GUME - SVE ONO STO VAS ZANIMA

Spori said:
D222
Jučer opran, očišćen, ništa nađeno.
Danas sam na cesti. Još je isto.
Provjera traje javim ako dođe do promjene.
Hvala na odgovoru.

Imam još jedno pitanje.
Vozim svakodnevno cca između 50 i 100km.
Vožnja je takva da se guma troši prst do ruba.
Hoću reć touring vožnja. Sam bez suvozača.
Preporuči mi gume.
Hvala unaprijed.

Metzeler Roadtec Z8 M/O (y)
 
Sredju said:
Imali sto od Pirelli scorpion rally STR, u kojim dimenzijama ce biti i kada ce stici u prodaju?

Z sada je dostupan u 120/70-19 i 170/60-17, a ostale dimenzije u drugoj polovici godine
 
roby5 said:
Hvala na odgovoru !
Što se tiče radne temp, nisam mislio da bi mi to dalo neku sigurnost i uvjetovalo pri odabiru gume, nego ne bi bilo na odmet imat taj podatak kao jedan od parametara(naravno neke orjentacione vrijednosti) . tj samo sam primjetio da proizvođači i ne daju taj podatak.
inače ja sam već odabrao i uzeo kod tebe gume  nedavno  DR2 u H indeksu.
inače sam povratnik u moto svijet( nakon 15-tak god) pa se smatram početnik, ovo mi je druga sezona, moj stil vožnje:
      4000 km godišnje
      kratke relacije, grad, volim brdske zavojite ceste, autoput nikako, kiša nikako,80% sam na motoru
        motor je mali monsterić, znači nema nekog ispucavanja iz zavoja, a i ja preferiram fluidnu vožnju
  uzeo sam sportsku gumu zbog profila , preciznosti, brzo i lagano prebacivanje u kratkim i s zavojima
E sad dolazimo na radnu temp, nakon pola sata izvlačenja iz grada, kreni stani režim, dolazimo na hladnu šumsku zavojitu cestu(nerijetko lošeg asfalta) i di ću ja zagrijat gumu ? zato brijem malo na tu radnu temp, mi na kontinentu nemamo, plominku, D8
i 35 C
Da li bi za te uvjete ipak bio bolji odabir sport-touring tipa angel st, znači kratke rute, stani kreni, hladan(ne mokar) i loš asfalt ?

Da, prije sport touring upravo iz razloga što imaju nižu radnu temperaturu, i konkretno u tv0om slučaju Roadtec 01 bi te oduševila.  (y)
 
Pozdrav.
Ako neko vozi na Racetecu RR K3 dali bi podjelio svoje iskustvo?

Stavio sam ih pred neki dan i do sad odvozio parsto km...primjetio sam da mi se ne zagriju bas najbolje i ne rade kako bi trebale.
Znam da sve ovisi o nacinu voznje i tempu, ali zanima me okvirno na kojim vanjskim tempnbi ta guma trebala radit 100%
Vozil sam se na 11-14 stupnjeva i nije to to...drugi problem je sta kod mene je dosta otvorena cesta i treba vozit 150-200 da se polegne motor  ali zbog prometa vise putta je to nemoguce.

Hvala
 
K3 je jako brza guma, uglavnom za jako agresivnu vožnju, uglavnom stazu..
skidaj to dole i stavi normalnu gumu
 
bimba said:
Metzeler Reensport ti je najbolja investicija za to što ti treba  (y)
Hvala na odgovoru!
Interesantan savjet . Ocekivao sam rosso corsu (izuzetno zadovoljan s njom na s2r-u, reko bi uz qualifier rr najbolje gume za brzog vozaca na monsteru, od guma sto sam vozio).
Moze pojasnjenje ako nije bed u vezi rennsporta? To je guma starije generacije ako se ne varam? Nisam upoznat s njome niti je itko vozio od mojih kolega.

Sent from my GT-I9195 using Tapatalk
 
Modesty40 said:
K3 je jako brza guma, uglavnom za jako agresivnu vožnju, uglavnom stazu..
skidaj to dole i stavi normalnu gumu

Vesna K3 je za cestu a meksa  K1 i K2 za pistu...
Danas na 16 stupnjeva vec se osjeti razlika na bolje...probao sam prije i K1 i Sc1 od Super corse u slicnim uvjetima i bile su bolje, al ovaj put sam iso probat K3 zbog cijene i da vidim dal ce mi bit ok a ne da bacam novce za skuplje gume koje ne iskoristim.kako treba...
 
Ja isto čekam toplije vrijeme da stavim k3, znači čim je malo toplije guma je dobra??
 
s2r said:
Hvala na odgovoru!
Interesantan savjet . Ocekivao sam rosso corsu (izuzetno zadovoljan s njom na s2r-u, reko bi uz qualifier rr najbolje gume za brzog vozaca na monsteru, od guma sto sam vozio).
Moze pojasnjenje ako nije bed u vezi rennsporta? To je guma starije generacije ako se ne varam? Nisam upoznat s njome niti je itko vozio od mojih kolega.

Sent from my GT-I9195 using Tapatalk
Vozim ju ja trenutno na tuonu, brzo se grije, ima vrlo dobar grip i ulijeva povjerenje u nagibu, prilično laka prebacivanja lijevo desno... Prije sam je imao na FZ6, odradio na njima marof i banja luku, gume u niti jednom trenu nisu popustile ili napravile nešto nepredvidivo, a cijedio sam jadnu yamahahu do kraja...
 
Thnx!
Aj vidit cemo kad bude vrijeme za promjenit.

Sent from my GT-I9195 using Tapatalk

 
s2r said:
Hvala na odgovoru!
Interesantan savjet . Ocekivao sam rosso corsu (izuzetno zadovoljan s njom na s2r-u, reko bi uz qualifier rr najbolje gume za brzog vozaca na monsteru, od guma sto sam vozio).
Moze pojasnjenje ako nije bed u vezi rennsporta? To je guma starije generacije ako se ne varam? Nisam upoznat s njome niti je itko vozio od mojih kolega.

Sent from my GT-I9195 using Tapatalk

Zato šta je guma jeftina, set cca 1400,00 kn, zato šta je po svojim karakteristikama taman za ono što ti treba ( otvorena cesta ) i navikao si na takve gume, a radis malo km. Zasto bi za skoro istu stvar davao 2500,00 kn.

Brza vozna u par djireva Dbk-Istra, Peljesac-Korcula, Dbk-Trebinje-Niksic. Ostatak guslanje do kafane i nazad jednom u dva mj (4km sveukupno). Ovo ljeto cu u Keca u skolu s njim.
 
Sasa10 said:
Pozdrav.
Ako neko vozi na Racetecu RR K3 dali bi podjelio svoje iskustvo?

Stavio sam ih pred neki dan i do sad odvozio parsto km...primjetio sam da mi se ne zagriju bas najbolje i ne rade kako bi trebale.
Znam da sve ovisi o nacinu voznje i tempu, ali zanima me okvirno na kojim vanjskim tempnbi ta guma trebala radit 100%
Vozil sam se na 11-14 stupnjeva i nije to to...drugi problem je sta kod mene je dosta otvorena cesta i treba vozit 150-200 da se polegne motor  ali zbog prometa vise putta je to nemoguce.

Hvala

koji je pritisak  :misli:
 
Pretpostavljam da ti zadnja radi " problem" :misli:
 
bimba said:
Zato šta je guma jeftina, set cca 1400,00 kn, zato šta je po svojim karakteristikama taman za ono što ti treba ( otvorena cesta ) i navikao si na takve gume, a radis malo km. Zasto bi za skoro istu stvar davao 2500,00 kn.


Gledam sad malo taj rennsport...  Stvarno cijena ludnica...  (y)


E sad koliko bi meni ta guma na 10-ki izdrzala s obzirom da je moja voznja tako rekoc sve magistrala i ajmo rec malo brza voznja...  :misli:


I jos jedna stvar vidim nema zadnja 190 55, vec samo 50...  :misli:
 
Do sad na 10-ki peta godina samo na 211 raceru vozio,  al evo sad su obe za mjenjat pa malo gledam dal bi mozda nesto drugo probao...  :?


I da jedan set sportsmarta pobrusio...
 
Sasa10 said:
Vesna K3 je za cestu a meksa  K1 i K2 za pistu...
Danas na 16 stupnjeva vec se osjeti razlika na bolje...probao sam prije i K1 i Sc1 od Super corse u slicnim uvjetima i bile su bolje, al ovaj put sam iso probat K3 zbog cijene i da vidim dal ce mi bit ok a ne da bacam novce za skuplje gume koje ne iskoristim.kako treba...
Drugi set k3 sad gore. Na 11 ih baš nisam nešto jako vozio ni cijedio al na 15 do 20 se  može od njih radit što želiš nikakve naznake problema. I brzo se ugriju.

Pritisak većinom 2.3 2.5

Poslano sa mog SM-G935F koristeći Tapatalk