GUME - SVE ONO STO VAS ZANIMA

brane4 said:
potrošnja DR3? u usporedbi sa m7rr.....

Neznam kako je potrosnja u usporedbi sa M7 jer je nisam imao ali meni DR3 prevalio vec nekih cca 2400 km,nema naznake da se potrosila ni milimetar,guma porubljena i nisam joj nasao granicu... Ne forsiram je na hladno i vikendom provjeravam tlak... Cak bi se usudio napisati da se isto trose M7 i DR3 ali Bimba ce vise znati o tome...
Uglavnom,preezadovoljan sam gumom...  (y) (y)
 
ybr125 said:
Ima netko iskustva sa Continental Sport Attack 2 ?

Više me zanima kilometraža nego drzanje ceste jer na svim testovima su po tom pitanju u samom vrhu :D

Ne znam koje testove si gledao, ali ako si nisi zabunio kod pisanja ( šta ti je bitno ili model gume ), totalno kriv odabir gume  :wink: (y)
 
RRi said:
Neznam kako je potrosnja u usporedbi sa M7 jer je nisam imao ali meni DR3 prevalio vec nekih cca 2400 km,nema naznake da se potrosila ni milimetar,guma porubljena i nisam joj nasao granicu... Ne forsiram je na hladno i vikendom provjeravam tlak... Cak bi se usudio napisati da se isto trose M7 i DR3 ali Bimba ce vise znati o tome...
Uglavnom,preezadovoljan sam gumom...  (y) (y)

Točne informacije o kilometraži dolaze sa terena i prakse i ja tu ne mogu biti pametan i znati unaprijed. Za sada, DRIII , ne pokazuje kod nikog znakove neke pretjerane potrošnje, dapače , za gumu sportske namijene i perfromansi kakve ima, rekao bi ugodno iznenađenje. To je za sada, jer ipak potrošnja ovisi dosta o načinu vožnje , podneblju i asfaltu gdje se živi, pritisku itdd...  tako da su meni osobno relevantne informacije od mušterija koje su godinama kod mene i već znam kako se voze, na kojim gumama su radili koliko km itd...

Za sada , ono što mogu tvrditi 100% je da po pitanju potrošnje nije problematična, a naznake se da bi po tom pitanju mogla ispasti ugodno iznenađenje  (y)
 
bimba said:
Ne znam koje testove si gledao, ali ako si nisi zabunio kod pisanja ( šta ti je bitno ili model gume ), totalno kriv odabir gume  :wink: (y)

Ta guma koju sam naveo je od sport attack 3 losija samo po mokrome i nesto sitno u kilometrazi. A sport attack 3 je upravo u novom broju motorevije na 2. mjestu ukupno (iza M7 a ispred DR3). Na suhoj cesti i za upotrebu van staze je na 1. mjestu tako da znate :D

http://www.njuskalo.hr/moto-gume/continental-conti-sport-attack-3-akcija-set-oglas-18363703
 
MadjaRR said:
Evo je pa pogađajte koliko ima  :mrgreen:
Ja bi rekao negdje ko moja... Oko 5t km...
 
MadjaRR said:
Evo je pa pogađajte koliko ima  :mrgreen:

MadjaRR agresivno vozi,ja bi rekao 4000 km...
Voli "push hard"...  :LOL:
 
RRi said:
MadjaRR agresivno vozi,ja bi rekao 4000 km...
Voli "push hard"...  :LOL:
Znam, al cim covik zna vozit manje ce patit sredina a vise rubovi - cak i vise od 5 mozda...
 
MadjaRR said:
Evo je pa pogađajte koliko ima  :mrgreen:

27563 km..... +/- 500

:mrgreen: :mrgreen:
 
ima koliko?  :mrgreen:
 
ybr125 said:
Ta guma koju sam naveo je od sport attack 3 losija samo po mokrome i nesto sitno u kilometrazi. A sport attack 3 je upravo u novom broju motorevije na 2. mjestu ukupno (iza M7 a ispred DR3). Na suhoj cesti i za upotrebu van staze je na 1. mjestu tako da znate :D

http://www.njuskalo.hr/moto-gume/continental-conti-sport-attack-3-akcija-set-oglas-18363703

Ma sve u redu, ali moj posao su moto gume zadnjih 20 godina i to je ono čime se bavim , i samo ti pokušavam ukazati na po mome sudu grešku u koracima. Testovi su jedno , praksa je drugo. Oni mogu biti vodilja u startu, ali ne mogu biti 100% relevantni i točni. Rade su kontroliranim uvjetima, sa profesionalcima, i ono što je najbitniji dio u cijeloj priči ograničeni su vremenom. Dakle, jedno je kada se guma testira dok je nova i u roku od par dana, a drugo je praksa kada je ta guma na motoru sezonu dvije, na različitim podlogama asfalta, temperatura, milion ciklusa grijanja hlađenja i u normalnoj svakodnevnoj upotrebi gdje sredina gume puno više pati nego na testu ( dosta vremena je hladna tokom upotrebe ako se motor koristi na dnevnoj bazi ).

Da se mi vratimo na bitno , tvoje pitanje je bilo
" Više me zanima kilometraža nego drzanje ceste jer na svim testovima su po tom pitanju u samom vrhu "

I ja ti sada ponavljam, Conti Sport Attack 2 je po pitanju suhog i voznih osobina jedna od boljih sportskih guma, ali po pitanju kilometraže jedna od gorih, i s obzirom na tvoje pitanje, opet ponavljam krivi odabir  :wink: (y)

To je to od mene, ako trebaš i želiš savjet tu sam  (y)
 
Stavio nove M7RR i sad mi volan trese lijevo-desno kao lud izmedu 50-80 km/h. Balans / promjena radena kod daria tako da mislim da je to korektno odradeno. Pritisak 2.5/2.9. Jel to do gume ili ima jos nesto sto bi trebalo provijeriti?
 
ekipa, s obzirom da mi braće iz Trnskog nema do daljnjega (GO), a trebam promjenu guma kakva su vam iskustva sa moto Sekol? Bimba, šalješ li gume i njima direktno? Može i na PM. Bio bih vrlo zahvalan na odgovoru jer mi je malo frka s vremenom. Thx
 
Durr said:
Stavio nove M7RR i sad mi volan trese lijevo-desno kao lud izmedu 50-80 km/h. Balans / promjena radena kod daria tako da mislim da je to korektno odradeno. Pritisak 2.5/2.9. Jel to do gume ili ima jos nesto sto bi trebalo provijeriti?
Sto se ne vratis do njega pa da baci oko?
 
bimba said:
Ma sve u redu, ali moj posao su moto gume zadnjih 20 godina i to je ono čime se bavim , i samo ti pokušavam ukazati na po mome sudu grešku u koracima. Testovi su jedno , praksa je drugo. Oni mogu biti vodilja u startu, ali ne mogu biti 100% relevantni i točni. Rade su kontroliranim uvjetima, sa profesionalcima, i ono što je najbitniji dio u cijeloj priči ograničeni su vremenom. Dakle, jedno je kada se guma testira dok je nova i u roku od par dana, a drugo je praksa kada je ta guma na motoru sezonu dvije, na različitim podlogama asfalta, temperatura, milion ciklusa grijanja hlađenja i u normalnoj svakodnevnoj upotrebi gdje sredina gume puno više pati nego na testu ( dosta vremena je hladna tokom upotrebe ako se motor koristi na dnevnoj bazi ).

Da se mi vratimo na bitno , tvoje pitanje je bilo
" Više me zanima kilometraža nego drzanje ceste jer na svim testovima su po tom pitanju u samom vrhu "

I ja ti sada ponavljam, Conti Sport Attack 2 je po pitanju suhog i voznih osobina jedna od boljih sportskih guma, ali po pitanju kilometraže jedna od gorih, i s obzirom na tvoje pitanje, opet ponavljam krivi odabir  :wink: (y)

To je to od mene, ako trebaš i želiš savjet tu sam  (y)

To me zanimalo :D
Jos su mi gume dobre ali pri sljedecoj kupnji nazovem za savjet  :mrgreen: