GUME - SVE ONO STO VAS ZANIMA

Hvala Bimba,
(y)

Preporuka svakome, tko kupuje gume, profesionalno, jednostavno i brzo.
Jučer sam naručio, a danas isporučeno.

 
Hvala Bimba na gumama koje su dosle za Bihac (y)

Pirelli Angel St na Fazeru odlicne, meni puno bolje leze od Dunlopa i Metzelera na kojima sam do sada vozio :LOL:

Jos jednom hvala
 
Bok ekipa, od ne tako davno imam xt660x (2005) i gume na njemu za koje me sram reći koliko su stare. Gledam staviti nove gume prije ljeta, mislim da bih mogao komodno staviti neke sport touring gume, a ne sport. Ne vozim se jako brzo, često kraće ture po gradu i po zimi na nižim temperaturama, ponekad i na kiši, zbog svega mi sport touring djeluje kao bolji izbor od sporta.

Imate li kakve preporuke/iskustva možda? Dimenzije guma su 120/50 17 zadnja i 160/60 17 prednja.
 
BRAPtolomej said:
Bok ekipa, od ne tako davno imam xt660x (2005) i gume na njemu za koje me sram reći koliko su stare. Gledam staviti nove gume prije ljeta, mislim da bih mogao komodno staviti neke sport touring gume, a ne sport. Ne vozim se jako brzo, često kraće ture po gradu i po zimi na nižim temperaturama, ponekad i na kiši, zbog svega mi sport touring djeluje kao bolji izbor od sporta.

Imate li kakve preporuke/iskustva možda? Dimenzije guma su 120/50 17 zadnja i 160/60 17 prednja.
Da nisi obrnuo prednju i zadnju dimenziju?
 
Best buy gume za Gileru Runner 50 ccm 2000.g.?
 
BRAPtolomej said:
Vidi vidi, jesam. :noob:  :embarrassed:
Desi se od brzine  (y)
 
Pozz Bimba, kako ide oporavak.
Pitanje jedno, Pirelli Angel GT na K1300r su napravile 9000, na mokrom su gotove a evo sad polako i na suhom popuštaju.
Imaš kakav dobar prijedlog, da probam nešto drugo,
nisam NE zadovoljan s Angel GT, nego eto da se proba nešto deugo.
Hvala unaprijed (y)
 
Rudar said:
Pozz Bimba, kako ide oporavak.
Pitanje jedno, Pirelli Angel GT na K1300r su napravile 9000, na mokrom su gotove a evo sad polako i na suhom popuštaju.
Imaš kakav dobar prijedlog, da probam nešto drugo,
nisam NE zadovoljan s Angel GT, nego eto da se proba nešto deugo.
Hvala unaprijed (y)

Ako ti ne smeta malo bucnija guma i ako nisi preagresivan na ispucavanju iz zavoja, probaj Roadtec 01 (y)

Durr said:
Ja sam bas pri kraju PR4. Nisam nesto nezadovoljan s njima ali odlucih probat Z8. Javim utiske. :mrgreen:

Z8 je meni bila super guma ! Dobra i trajnost, presao 13.000km sa setom (y)
 
esso_sa said:
Ako ti ne smeta malo bucnija guma i ako nisi preagresivan na ispucavanju iz zavoja, probaj Roadtec 01 (y)

Z8 je meni bila super guma ! Dobra i trajnost, presao 13.000km sa setom (y)
Super... Ja sam isto razmisljao o Roadtec 01 ali koliko sam citao (i iz tvojih komentara) Z8 mi vise pase. I zbilja mi se ne svida "dizajn" prednje gume. Ne da je to presudno ali... :mrgreen:
 
Ako ti ne smeta malo bucnija guma i ako nisi preagresivan na ispucavanju iz zavoja
:misli: pa sad jel jako jako bučna(motor je ionako bučan) :mrgreen:
a za ispucavanje, ha sad, kad sam sam onda i znam ponekad malo "življe"se povest ali dosta km radim u dvoje tako da. hm kožda im i dam šansu.  Znači na mokrom su ok, jer Angel me isprepadao na kraju prošle sezone,tako da  prvih 5k km su bile super i kiša sve 5 ali nekako pred kraj sezone. uf uf.

 
Rudar said:
Ako ti ne smeta malo bucnija guma i ako nisi preagresivan na ispucavanju iz zavoja
:misli: pa sad jel jako jako bučna(motor je ionako bučan) :mrgreen:
a za ispucavanje, ha sad, kad sam sam onda i znam ponekad malo "življe"se povest ali dosta km radim u dvoje tako da. hm kožda im i dam šansu.  Znači na mokrom su ok, jer Angel me isprepadao na kraju prošle sezone,tako da  prvih 5k km su bile super i kiša sve 5 ali nekako pred kraj sezone. uf uf.

Pa zavisi koliki ti je prag tolerancije :mrgreen: Zuje poput loseg lezaja tocka ili kada sa glatkog naletis na izuzetno hrapav asfalt pa cujes ono brujanje.
Vozim klepetavog boxera :LOL: i pored njegove buke ih sasvim fino cujem :) Napominjem da se cuju iskljucivo na manjim brzinama (do 60 km/h), izrazenije kod usporavanja... Pri vecim brzinama se ne cuju, a mozda ja ne cujem zbog vjetra i buke koja dolazi sa porastom brzine (vozim nakeda).
Zadnja kod ispucavanja iz zavoja hoce malo zaplivati i pumpati, ali nece pustiti.  Ne desava se uvijek, zavisi od podloge, koliko pretjeras sa nagibom i otvoris gasa na izlazu.

Na mokrom su savrsene ! Vozio oko 100km po opstem potopu (bukvalno se potoci slijevali po cesti) i nije bilo aquaplaninga ili slicnih iznenadjenja, prilicno sigurne  (y)
Trajnost cemo tek da vidimo, presao sam oko 3500 km i jos izgledaju kao nove, osim izrazenijeg trosenja bokova, a to je uzrokovalo nekih 500km divljanja po jadranskoj magistrali

Durr said:
Super... Ja sam isto razmisljao o Roadtec 01 ali koliko sam citao (i iz tvojih komentara) Z8 mi vise pase. I zbilja mi se ne svida "dizajn" prednje gume. Ne da je to presudno ali... :mrgreen:

I ja cu se vjerovatno vratiti na Z8, ali dok pored trenutnog potrosim jos jedan set R01 koji imam u rezervi. Trenutno vozim na setu u normalnoj specifikaciji prednja/zadnja, a ovaj rezervni mi je zadnja guma u HWM specifikaciji, tako da cete u skoroj buducnosti imati i to poredjenje iz prve ruke (y)
 
kazu da postavim ovdje pitanje da cu mozda prije dobiti odgovor :)

Pozdravv, dakle kao sto pise u naslovu uzeo sam ninju 636 2003 god , a sad je doslo vrijeme za nove gume , na motoru je prednja guma 120/65/17 ( koja mi stvara problem ) i zadnja 180/55/17
I posto u toj dimenziji prednje  ima jako malo izbora guma tj samo michelin power 2ct i dunlop qualifier 2
Mene zanima ako je neko od ekipe stavljao na svoju ninju 120/70/17 , dali je to izvedivo ( ne smeta blatobran ...) i dali ima kakvih znacajnijih promjena u voznji 

i kad je tema za gume ako mogu staviti kombinaciju 120/70/17 I 180/55/17 ,vec kad ima toliko izbora moze kakva preporuka ?
stavio bi neku sport gumu , stil voznje za sada neki pocetnicki sport :)  kad vozim sam a drugih 50 % vremena neki touring sa suvozacicom (ninju sam tek uzeo, pa se tek upoznajem sa motorom ,to mi je prva sportiva osim aprilie rs 125 prije 6 godina ,a prije ninje sam vozio yamahu xtx660 , zato se i smatram pocetnikom )

trenutno je gore zadnja pirelli diablo a prednja dunlop qualifier 2 ,gume i nisu previše potrošene ali su dosta stare jer se prijašnji vlasnik nije baš vozio . gume imaju 4 godine
prošli sam vikend na plominki osjetio bas kako mi prednja gubi grip a kad sam gledao fali mi jos pola centa do kraja gume , pa po tome prepostavljam da su gume za promjeniti , bolje sad da ne bude kasno :)

ja sam malo citao i nekako mi je za oko zapela michelin pp3 , ali svaki savjet i preporuka su dobro došle jer kao što rekoh to je za mene sve novo  :misli:

 
benelliMS said:
kazu da postavim ovdje pitanje da cu mozda prije dobiti odgovor :)

Pozdravv, dakle kao sto pise u naslovu uzeo sam ninju 636 2003 god , a sad je doslo vrijeme za nove gume , na motoru je prednja guma 120/65/17 ( koja mi stvara problem ) i zadnja 180/55/17
I posto u toj dimenziji prednje  ima jako malo izbora guma tj samo michelin power 2ct i dunlop qualifier 2
Mene zanima ako je neko od ekipe stavljao na svoju ninju 120/70/17 , dali je to izvedivo ( ne smeta blatobran ...) i dali ima kakvih znacajnijih promjena u voznji 

i kad je tema za gume ako mogu staviti kombinaciju 120/70/17 I 180/55/17 ,vec kad ima toliko izbora moze kakva preporuka ?
stavio bi neku sport gumu , stil voznje za sada neki pocetnicki sport :)  kad vozim sam a drugih 50 % vremena neki touring sa suvozacicom (ninju sam tek uzeo, pa se tek upoznajem sa motorom ,to mi je prva sportiva osim aprilie rs 125 prije 6 godina ,a prije ninje sam vozio yamahu xtx660 , zato se i smatram pocetnikom )

trenutno je gore zadnja pirelli diablo a prednja dunlop qualifier 2 ,gume i nisu previše potrošene ali su dosta stare jer se prijašnji vlasnik nije baš vozio . gume imaju 4 godine
prošli sam vikend na plominki osjetio bas kako mi prednja gubi grip a kad sam gledao fali mi jos pola centa do kraja gume , pa po tome prepostavljam da su gume za promjeniti , bolje sad da ne bude kasno :)

ja sam malo citao i nekako mi je za oko zapela michelin pp3 , ali svaki savjet i preporuka su dobro došle jer kao što rekoh to je za mene sve novo  :misli:
 

Ja na ninji 2004 iman 120/70 sve normalno  8) (y)
 
Liteville said:
Pozdrav. Michelin Power RS, vozi li ih tko, iskustva iz prve ruke?

Imam ih mozda 150 kilometara, za sada su mi odlicne. Brzo se zagriju, bolesno drze, fantastican osjecaj naprijed i jako dobra stabilnost pri kocenju. Vrijeme ce pokazati koliko ce trajati, ali ne ocekujem cuda  :mrgreen:
 
Rudar said:
Pozz Bimba, kako ide oporavak.
Pitanje jedno, Pirelli Angel GT na K1300r su napravile 9000, na mokrom su gotove a evo sad polako i na suhom popuštaju.
Imaš kakav dobar prijedlog, da probam nešto drugo,
nisam NE zadovoljan s Angel GT, nego eto da se proba nešto deugo.
Hvala unaprijed (y)

kojesu ti karakteristike kod gume najbitnije  :misli: