GUME - SVE ONO STO VAS ZANIMA

Ljudi jel vas mogu zamoliti da bimbi ne spamate temu. Covjek gubi previse vremena na ove gluposti, imajte bar malo obzira prema ovima sta ne kupuju gume preko egaya  :mrgreen:
 
Mea culpa... Pitanje je tribalo bit upućeno Matku,  ali kako "guru iskače iz paštete", potkrala se greška.


:mrgreen:
 
U suradnji sa Pirelli-om i Metzelerom, pripremili smo jednu zanimljivu promotivnu akciju za proljeće.

Kod kupovine seta, novog Pirelli Diablo Rosso III u segmentu sportskih guma, na poklon svaki kupac dobiva Dainese leđni protektor ( kornjača ) komercijalne vrijednosti oko 800 kn, dok uz najnoviju gumu Metzeler Roadtec 01, kod kupnje seta , kupac na dar dobiva moto ruksak komercijalne vrijednosti 300 kn.

Izvrsna prilika za dobiti set vrhunskih guma, i uz to pred sezonu sebi osigurati lijepi poklon  (y)
 
Mario T said:
Po meni je veci autoritet Sredju

Bez imalo dileme  (y)
Sredju se, u kojoj se god temi pojavi, u vrlo kratkom roku pokaže kao veliki znalac i autoritet  (y) (y)
 
Moze li neko da mi pomogne u odabiru gume za motocikl?
Vozim Suzukija GSXR K8 1000. :021:
To mi je prvi motor ne vozim stazu samo cestovna voznja ali zna se voziti agresivnije.
Do sad sam vozio na Dunlop GP211 200 55 zr17 guma mi je ostala nova na rubovima a na sredini se potrosila. :palacdolje:
Razmisljao sam da kupim Dunlop sportsmart2 ali mislim da mi ni to ne treba po mom tipu voznje svaka sugestija je dobro dosla i mislim da bi mi sad vise odgovarala dimenzija 190 50 17?

Ispravite me ako sam neggdje pogrijesio  :)
Svaka pomoc dobro dosla moze iskustvo sa gumama a i preporuka za gume
Pozdravv :D :D :D
 
Moze li meni netko reci koja je najbolja guma za Ktm 450 Sm ,za po cesti ,onako vozim osrednje ... volin davit gas.....vozim cilu godinu ali ne po kisi i kad jadno puse ... usput na koliko da je napuham(u barima)....dimenzije isto, ne preusko ni da mi struze o kadenu ili vilice....eto ...hvala unaprijed :misli: :misli: :misli: :jesus:
 
Upadam u temu brzinski, konkretno gume michelin pilot street radial i prednja i zadnja. Smijer okretanja je naravno isti ali je šara prednje i stražnje gume obratna. Prva ima ureze koji se šire od vani prema unutra a stražnja obratno. Logika nikakva, sugurno tako mora bit radi vodenog klina itd al ipak...
 
boobdy said:
Upadam u temu brzinski, konkretno gume michelin pilot street radial i prednja i zadnja. Smijer okretanja je naravno isti ali je šara prednje i stražnje gume obratna. Prva ima ureze koji se šire od vani prema unutra a stražnja obratno. Logika nikakva, sugurno tako mora bit radi vodenog klina itd al ipak...
Caka je u tome što je stražnja dizajnirana da po mokrome bolje ubrzava, a prednja da bolje koči.
Eto.
 
Gosn. Bimba, taman prelazim sa Conti sportattacka 2 na M7RR koji ste mi prije neki dan onako promptno i ljubazno poslali.
Na Metzelerovim stranicama vidim da su preporučeni tlakovi za KTM 990 SMT 2,4/2,6 bara. Na motoru mi je preporuka nešto niži tlak za oko 0,2 bara.
Znajući Metzerovu osjetljivost na pritisak dal da slušam KTM ili Metzeler?
Nekako naginjem gumarskoj industriji ali evo neka Matkova bude zadnja.
 
djuka007 said:
Gosn. Bimba, taman prelazim sa Conti sportattacka 2 na M7RR koji ste mi prije neki dan onako promptno i ljubazno poslali.
Na Metzelerovim stranicama vidim da su preporučeni tlakovi za KTM 990 SMT 2,4/2,6 bara. Na motoru mi je preporuka nešto niži tlak za oko 0,2 bara.
Znajući Metzerovu osjetljivost na pritisak dal da slušam KTM ili Metzeler?
Nekako naginjem gumarskoj industriji ali evo neka Matkova bude zadnja.

ja sam poslusao Apriliin savjet za tlak zraka - 2,3 / 2,5 - katastrofa
kada sam napumpao po Metzeleru 2,5 / 2,9 super!!
 
Ne kuzim zasto je kod dvocilindrasa pravilo da je tlak u gumama manji???
Ok ako je to zbog okretnog momenta i razvijanja snage ali kako onda aprilia Tuono sa V4 motorom ima visi preporuceni tlak od SMT sa V2 motorom. Pa ne moze moment kod austrijanca biti veci nego kod talijana???? Ili??????

Poslano sa mog SM-G900F koristeći Tapatalk

 
djuka007 said:
Ne kuzim zasto je kod dvocilindrasa pravilo da je tlak u gumama manji???
Ok ako je to zbog okretnog momenta i razvijanja snage ali kako onda aprilia Tuono sa V4 motorom ima visi preporuceni tlak od SMT sa V2 motorom. Pa ne moze moment kod austrijanca biti veci nego kod talijana???? Ili??????

Poslano sa mog SM-G900F koristeći Tapatalk

ne znam na sta konkretno mislis.
ja sam prvo napumpao kako apriliJa predlaze 2,3/2,5. nije funkcioniralo sa M7RR uopce tj. katastrofa
sa Metzelerovim 2,5/2,9 prijedlogom je funkcioniralo super.
 
Dok sam listao FB, slucajno naletim na ove slike. Sta mislite da li je ovo moguce ? S obzirom da se ne radi i kineskim gumama vec o vrlo kvalitetnim i brendiranim gumama (Michelin Pilot Road 4) ?
 
Internetski samoprozvani lumeni kažu da je montirao gumu čiji je max brzinski index niži od brzine koju može postići motor na slici;
"Upon further research, that is a '11-'15 ZX10R which has a top speed ~20 mph over the max rating of the Pilot Road 4. Running above the rated speed will weaken they tire and cause exactly this sort of thing to happen."
 
Bimba trenutno ne zna tko mu glavu nosi, i nažalost ne može se klonirati. Međutim kao i uvijek, spreman je pomoći savjetom i preporukom s tim da to sa druge strane zahtjeva i malo strpljenja, ali uvijek će se odgovoriti  (y) :mrgreen:
 
matrix92 said:
Moze li neko da mi pomogne u odabiru gume za motocikl?
Vozim Suzukija GSXR K8 1000. :021:
To mi je prvi motor ne vozim stazu samo cestovna voznja ali zna se voziti agresivnije.
Do sad sam vozio na Dunlop GP211 200 55 zr17 guma mi je ostala nova na rubovima a na sredini se potrosila. :palacdolje:
Razmisljao sam da kupim Dunlop sportsmart2 ali mislim da mi ni to ne treba po mom tipu voznje svaka sugestija je dobro dosla i mislim da bi mi sad vise odgovarala dimenzija 190 50 17?

Ispravite me ako sam neggdje pogrijesio  :)
Svaka pomoc dobro dosla moze iskustvo sa gumama a i preporuka za gume
Pozdravv :D :D :D

Nešto od sportskih guma srednje generacije što nema problema sa grijanjem tipa Sporteca M3 ili M5, Pilota Power i slično  (y)