GUME - SVE ONO STO VAS ZANIMA

odlična guma, tvrda karkasa, po osjećaju u vožnji jako slična gp raceru (y)
 
LukaSokol said:
Ljudovi da ne otvaram temu novu
Dunlop Sportmax gpr 300
110/70-17
140/70-17
Da li ima itko iskustva s tim gumama?

GPR300 spada u jednu novu kategoriju sport-touring guma , ja bi je nazvao urbana sport-touring guma. Naime, proizvođaći su primijetili da se veliki i jaki motori sve više koriste po gradu i na kratkim relacijama, a tu se javlja problem grijanja gume i držanja. Naime , kada razvija neki veći motor , cca 600 kubika i na više, testiranja i performanse se usklađuju sa uvjetima koji se javljau na otvorenoj cesti jer je pretpostavka da će se tamo i većinom koristiti. Isto tako je i sa gumama. Kada se razvijaju radijalne gume , za veće motore , naglasak je na upotrebi na otvorenoj cesti, i zbog toga na velikim motorima u režimu stani-kreni, gume ne drže kako treba.

Da bi se riješio taj problem, pojavile su se gume tipa GPR300, koje su napravljene za urbanu upotrebu ( grad, glatki asfalt, režim stani kreni ). To ima svoje prednosti i mane. Npr, dostupne su u dimenziji 120/70-17 te 180/55-17 , i na recimo jednoj Yamahi FZ6 ta guma će po gradu držati kao niti jedna, međutim, na otvorenoj cesti, ako je ritam samo malo poviše normale, ta guma će se pregrijavati puno brže i lakše ( samim time puštati ) nego "normalne " gume u toj dimenziji.

S druge strane, s obzirom na dimenzije koje si naveo, to tebe ne bi trebalo puno brinuti jer se radi o manjem motoriću gdje mane ove gume ne bi smjele dolaziti do izražaja. Dakle, ako tražiš jednu dobru gumu za sve uvjete i normalnu vožnju, a većinom si po gradu na kratkim relacijama, dobar izbor  (y)
 
Sredju said:
Nisam imao gpr 300, vozio sam gpr alpha 10. Gume su biöe super, ali su se i brzo trosile.

To su dva skroz različita proizvoda i osim zajedničkog dijela naziva , nemaju puno zajedničkog. GPR Alpha 10 je umjerena varijanta Racing Street gume za manje motore i mopede. (y)
 
thule_5689 said:
http://www.motogume.hr/proizvod/metzeler-tourance-next-2084700

...tko mi može objasniti akciju :misli:

ja  :mrgreen:.
Tehnički problemi koji su bili neizbježni oko nove godine. Web shop je vezan direktno na program i skladište, a oko nove godine smo prebacivali inventuru, nadograđivali program, tako da su podaci malo išli putem web shopa, malo ne išli, i to je radilo pomutnju i probleme, ali to je sada riješeno  (y)
 
Zato su mi tako dobro drzale na dominatoru, alpha 10.
Sad sam kupio Mitas sport force plus i imam osjecaj da sam se grdno zeznuo.

 
Bimba jel imaš kakvih povratnih informacija o Metzeler Sportec Street s obzirom da je guma relativno nova na tržištu? Dvoumim se između njih i Pirelli Angel City, ali ove Metzelerke mi se čine kao malo sportskija guma pa im više i naginjem  :misli: S obzirom na kubikažu mog motora mislim da mi neke skuplje gume ni nema smisla stavljat.
 
Sportec Street da naginje malo više sportu nego Angel City, mada u oba slučaja govorimo o klasičnoj sport-touring dijagonali.

Pogriješit nečeš ni s jednom ni drugom  (y)
 
bimba said:
Sportec Street da naginje malo više sportu nego Angel City, mada u oba slučaja govorimo o klasičnoj sport-touring dijagonali.

Pogriješit nečeš ni s jednom ni drugom  (y)

Zahvaljujem, čujemo se kad ću ih uzimati  (y)
 
Lijepi pozdrav Bimba...i nasmijani dan zelim ;) Zanimalo bi me..kolika je cijena Pirelli M21 u ovim dimenzijama: 90 / 90 R21, 120 / 90 R17
Nije hitno....samo da okvirno znam. Unaprijed puno hvala ;)
 
Hvala na željama,neka napokon zatopli pa će smiješak biti i veći  :D

set 1115,00 kn  (y)
 
Bimba moze ponuda za gp racer 211 ... 120/70 17 i 190/55 17 ... M obe
 
bimba, što preporučuješ i što se nudi kod tebe za xjr 1300? sport ili sport-touring?
više sportska vožnja i kraće relacije uz pokoje duže putovanje preko ljeta...
 
karadolo46 said:
Bimba moze ponuda za gp racer 211 ... 120/70 17 i 190/55 17 ... M obe

jbg... da budem iskren do bola, poslao bi ja ali ne znam kome. Jednostavno previše kupaca , imena, adresa , sve mi se izmiješalo. Daj podatke na pp  (y)
 
bimba said:
jbg... da budem iskren do bola, poslao bi ja ali ne znam kome. Jednostavno previše kupaca , imena, adresa , sve mi se izmiješalo. Daj podatke na pp  (y)

Izmišalo, ha?

Sad te zovem, javlja se Ante....a htio sam te spriječiti da čuješ šta te ide u Piccilo temi...  :mrgreen: :LOL: