GUME - SVE ONO STO VAS ZANIMA

Bimba evo i mene ovih dana u shoping... (y)
index.php
 
Što bi mogle bit ove crte na zadnjoj gumi, pojavile su se samo na lijevoj strani i tako stoje vec nekih 100 km??
 

Attachments

  • 1.jpg
    1.jpg
    1.6 MB · Views: 260
  • 2.jpg
    2.jpg
    1.5 MB · Views: 229
sorac said:
Što bi mogle bit ove crte na zadnjoj gumi, pojavile su se samo na lijevoj strani i tako stoje vec nekih 100 km??

Preduhitrio si me. Htio sam isto pitati jer se i meni pojavilo (na obje strane), ali ne bas toliko izrazeno kao kod tebe. Vidim, ista guma je u pitanju, Roadtec 01...
Bimba, upomoc ! Prosvijetli nas ! :mrgreen:
 
sorac said:
Što bi mogle bit ove crte na zadnjoj gumi, pojavile su se samo na lijevoj strani i tako stoje vec nekih 100 km??

Cudno bas??

Evo i meni jedna cudna situacija sa DR2 imaju nekih 200km, ovo jos nisan vidia da se ovako trosi guma na jednom mistu obe strane, Crta se napravila jedan brzi dir Grebastica-Primosten :misli: Bimba?
 

Attachments

  • 18788764_10208972258848638_38698643_n.jpg
    18788764_10208972258848638_38698643_n.jpg
    85.6 KB · Views: 194
Nero said:
Ako se voziš, brzo odu.

Oko 2000-2500 sam i ja napravija.
Vozim se svaki dan po otoku 24 km na posa i nazad. Asfalt dobar....bia jednom do Karlobaga, na D8 se mrve ko da sam na stazi...jebat ga zato drže  :mrgreen:
 
JosoGT46 said:
Cudno bas??

Evo i meni jedna cudna situacija sa DR2 imaju nekih 200km, ovo jos nisan vidia da se ovako trosi guma na jednom mistu obe strane, Crta se napravila jedan brzi dir Grebastica-Primosten :misli: Bimba?

To se vidi spoj komponenti kolko sam skuzio i kod mene je tako a moja je na zalazu zivota.


Inace da odmah malo napisem o istoj DR2... Odvozio sm oko 2000km s njom, dobio sam je s motorom 2015 godina proizvodnje mislim sredina negdje.
Meni ta guma nikako nije sjela i ne uljeva mi povjerenje, jedva cekam da ju skinem.
Prvo ono najgore je sto mi je pustila dva puta zadnja(srecom nije prednja), bez ikakve najave. Na onoj dionici od Korenice do Gospica, tamo di je ona nova odlicna cesta, di krece uzbrdo lagano. Prvi puta u dosta dobrom nagibu, drugi puta par zavoja dalje isto jaci malo nagib, vec sam se vidio na podu, totalno izgubio povjerenje.  Do sad mi na toj dionici nije niti jedna guma procurila, a vozio sam recimo GSa vodenjaka na anakama 3.
Na cesti od Karlobaga do Zadra sam ju polako iz zavoja u zavoj probavao sve vise i vise, DTC se palio pri skoro svakom izlazu iz zavoja, no tamo nije niti jednom popustila, ali niti nekog filinga nisam imao. Tlakovi su tada bili kolko se sjecam, 2.3, 2.6, kasnije sam probo sve od 2.1 do 2.9, nema neke velike razlike osim sto kad stavim iza vece tlakove, onda je to jos izrazajnije.

Po ostalim dionicama mi je znala malo pobjec na gasu na izlazu iz zavoja ali neke od tih situacija sam i namjerno isprovociro vise manje moram priznat.
Ono sto je najgore od svega, da mi nikako ne uljava povjerenje, cak naprotiv i osim jednog Dunlopa prije nekih 10ak godina, mislim da je bila neka D252 ili tako nest, stock na FZ6Nu, nisam bas imao tako losih iskustava sa gumama.


Tako da diablo rosso, zbogom  :hello:
 
JosoGT46 said:
Cudno bas??

Evo i meni jedna cudna situacija sa DR2 imaju nekih 200km, ovo jos nisan vidia da se ovako trosi guma na jednom mistu obe strane, Crta se napravila jedan brzi dir Grebastica-Primosten :misli: Bimba?

To kod tebe je definitivno prijelaz izmedju komponenti. Ovo kod mene i @Sorac na Roadtec 01 su vise linije nalik na bore, kao da je nesto grebalo gumu. Meni su se pojavile nakon malo zesce voznje
 
Kuzma said:
To se vidi spoj komponenti kolko sam skuzio i kod mene je tako a moja je na zalazu zivota.


Inace da odmah malo napisem o istoj DR2... Odvozio sm oko 2000km s njom, dobio sam je s motorom 2015 godina proizvodnje mislim sredina negdje.
Meni ta guma nikako nije sjela i ne uljeva mi povjerenje, jedva cekam da ju skinem.
Prvo ono najgore je sto mi je pustila dva puta zadnja(srecom nije prednja), bez ikakve najave. Na onoj dionici od Korenice do Gospica, tamo di je ona nova odlicna cesta, di krece uzbrdo lagano. Prvi puta u dosta dobrom nagibu, drugi puta par zavoja dalje isto jaci malo nagib, vec sam se vidio na podu, totalno izgubio povjerenje.  Do sad mi na toj dionici nije niti jedna guma procurila, a vozio sam recimo GSa vodenjaka na anakama 3.
Na cesti od Karlobaga do Zadra sam ju polako iz zavoja u zavoj probavao sve vise i vise, DTC se palio pri skoro svakom izlazu iz zavoja, no tamo nije niti jednom popustila, ali niti nekog filinga nisam imao. Tlakovi su tada bili kolko se sjecam, 2.3, 2.6, kasnije sam probo sve od 2.1 do 2.9, nema neke velike razlike osim sto kad stavim iza vece tlakove, onda je to jos izrazajnije.

Po ostalim dionicama mi je znala malo pobjec na gasu na izlazu iz zavoja ali neke od tih situacija sam i namjerno isprovociro vise manje moram priznat.
Ono sto je najgore od svega, da mi nikako ne uljava povjerenje, cak naprotiv i osim jednog Dunlopa prije nekih 10ak godina, mislim da je bila neka D252 ili tako nest, stock na FZ6Nu, nisam bas imao tako losih iskustava sa gumama.


Tako da diablo rosso, zbogom  :hello:
evo i ja se slažem s tobom. Odvozio sam 2000-3000 tisuće km s DR2.Guma nit smrdi nit miriše. Jednostavno mi ne daje neku povratnu informaciju da bi se mogao opustiti. Meni je isto par puta proklizala i to u polunagibu kod turističke vožnje ( šumovita hladna cesta lošeg asfalta). Sad kad je zatoplilo ponaša se puno bolje. Čini mi se da joj treba užareni asfalt da bi dala sve od sebe, zato je ekipa s mora oduševljenja s njom. Što se tiće preciznosti , upravljivosti sve pet. Za ljeto je super ali za početak i kraj sezone ne znam, ne uljeva mi povjerenje.Tako da ispada:
sunce, more, ljeto - Pirelli, po šumama i gorama - Metzeler :LOL:
 
eto kako je bimba u pravu , traži se guma prema vozaču, ja više ništa drugo neću dok god ima DR2  (y)
 
Nez zasad sta se tice voznih osobina i drzanja guma me ugodno iznenadila, tek je nova zasad mi je odlicna...
 
nakon 2 seta Metzelera m7rr, vratio se na Michelin PP i napravio s njima 3-4 tisuce za sad.
Sto rec? Osjeti se generacijski jaz, nije to to.... Cak bi se, obzirom da je motor pitom, mogao pomirit sa PP, ali tek sada znam procjenit koliko su na zebrama, punim i isprekidanim crtama kriticne... Ajme..... Ko da im neko taj tren kaze: sad ste na ledu, tako se ponasajte.... Zlo i naopako.....
Ali jebemu, da ih se nac za 1100kn za set..... Kako to ignorirat u ova vremena (mozda sam subjektivan jer mi ne cvjetaju financijske ruze, ali kad vidim kak ljudi bjeze iz zemlje, mislim da sam jos dobar)......



I tako, samo da se pozalim  :mrgreen:








P.S.
ako nekog zanima cijena po kilometru....

Metzeler M7RR me kosta 0.24kn, a Michelin PP 0.16kn, sto je ravno  50% razlike. Realno, toliko je i bolja guma. Stvar je samo da li si to mogu priustit :)
 
Komplicirate..  :bored:
Židovski obični Pirelli Diablo,1200kn ..i slajderi plaču all day long,ne mrda s putanje ni milimetar        :D


  Priznajem,jeftin sam..      :mrgreen:



 

Attachments

  • rsz_1levanjska9.jpg
    rsz_1levanjska9.jpg
    221.8 KB · Views: 260
Od jeftinih guma me iznenadila mitas sport force ali ako izdura jos soma km bit ce dobro sve skupa cca 3500km.
Ali sam stvarno zadovoljan kako drzi.
 
pikacu88 said:
Od jeftinih guma me iznenadila mitas sport force ali ako izdura jos soma km bit ce dobro sve skupa cca 3500km.
Ali sam stvarno zadovoljan kako drzi.
igrom slučaja imala sam na prošlom motoru kratko conti GO , niš nisam osjetila , luda kakva jesam reko sad ću zaleć pa kud puklo da puklo  :mrgreen:
i ostala sam na kotačima , guma je začuđujuće dobro držala, al svejedno sam je skinula dole jer ju nisam mogla pročitat :neznam:

Johnny 1 said:
...i ne bi vam bog ništa da stavite koju sliku      :jesus:

pazi šta tražiš, oćeš prednju il zadnju, gumu mislim  :jesus:  :LOL:
 
Ja sam ih kako rekoh dobio sa motorom, tak da ne znam kako su i gdje su bile prije, gume su mekane(na strucni opip noktom), fino se ljepe prsti poslje ostrije voznje, tak da vjerujem da je stanje OK, no samo znam da s njima necu riskirati ponovo sigurno.
PP obicne i 2CT sam imao na druga dva motora izmedju ostalih i meni je to daleko bolja guma od DR2, naravno da nije top guma, ali za tu cijenu i normalnu svakodnevnu voznju je odlicna, jer do samog kraja drzi isto, mozda tamo blizo granicnika se malo osjeti da je slabija, ali to fino najavi kao i sve ostalo(dobar dan, dobar dan, malo sam slabija danas, pripazite na losijem asfaltu... ovo ono...), a ne ko DR2, samo odeeee  :mrgreen:

Ali, kako ona stara narodna kaze, svakom njegovo...