

Ne razumin  :mrgreen:
 
BM0021 said:
Probaj corsu, drzi fantasticno ali ne traje jbg. Kolko ti rosso2 izdrzao?

Još traje, prognoziram kojih 5k da će zadnja izdržati, maximum.
 
nakir said:
Nevidin di san napisa da se tesko grije i molia bih da se ova konstruktivna rasprava nastavi bez omalozavanja i vrijedzanha tudzih voznih sposobnost , hvala  (y)

ne omaložavam, komentiram. Krivo sam shvatio tvoj post. Ispadalo mi je dosta kontradiktorno to što si napisao.
 
bimba said:
Ja pretpostavljam di je problem. Pričali smo o tome kad je birao gume. Prevelika očekivanja, navikao je na gume stepenicu poviše a tu su problem kilometri. Mislim da je sada sam zaključio da ne možeš ovce i novce  (y)
na moju zalost mislin da si u pravu  (y)  sljedece cu provat continental :)
Cvitak sve ok, tipkovnica zna bit zeznuta  :mrgreen:
 
nakir said:
na moju zalost mislin da si u pravu  (y)  sljedece cu provat continental :)
Cvitak sve ok, tipkovnica zna bit zeznuta  :mrgreen:

Neces se onda usrecit ako ti odgovaraju gume koje su agresivnije od M7RR (spominjes Sport Attack)
 
nakir said:
na moju zalost mislin da si u pravu  (y)  sljedece cu provat continental :)
Cvitak sve ok, tipkovnica zna bit zeznuta  :mrgreen:

Conti sportske da ( mada ću ja opet ovdje izjavit i uvjeren sam da je M7RR bolji od CSportAttack 2  :mrgreen:, pogotovo što sam vozio na obje ) , ali racing stret ili race od Contia...  :?

Mislim odlične su, ali po meni pre nervozne i po pitanju održavanja radne temperature najgore.
 
bimba said:
Conti sportske da ( mada ću ja opet ovdje izjavit i uvjeren sam da je M7RR bolji od CSportAttack 2  :mrgreen:, pogotovo što sam vozio na obje ) , ali racing stret ili race od Contia...  :?

Mislim odlične su, ali po meni pre nervozne i po pitanju održavanja radne temperature najgore.
A joj je me poremeti  :mrgreen: izgleda da je corsa najbolji prijelaz izmedzu trkace gume i cestovnih .  Hvala na odgovoru.
Jel mi mozes rec cijenu  seta sport attack 2 . Nije hica. Hvala  (y)
 
Jedva čekam da mi se resetira amex da mogu uzeti metzelerke  :0648:


Nisam ih nikad probao ali slušajući vas vlaži mi se desni dlan od uzbuđenja  :LOL:
 
nakir said:
A joj je me poremeti  :mrgreen: izgleda da je corsa najbolji prijelaz izmedzu trkace gume i cestovnih .  Hvala na odgovoru.
Jel mi mozes rec cijenu  seta sport attack 2 . Nije hica. Hvala  (y)

U ovom trenutku po narudžbi isporuka cca 5-7 dana , cijena oko 2000,00 kn, a početkom ožujka imat ću ih na lageru, set cca 1850,00 kn
 
nakir said:
Ma vise se pitan jeli M7 ipak malo marketing pre napuvana :) Rosso corsa san ima na motoru i to mi je opet sljedeca. Guma je precizna trpi svakakva sranja. Vozija san je na 1,8 prelazia san preko ruba gume, ralicu san sa njon satruga. To je cudo koliko dobru povratnu informaciju san ima a i motor puno ugladzeniji. Al mi je trajala 3tkm. Ova mi je na 7 i moze jos 2. Stedija sa  je :) 
KRONIK koliko kilometara ?
Mislin da je sve na forumu iz iskustva s M7RR, ne igra ti tu marketing...
I ja ju imao i bio prezadovoljan, sad za desetak dana iden do Matka po gume-mozda probam sta sportskije s manjom trajnosti a M7RR je uvik siguran izbor za me  (y)
 
Face_Off said:
Mislin da je sve na forumu iz iskustva s M7RR, ne igra ti tu marketing...
I ja ju imao i bio prezadovoljan, sad za desetak dana iden do Matka po gume-mozda probam sta sportskije s manjom trajnosti a M7RR je uvik siguran izbor za me  (y)


Zar nije corsa super sport a m7rr "samo" sport?
 
To sa Sport , Hypersport , Supersport je zeznuta igra i zbunjuje. Stvar je u biti vrlo jednostavna i u biti si pogodio. Kada pričamo o radijalnim gumama za nakede, R-ove itd.. postoje u biti 4 osnovne kategorije guma:

Sport Touring
Sport
Racing Street
Race

Problem nastaje u tome što sport kategoriju svaki proizvođać " naziva" drugačije. Npr. Bridgestone Sve svoje sportske gume naziva "Hypersport" ( S20 , BT-016, BT-014 ) , Pirelli "Sport" ( DRIII, DRII, Diablo Rosso, Diablo ), Conti isto Hypersport , Metzeler Sport&Supersport itd...

Dakle, da bi bilo jasnije to bi otprilike izgledalo ovako ( moguće su manje greške jer sam kući pa je ovo sve iz glave )


Race
Metzeler                    Pirelli                                          Michelin              Bridgestone                Dunlop 
Racetec slick              Diablo Superbike Slick                    Power Slick Evo    Racing Battlax Vo2      Slickovi KR
Racetec RR K1&K2    Diablo Supercorsa V2 SC0,1,2,3      Power Cup Evo    R10 NHS                    D 212 GP

Racing Street
Metzeler                    Pirelli                                        Michelin                            Bridgsetone      Dunlop
Racetec RR K3            Diablo Supercorsa SP V2              Power Supersport Evo        RS10                GP Racer*
                                Diablo Supercorsa BSB                                                        BT-003 RS

Sport
Metzeler                    Pirelli                                          Michelin                            Bridgestone      Dunlop
Sportec M7RR            DRIII                                          Pilot Power 3                    S20 Evo            Sportsmart II
Sportec M5                DRII                                          Pilot Power 2CT                BT-016 Pro        Sportsmat
Sportec M3                Diablo                                        Pilot Power                        BT-014            Qualifier II

Sport-touring
Metzeler                    Pirelli                                        Michelin                            Bridgestone        Dunlop             
Roadtec 01                Angel GT                                    Pilot Road 4                      T30                    Roadsmart III
Roadtec Z8                Angel ST                                    Pilot Road 3                      BT-023                Roadsmart II
Roadtec Z6                Diablo Strada                            Pilot Road 2                      BT-021                Roadsmart

E sad, da preduhitrim potencijalna pitanja koja pretpostavljam da bi mogla biti , evo nekih dodatnih pojašnjenja

- na GP Racera sam stavio *, iz razloga što je on realno amaterska trkaća guma, a D212 GP profi trkaća guma ( pričamo o gumama sa šarom ) , jer Dunlop u biti nema u ponudi racingStreet gumu 

- Ako netko pokuša opovrgnuti moje navode  :mrgreen:pa ide u smjeru tipa da je Diablo Rosso III Hypersport a Diablo Rosso II Sport , ne stoji i evo činjenice. DRIII je novi model , zamjena za DRII stari model koji i dalje ostaje u ponudi ali po nižoj cijeni. Dakle, pričamo o sportskoj gumi zadnje generacije , i sportskoj gumi starije generacije, odnosno do prije mjesec dana isti odnos je bi DRII -Diablo , jer je DRIII tek izašao ove godine.  Svaki proizvođać pogotovo u Sport i Sport -Touring segmentu, ostavlja u proizvodnji i stare model uz nove unutar dvi-tri generacije, ali različitih cjenovnih razreda.

E sad dolazimo do Diablo Rosso Corse. Diablo Rosso Corsa je u biti spoj dvije gume iz Pirelli-eve ponude. Karkasa i sredina gazećeg sloja je DRII a bokovi gazećeg sloja je smjesa Supercorse. Realno gledajući , Rosso Corsa je jedina prava Hypersport guma na tržištu, dakle ispod Supercorse a poviše serije Diablo Rosso, a i točno tako ih Pirelli i deklarira.

Ono što treba imati na umu, da se sad tu opet ne pojave pitanje kako je ova bolja od ove, pa kako koja di pripada, to je nešto drugo. Klasifikacija neke gume u pogledu kategorije kojoj pripada bazira se isključivo na tome za kakvu je namjenu proizvođać deklarira i u skladu s tim kako je tehnički izvedena po pitanju konstrukcije karkase, deklarirane max.brzine, nosivosti,  udjela šare na gaznom sloju itd... E sad to što se neka pokaže bolja od druge ne mijenja kategoriju kojoj pripada. 


 
Hrvoje-Bj said:
Pozdrav
Moze netko reci nesto vise o MICHELIN PILOT POWER 3? po pitanju trajnosti i drzanja.

U svojoj klasi jako trajna i dobrog drzanja u svim uvjetima
 
Matko
Ne želim se pravit pametan ali i najaci rejser na magistrali zadovoljava sport guma .
Tipa M7,rosso 2,3, ......
To je samo mišljenje ali ko sam ja da to govorim  :mrgreen:
 
poštar said:
Matko
Ne želim se pravit pametan ali i najaci rejser na magistrali zadovoljava sport guma .
Tipa M7,rosso 2,3, ......
To je samo mišljenje ali ko sam ja da to govorim  :mrgreen:
realno gledajuci zadovoljava i pilot power ovo ostalo je samo stvar ukusa ko sta voli i kako se osjeca na motoru :)
A lipo je svasta provat  (y)
 
Hrvoje-Bj said:
Hvala na odg...ako ima jos netko iskustva neka kaze..

Ja sam imao komplet na FZ6, napravio sam 12.000km i potrošio zadnju, prednja je još imala mesa ali sam opet promijenio komplet...

Napravio sam u godinu dana otprilike 8.000km isključivo po gradu i 4000km u vikend izletima s curom i na godišnjem đir po Dalmaciji, motor mi je svakodnevni radni konj i gume su mi bile jako dobre za moje potrebe... Od jutarnjeg hladnog odlaska na posao drže od početka i u minusu po zimi, po kiši iznenađujuće dobre performanse, čak i po bujicama po cesti nisu loše, vijek trajanja super, u odnosu na moje prethodne komplete na istom motoru Dunlop Sportsmart 1 i 2 PP3 je meni bila bolja u svakom pogledu... Sportsmart su mi ujutro proklizavale sve do posla, po kiši sam često plesao na kočenju, trajale su mi 9000km, jedino preko 200kmh Dunlop mi je bio uvjerljiviji od PP3 ali samo bi tu i tamo raspuhao mašinu tako da meni to nije bilo bitno...

U međuvremenu sam prešao na Angel ST, promijenio motor i sad sam na Angel GT, igrom slučaja sam dobio super povoljnu ponudu pa sam ih uzeo ali još uvijek pamtim PP3 kao jako dobru svakodnevnu gumu...