GUME - SVE ONO STO VAS ZANIMA

3alfa3 said:
Samo se drzi preporucenog tlaka (specificnost konstrukcije te gume je da trazi takav tlak, cak i za jacu voznju, a Metzeler tek za stazu preporuca da se zadnja ispusti za samo 0,2bara dok prednja i dalje ostaje kao za cestovnu voznju)


Inace, i meni su se M7RR jako svidjele. SAd sam na drugom setu, a bimba uskoro salje i treci koji ce strpljivo cekat u garazi da se ove na motoru potrose :mrgreen:

Koji bi to bio? Na motoru mi je preporuka 2.5 / 2.9 i tako sam i stavio.

Drago mi je cut da ti se jos uvijek svidaju, tvoj post je prvi koji sam procitao koji je spomenuo ovu gumu (negdje u ovom topicu) tako da thx! (y)
 
Meni je guma dobra M7RR al nista specijalno ko sta su svi uzivljeni. Nekuzin zbog cega vam je posebna. Guma trpi 2,5 normalno 2,3 vec ne trpi i mora bit tempo ubitacan i oce malo misit dok ne ugrije a kad ugrije stvarno se mora upirat da bi bila dobra.  :LOL:
Po kisi nebi preporucija neka divlja otvaranja jer guma drzi odlicno do neke granice a onda nekontrolirano pusti.
 
Jeli neko prova continental sport attack . Ima ih povoljno a profil mi izgleda dobar :)
 
nakir said:
Meni je guma dobra M7RR al nista specijalno ko sta su svi uzivljeni. Nekuzin zbog cega vam je posebna. Guma trpi 2,5 normalno 2,3 vec ne trpi i mora bit tempo ubitacan i oce malo misit dok ne ugrije a kad ugrije stvarno se mora upirat da bi bila dobra.  :LOL:
Po kisi nebi preporucija neka divlja otvaranja jer guma drzi odlicno do neke granice a onda nekontrolirano pusti.

M7RR je "Katica za sve". Mozes se vozit po hladnom vremenu, mozes se naganjat po toplom. I sve izmedju. Vjerojatno najsvestranija guma. Naravno, treba bit svjestan kojoj klasi guma pripada (sport klasa), ali rekao bi da i izlazi iz te klase obzirom da traje, trpi hladnije vrijeme sasvim dobro, ne buni se na mokrom, a i za zivlju voznju po cesti (pa makar se radilo o jakim RR motorima) je sasvim u redu. Oni kojima treba nesto van tih "mjera", jako dobro znaju koje gume su za njih - oni koji ne znaju, M7RR je vjerojatno i predobra guma za njih (za mene svakako predobra  :mrgreen: ).


Na M7RR gledam isto kao na Michelin PP prije 10 godina - guma siroke primjene koja se ne buni i kad ju se nagazi
 
Ja je nisam probao, a uz rosso corsa koja mi se pokazala vrhunska (za cestu, na marofu se pregrije) niti necu nis drugo u tom cjenovnom rangu.
 
BM0021 said:
Ja je nisam probao, a uz rosso corsa koja mi se pokazala vrhunska (za cestu, na marofu se pregrije) niti necu nis drugo u tom cjenovnom rangu.

...i to ti je odlicna praksa. Naviknes se na neku gumu, podesis si eventualno ovjes da uz takvu gumu imas maksimum performansi za svoj stil voznje i ne mijenjas model gume dok ne nestane s trzista. Ne vidim nista lose u tome, dapace - nikad nema iznenadjenja

A i rosso corsa je guma kod koje postoje neki kompromisi jer joj je primjena uza od M7RR, ali ako ju se koristi za ono za sto je namijenjena, odlicna guma i svakako bolja od M7RR


Ono sto na jednom drugom forumu tupim jednom forumskom prijatelju je da je narezani slick za Z750 i tempo voznje koji nije ni najmanje u ekstremu los odabir - al eto, covjek zeli vozit na gumama koje "nude gripa", makar i u ovo doba godine u kontinentalnom dijelu HR  :mrgreen:


ko sto je bimba vise puta naglasio - guma se kupuje za vozaca, a ne za motor - kratko i jasno. Meni M7RR izlaze van mog stila voznje i to na obje strane - zato ih i volim i nema mijenjanja dok se proizvode kako stvari stoje
 
nakir said:
Jeli neko prova continental sport attack . Ima ih povoljno a profil mi izgleda dobar :)

ja sam potrosio nekoliko setova sport attack2.  - sacvrsena guma za po suhome ali malo kilometara.
 
Ma vise se pitan jeli M7 ipak malo marketing pre napuvana :) Rosso corsa san ima na motoru i to mi je opet sljedeca. Guma je precizna trpi svakakva sranja. Vozija san je na 1,8 prelazia san preko ruba gume, ralicu san sa njon satruga. To je cudo koliko dobru povratnu informaciju san ima a i motor puno ugladzeniji. Al mi je trajala 3tkm. Ova mi je na 7 i moze jos 2. Stedija sa  je :) 
KRONIK koliko kilometara ?
 
Mjesas dva pojma druže. pirelli je pure sport a metzeler je "samo" sportska guma.
 
Trajnost corse je koma, zadnja na tuonu 2,5t km, prednja malo vise ali ne bas 2 zadnje. Ali guma na ovako hladnoj cesti drzi fenomenalno, ljeti se ne pregrijava na cesti, na stazi da ali to vise necu zaje, za stazu meni gp racer treba, on mi je i za cestu vrh ali razlika je sto s corsom prakticki bez grijanja vec mogu u zavoje.
 
nakir said:
Meni je guma dobra M7RR al nista specijalno ko sta su svi uzivljeni. Nekuzin zbog cega vam je posebna. Guma trpi 2,5 normalno 2,3 vec ne trpi i mora bit tempo ubitacan i oce malo misit dok ne ugrije a kad ugrije stvarno se mora upirat da bi bila dobra.  :LOL:
Po kisi nebi preporucija neka divlja otvaranja jer guma drzi odlicno do neke granice a onda nekontrolirano pusti.

Mora biti ubitačan tempo i teško se grije?  :shock: :misli:

Mislim da u tvom slučaju nije problem u gumi  (y)
 
BM0021 said:
Trajnost corse je koma, zadnja na tuonu 2,5t km, prednja malo vise ali ne bas 2 zadnje. Ali guma na ovako hladnoj cesti drzi fenomenalno, ljeti se ne pregrijava na cesti, na stazi da ali to vise necu zaje, za stazu meni gp racer treba, on mi je i za cestu vrh ali razlika je sto s corsom prakticki bez grijanja vec mogu u zavoje.

Sad imam prvi set diablo rosso 2 na tuonu i oduševljen sam. Dvoumim se za Corsu ili Rosso 2 opet a možda i rosso 3. Slatke brige  :LOL:
 
Cvitak said:
Sad imam prvi set diablo rosso 2 na tuonu i oduševljen sam. Dvoumim se za Corsu ili Rosso 2 opet a možda i rosso 3. Slatke brige  :LOL:

Sam ti rekla...guuštaj  (y)
 
Ja probah M7RR na RSV-u i ostao iznenađen gripom i dok je jos hladna, a kako se moze ukopat kočnicama
kad se zagriju je nerealno. Isto tako su me odusevile i Z6 koje imam na FZ6 i to nakon više setova raznih
novijih i modernijih dual compound guma, a Z6 je prastari model.
 
Cvitak said:
Mora biti ubitačan tempo i teško se grije?  :shock: :misli:

Mislim da u tvom slučaju nije problem u gumi  (y)
Nevidin di san napisa da se tesko grije i molia bih da se ova konstruktivna rasprava nastavi bez omalozavanja i vrijedzanha tudzih voznih sposobnost , hvala  (y)
 
Cvitak said:
Mora biti ubitačan tempo i teško se grije?  :shock: :misli:

Mislim da u tvom slučaju nije problem u gumi  (y)

Ja pretpostavljam di je problem. Pričali smo o tome kad je birao gume. Prevelika očekivanja, navikao je na gume stepenicu poviše a tu su problem kilometri. Mislim da je sada sam zaključio da ne možeš ovce i novce  (y)
 
Cvitak said:
Sad imam prvi set diablo rosso 2 na tuonu i oduševljen sam. Dvoumim se za Corsu ili Rosso 2 opet a možda i rosso 3. Slatke brige  :LOL:
Probaj corsu, drzi fantasticno ali ne traje jbg. Kolko ti rosso2 izdrzao?
 
Cvitak said:
Sad imam prvi set diablo rosso 2 na tuonu i oduševljen sam. Dvoumim se za Corsu ili Rosso 2 opet a možda i rosso 3. Slatke brige  :LOL:

U toku idučeg tjedna, prve idu u opticaj pa ćemo brzo znat jel sve ono na papiru tako i u praksi. Ako bude ......... :mrgreen: