GUME - SVE ONO STO VAS ZANIMA

ma sve pet , ni meni ne paše sedmica , a ta guma po sebi je odlična  (y)
 
3alfa3 said:
P.S.
ako nekog zanima cijena po kilometru....

Metzeler M7RR me kosta 0.24kn, a Michelin PP 0.16kn, sto je ravno  50% razlike.

Da slučajno ne vodiš Konzumove finacijske knjige?! Ovo samo kod njih može biti 50% razlike!  :wink:
 
Samo da nadodam jos vezano uz jeftinije gume tipa PP...

Davno prije sam kupio prvi par PP i mogu reci da mi se u pocetku nije nesto svidjala.
Motor je doslovce upadao u zavoje(sad mi se to super svidja recimo)  i kao da se guma tesko grijala, pa kao da je i slabije drzala, no kako je vreme prolazilo poceli smo si nekako biti sve bolji i bolji, pa smo i prseli na ti svojevremeno...

Nakon par boljih cestovnih guma, tipa sportsmart 2, koje su mi bile odlicne u svakom pogledu i legle ko fici nova prirubnica, sam se mozda opustio, u smislu prikupljanja iskustva vjerovanju gumama/gripu, cak i do te mjere da sam naucio vjerovati PP sve vise, jer drugi set PP, mi je lego puuno bolje nego prvi.

Tako da, posto nisam neki extra cestovni Rossi, za dobru cijenu, za motor koji se iskljucivo vozi po cesti, meni moze uvjek PP. Prije nego neke sport ćuring gume koje duze traju recimo, jer idem logikom da skoro zamjenim dva seta PP za jedne najnovije najbolje ST gume, pa tako uvjek imam friske gume.
 
ivek-dj said:
Da slučajno ne vodiš Konzumove finacijske knjige?! Ovo samo kod njih može biti 50% razlike!  :wink:

66,666666666667%  :mrgreen: :LOL:

Glede guma, Pirellice i ja se volimo. Svatko ima neke svoje preference, a niti ne vozimo svi na isti naćin, to ne znači da druge gume nisu dobre. Svatko prema svojim mogućnostima i osjećaju sugurnosti  (y)
 
Dobar dio u kupovini gume uzima sama navika, sto za brend sto za model gume. Ja vec 3 godine vozim na Metzeleru M5 i prilicno dam zadovoljan, malo pripazim ba bijelim linijama al guma za moje potrebe jako fino drzi, trosi se u mjerilima klase a nije ni skupa na kraju krajeva.
 
ivek-dj said:
Da slučajno ne vodiš Konzumove finacijske knjige?! Ovo samo kod njih može biti 50% razlike!  :wink:
Ako je PP 0,16kn i na to dodaš 50% što je 0,08kn i to dvoje zbojiš dobiješ 0,24kn što je cijena M7RR.  8)
 
pikacu88 said:
Od jeftinih guma me iznenadila mitas sport force ali ako izdura jos soma km bit ce dobro sve skupa cca 3500km.
Ali sam stvarno zadovoljan kako drzi.

Nelazi ovaj napaceni narod  :LOL: :LOL: :LOL: :jesus:
 
Matko guma dosla i prije vrimena  (y)
Sutra montaza  :wink:
 
PP je bila odlična guma kad je izašla

konkurencija je bila u tom trenutku dosta zaostala

guma je fino držala, mekana, ali nestajala naočigled

malo autoputa i bye bye :mrgreen:

2CT je bila  dosta bolja, znao sam i do 8-9 somova napravit bez problema

PP3 imam sad na švabi, odlična guma za to gofno, drži ko mačak ribicu


7RR mi je još nekak čudna, 2 puta pustila bez neke veze, pretpostavljam da nije bila zagrijana, iako se po gradu po hladnom jako dobro vozi

par zadnjh vikenda po toplom asfaltu teranje do ibera sve bolje mi se čini, pa bu ipak na kraju izgleda dobrih 4 od 5 :mrgreen:


Srki
 
pikacu88 said:
99%  ih kupujem opet :jesus:

Imam ih i ja..al su nervozne u p.m. i imaju neke čudne reakcije..Kad powerslajdam po gradu i prednja ide lijevo desno skupa sa zadnjom haha..
 
ivek-dj said:
Da slučajno ne vodiš Konzumove finacijske knjige?! Ovo samo kod njih može biti 50% razlike!  :wink:

Kaj ne valja? Moram platit 50% vise na cijenu PP da bi vozio M7RR  :mrgreen:

fawlty82 said:
Ako je PP 0,16kn i na to dodaš 50% što je 0,08kn i to dvoje zbojiš dobiješ 0,24kn što je cijena M7RR.  8)

hvala  :D
 
Pozdrav svima,

Da napišem i svoj osvrt na gume Metzeler Z6, a i da se eventualno uključe znalci za koji savjet. Vezano na tlak guma buni me što na prednjoj isto piše max tlak 290 Kpa. pumpam ih prema priručniku motocikla na 2,5 prednju i 2,9 stražnju (honda cbf600s). trenutno gume imaju prijeđenih cca 6000 km praktički sve touring vožnje bez imalo autoputa. Šaru još imaju -po mojoj procjeni za još cca 4-5 tis (ova sezona-nadam se). Ono što mi stvara nedoumicu jest da su neki dijelovi stražnje gume sitnicu dublje potrošeni, uglavnom na mjestima gdi je manji komad gume tj "kocke". također i prednja guma ima na krajevima pojedinih šara malo udubljenije dijelove tj bolje potrošene. DOT je 3014. inače što se držanja tiće po mokrom i suhom zadovoljan sam no istina nit ne forsiram. Molio bih ako je netko imao sličnu situaciju na svojim Z6 te dali je nešto zabrinjavajuće. sutra mogu i poslikati ako će se nešto vidjeti :021:
 
3alfa3 said:
Kaj ne valja? Moram platit 50% vise na cijenu PP da bi vozio M7RR  :mrgreen:

hvala  :D
alfa, a što ne probaš Angel ST, one isto imaju super cijenu... Grip i agilnost kao negdje PP, a potrajat će znatno duže...