GUME - SVE ONO STO VAS ZANIMA

Uff gle sad,
ima svega ovisno od vremena i uvjeta. S P Angel sam bio zadovoljan, samo poslje 5-6 tkm  više to nije to.
Po mokrom mi je pustila par puta da sam se smrznuo ijako kad je bila nova bila je super na kiši.
Sad i na suhom pušta a evo zadnja malo oštrija vožnja ( KŽ-Marof tko zna cestu)  dosta proklizavanja na izlasku iz zavoja(gubi grip).
Znači da skratim, guma da bude kao P Angel i bolja hahahha. Nešto u toj klasi a da probam drugu da mogu usporedit. Da baš ne uzimam isti set (y)
 
Pozz ekipa,

ako može preporuka za gume da mi malo pomognete oko odabira!

Dakle imam Versysa 650 iz 2008, početnik sam i tako se i vozim. Većina vožnje je po ZG ali volim se otić provozati okolo po otvorenim cestama i plan je ovo ljeto otići na neke izlete dnevne/dvodnevne i sl.

I voli bio da mogu kad je nužno malo po makadamu proći bez da se moram mislit hoće li mi išta bit.

Kolega mi predložio Pirelli Scorpion trail II al reko možda bolje da pitam ja ljude sa iskustvom.

Unaprijed zahvalan za svaki savjet i preporuku!
 
http://imgur.com/a/eqDSL

Ovako izgleda Racetec nakon izleta Rijeka-Dubrovnik na Cb1000R...
Sve magistrale i lokalne ceste...
Preko 1500 km...
Guma od početka do kraja držala, bez naznaka popuštanja...
Mislim da ću se držati Metzelera...
 
Stealth51000 said:
http://imgur.com/a/eqDSL

Ovako izgleda Racetec nakon izleta Rijeka-Dubrovnik na Cb1000R...
Sve magistrale i lokalne ceste...
Preko 1500 km...
Guma od početka do kraja držala, bez naznaka popuštanja...
Mislim da ću se držati Metzelera...
Kakva je u usporedbi s m7rr
 
2500 ukupno...
M7 skoro 6000, na prednjoj je bolji feeling, lakše ide u nagib...
Po meni M7 odlična...da znam da ću opet na neku turu kao ovu, uzeo bi M7...
 
cicogti said:
Pitanje za g Bimbu;
cijena za set Dunlop GP 211 ili 212
120/70/17 i 180/55/17...sa dostavom u Zg

211 2190,00 kn
212 2397,00 kn
 
Erox said:
Pozz ekipa,

ako može preporuka za gume da mi malo pomognete oko odabira!

Dakle imam Versysa 650 iz 2008, početnik sam i tako se i vozim. Većina vožnje je po ZG ali volim se otić provozati okolo po otvorenim cestama i plan je ovo ljeto otići na neke izlete dnevne/dvodnevne i sl.

I voli bio da mogu kad je nužno malo po makadamu proći bez da se moram mislit hoće li mi išta bit.

Kolega mi predložio Pirelli Scorpion trail II al reko možda bolje da pitam ja ljude sa iskustvom.

Unaprijed zahvalan za svaki savjet i preporuku!

Pirelli Sorpion Trail II, Metzeler Tourance Next, Pirelli MT60 Corsa itd,  su sve gume koje će tebe zadovljiti u svakom pogledu i imaš itekako viška. Kolega ti je odlično predložio u kontekstu planova kako i gdje bi se vozio ( enduro gume prvenstveno za cestu ) , i u tom pogledu ti je dao najbolju moguću preporuku.

S druge strane, realno, kao početniku,  tako dobre i skupe gume ti ne trebaju, i recimo jedne kvalitetne i provjerene sport-touring gume u rasponu cijene od 1200 do 1700 kn su ti idealne ) Z6, Angel ST, Roadsmart itd.. ). E sada, tvoji strahovi u smislu da će ti gume nastradati ako siđeš sa ceste su ti opravdani ako ti je namjera redovito silaziti sa ceste i voziti po makadamu, požarnim putevima i raznim utabanim šumskim stazama. Tu ti je gornje riješenje idealno i pametno. Ali, ako si mislio na nužno zlo, pa se to svede na nekoliko puta godišnje po par stotina metara makadama tipa do neke plaže, onda te to ne treba zabrinjavati i slobodno uzmi sport-touring gumu  (y)
 
Rudar said:
Uff gle sad,
ima svega ovisno od vremena i uvjeta. S P Angel sam bio zadovoljan, samo poslje 5-6 tkm  više to nije to.
Po mokrom mi je pustila par puta da sam se smrznuo ijako kad je bila nova bila je super na kiši.
Sad i na suhom pušta a evo zadnja malo oštrija vožnja ( KŽ-Marof tko zna cestu)  dosta proklizavanja na izlasku iz zavoja(gubi grip).
Znači da skratim, guma da bude kao P Angel i bolja hahahha. Nešto u toj klasi a da probam drugu da mogu usporedit. Da baš ne uzimam isti set (y)

Prvo isprike na čekanju i napomena svima. U srcu sam sezone i imam puno posla, te koliko god se trudio jednostavno ne mogu stići odraditi sve što mi " dolazi". Stoga molim u narednih par mjeseci malo strpljenja i ako vidite da ne odgovaram onda samo napomena  na pp ili ponovit post  (y)

Da se mi vratimo na tebe, znaći kako sam shvatio u početku zadovoljan , nakon 5-6 tisuća km guma naglo gubi na performansama. Angel St se nije pokazala kao guma koja nakon određenog vremena i km gubi na držanju, u biti dok ima mesa i u razumnom vremenskom roku drži skoro uvijek isto.
Po meni razlog tome što ti se događa može biti sljedeće:
- tlak, ne kontroliraš redoviti ili držiš prenisko, pa jednostavno nakon nekog vremena tlak padne i guma se ne ponaša kako treba
- ne znam koliko su dugo na motoru jer nije ista stvar da li napraviš 5-6 tisuća u dva mjeseca ili u tri-ćetri sezone
- treće , i nekako mi najviše smrdi na to, moguće je da trebaš preći na sportsku gumu. Iako je Angel ST odlična guma, pa čak i u kontekstu čiste sportske vožnje, ipak nije svemoguća, i ako je tvoj način vožnje takav da prelazi mogućnosti gume, nakon nekog vremena u takvim uvjetima jednostavno je " ubiješ" i više od toga ne može.
U tom smislu, onda ti je najpametnije preći na sportsku gumu i to kvalitetniju tipa M7RR i slično. Ići na nešto tipa Pilot Power i slično ti nema smisla, jer u kontekstu sporta, nije to ništa bolje nego ST

Čekam  (y)
 
bimba said:

kad si već tu samo da ti javim , to je to  :0648:
i možeš spremit jedan i za iduću sezonu  :mrgreen:
 
prezadovoljna  :0648: (y)

Inače, vozila sam tu gumu već na prošlom motoru i poznam je dobro , jedino što je prošli motor bio točno duplo slabiji od sadašnjeg, pa nisam bila sigurna da je odmah stavim ili ne . Tak da sam prošlu sezonu odvozila ne sedmici. Obzirom da sam ovu sezonu počela kasno i da nema dužeg putovanja, vratila sam svoju miljenicu  8) :oops:
Napominjem , motor i ja smo lagani, kočenja gotovo da nema ali nema ni naglog otvaranja tak da bu po svemu viđenom zdržala sezonu ;)
 
mene zanima guma sa po grobniku ali sa homologacijom. po cesti i onako ne idem jako brzo pa me ništa drugo ne brine osim da se što manje troši na stazi. ima nešto u tom stilu ?
 
nakon uglavnom grada ,

Zg-Ka po auto cesti i dalje do Novog po staroj,  isto tako nazad,

Roadtec 01,

prezadovoljan gumom

za moju ZRinku i moju voznju
(y)
 
Iebi Vyethar said:
mene zanima guma sa po grobniku ali sa homologacijom. po cesti i onako ne idem jako brzo pa me ništa drugo ne brine osim da se što manje troši na stazi. ima nešto u tom stilu ?

Dunlop GP Racer Medium&Medium dok je ovaj asfalt na Grobniku (y)

 
LemmyZD said:
Bimba ove Rennsportice kako mi se za sad čini ako dožive 2000 to će bit fešta  :shock:


Ako se voziš, brzo odu.

Oko 2000-2500 sam i ja napravija.
 
bimba said:
211 2190,00 kn
212 2397,00 kn
Buduci  zivim i radim u Irskoj a motor(  GSXR600) stize k meni, sad jeli bolje 211 ili 212  a buduci je blaga klima pa se mislim voziti cijele godine,  dali obje E smjesa  ili neka druga komb, dosada prednja M zadnja E.
Motor mi je jos u Zagrebu a placam iz Irske pa bi trebal Vas devizni racun i cfru u € na PM
Gume bi trebalo poslat u Zg gdje ce mi ih trend namontirati pa mi salje motor u Irsku, adresu Vam posaljem na PM
Hvala