GUME - SVE ONO STO VAS ZANIMA

bimba said:
Ovo je Roadsmart II  :misli:

Ne znam i meni izgleda kao da je dirala guma od nešto. Ako si več gledao , kako kažeš, pogledaj još jednom i vodi računa da se guma usljed centrifugalne sile u vožnji, deformira i ide u visinu, i moguće je da je nešto bilo zapelo ispod blatobrana i da je guma to dirala. U svakom slučaju, nije za zanemariti, pogledaj dobro ispod blatobrana i očisti sve , te prati naon svake vožnje da li se ponavlja ili ne. Ako nestane i više se ne događa, onda ti je ovo što sam rekao, a ako se nastavi treba utvrditi o šta guma dira i to riješiti jer može postati opasno  (y)

D222
Jučer opran, očišćen, ništa nađeno.
Danas sam na cesti. Još je isto.
Provjera traje javim ako dođe do promjene.
Hvala na odgovoru.

Imam još jedno pitanje.
Vozim svakodnevno cca između 50 i 100km.
Vožnja je takva da se guma troši prst do ruba.
Hoću reć touring vožnja. Sam bez suvozača.
Preporuči mi gume.
Hvala unaprijed.
 
Spori said:
D222
Jučer opran, očišćen, ništa nađeno.
Danas sam na cesti. Još je isto.
Provjera traje javim ako dođe do promjene.
Hvala na odgovoru.

Imam još jedno pitanje.
Vozim svakodnevno cca između 50 i 100km.
Vožnja je takva da se guma troši prst do ruba.
Hoću reć touring vožnja. Sam bez suvozača.
Preporuči mi gume.
Hvala unaprijed.

Metzeler Roadtec Z8 M/O  (y)
 
Bimba,sad sam pročitao ovo o tlakovima.Dal vrijedi i za m7rr da se mogu spustiti tlakovi sa 2,5-2,9 na 2,4-2,8 .
Vožnja- gsxr 1000,solo, po cesti kako se ne smije,dim 190/55
 
Može, to su premale razlike da bi se guma ponašala lošije, ali kod M7RR-a stvarno nema potrebe i kad je ona u pitanju uvijek se drži preporučenih  (y)
 
Citam, Michelin Power RS je trenutno broj jedan u supersport, ali i cijena je dobra, 270 Eura set za VTR-a.
 
U jednom od prošlih odličnih postova Bimba je spomenuo da početnicima guma koja ima tupi profil i koja pruža otpor pri spuštanju u nagib daje osjećaj sigurnosti jer to povezuju sa drženjem ceste, za razliku od oštrijeg profila gume koja im ne ulijeva taj osjećaj.
E sad, mene bi zanimalo kako bi vi definirali taj osjećaj da guma drži cestu i kako se on manifestira ? i to ne po stazi i magistrali nego po nekoj prosjećnoj otvorenoj cesti , polu glatkog asfalta kakve su većina naših seoskih prometnica. Recimo meni je problem što mi guma na takvoj cesti neda neku povratnu informaciju  :misli:
 
neda ti se to baš posebno opisati , jednostavno , il osjećaš il ne , a od gume do gume postoji razlika , bar meni , tak da kad promijeniš par guma vjerojatno ćeš skužit ;)
 
roby5 said:
U jednom od prošlih odličnih postova Bimba je spomenuo da početnicima guma koja ima tupi profil i koja pruža otpor pri spuštanju u nagib daje osjećaj sigurnosti jer to povezuju sa drženjem ceste, za razliku od oštrijeg profila gume koja im ne ulijeva taj osjećaj.
E sad, mene bi zanimalo kako bi vi definirali taj osjećaj da guma drži cestu i kako se on manifestira ? i to ne po stazi i magistrali nego po nekoj prosjećnoj otvorenoj cesti , polu glatkog asfalta kakve su većina naših seoskih prometnica. Recimo meni je problem što mi guma na takvoj cesti neda neku povratnu informaciju  :misli:

ovjes, samo ovjes...
 
bimba said:
Može, to su premale razlike da bi se guma ponašala lošije, ali kod M7RR-a stvarno nema potrebe i kad je ona u pitanju uvijek se drži preporučenih  (y)
Hvala  (y)
 
Pozdrav Bimba molio bih jedan savjet.
Yamaha MT 09 do sada na Dunlop Sportsmart 2.
U zadnje vrijeme mi se "babica" gura na motor no to je možda 30% moje ukupne vožnje.
Godišnje prijeđem oko 8-10k km.
Ne idem na "nož" ali se volim kada sam solo na motoru nagnuti.
Uzeo bi neku "road" gumu ali nemam baš nikakvih iskustava u tome.
Ima li nešto što bi preporučio za ovakav stil vožnje ?
Hvala unaprijed.
 
Uh a vidi sad ovo :)
Ducati streetfighter s,
Godisnje oko 2000km.
Brza vozna u par djireva Dbk-Istra, Peljesac-Korcula, Dbk-Trebinje-Niksic. Ostatak guslanje do kafane i nazad jednom u dva mj (4km sveukupno). Ovo ljeto cu u Keca u skolu s njim.
Sad su supercorse bsb na njemu, sa gp racerom bio dosta ljen na prebacivanjima.
Supercorse idu ca prije voznje oo Grobniku. Imate li kakvu preporuku? Na putu za Grobnik bi doso do butige.
Thnx in advance :)

Sent from my GT-I9195 using Tapatalk
 
picolovac said:
da li je netko vozio na Conti SportAttack i kakvi su dojmovi?

Meni je bila odlična guma.. S tim da je to bilo prije par godina i ne znam kakva bi bila u usporedbi sa ovim novim sportskim gumama..

Ali nikada mi nije popustila ili nešto slično a jako lijep filing vožnje je bio.. U odnosu na npr pirelli diablo1 je puno bolja guma..
 
picolovac said:
da li je netko vozio na Conti SportAttack i kakvi su dojmovi?

Potrosio 2 seta Conti SportAttack 2 i guma je vise nego odlicna ! Malo je na mokrom slabija, ali na suhoj cesti je predobra ! Nikada pustila, jako predvidiva, uvijek znas gdje si sa njom
 
Johnny 1 said:
Koje su loše strane pirelli Diablo 1 ?

Po zimi je bila ok, ali kada je diglo temperaturu vani iznad 25C počele su popuštati, prednja i zadnja naizmjenice, katastrofa blago rečeno.. Istrzale su me dobro, jedva sam dočekao dan da ih skinem sa motora :?
 
Johnny 1 said:
Znači to me tek čeka..    :mrgreen:

Hvala    (y)

A gledaj, ne mora značiti.. po Istri je specifičan asfalt pa je možda do toga :mrgreen:

Ali sa continentalom nisam imao tih problema :wink:
 
Morax said:
Pozdrav Bimba molio bih jedan savjet.
Yamaha MT 09 do sada na Dunlop Sportsmart 2.
U zadnje vrijeme mi se "babica" gura na motor no to je možda 30% moje ukupne vožnje.
Godišnje prijeđem oko 8-10k km.
Ne idem na "nož" ali se volim kada sam solo na motoru nagnuti.
Uzeo bi neku "road" gumu ali nemam baš nikakvih iskustava u tome.
Ima li nešto što bi preporučio za ovakav stil vožnje ?
Hvala unaprijed.

Pirelli Angel ST  (y)
 
s2r said:
Uh a vidi sad ovo :)
Ducati streetfighter s,
Godisnje oko 2000km.
Brza vozna u par djireva Dbk-Istra, Peljesac-Korcula, Dbk-Trebinje-Niksic. Ostatak guslanje do kafane i nazad jednom u dva mj (4km sveukupno). Ovo ljeto cu u Keca u skolu s njim.
Sad su supercorse bsb na njemu, sa gp racerom bio dosta ljen na prebacivanjima.
Supercorse idu ca prije voznje oo Grobniku. Imate li kakvu preporuku? Na putu za Grobnik bi doso do butige.
Thnx in advance :)

Sent from my GT-I9195 using Tapatalk

Metzeler Reensport ti je najbolja investicija za to što ti treba  (y)