GUME - SVE ONO STO VAS ZANIMA

LemmyZD said:
Ako se netko misli da li staviti Michelin Power RS, NEMOJTE!!! Guma od kad je zatoplilo je tesko smeće
Kolega ih isto ima i nije zadovoljan s njima nikako,vozi respektabilno...
 
meni je i po toplom (+30) vremenu bila dobra

ali ja nisam nešto brz, a bome niti respektabilno sposoban vozač
 
Evo nesto mozgam..
Nikad nikakav michelin na motoru nisam imo.  Uglavnom pirelli, metzeler i 2 seta dunlopa ( nikad prezaljeni qualifier rr i uz njega gp racer).

Sent from my SM-G930F using Tapatalk

 
piljun said:
A koji michelin valja jebateled

Poslano sa mog SM-G965F koristeći Tapatalk
A dobro i govoriš...ja san na zecu ima pp3 isto smeće od gume....ova je imala dobru cijenu i ka naginje na racing gumu a na kraju racku.
Ništa, nazad na Rennsport dok ih ima još....
 
LemmyZD said:
A dobro i govoriš...ja san na zecu ima pp3 isto smeće od gume....ova je imala dobru cijenu i ka naginje na racing gumu a na kraju racku.
Ništa, nazad na Rennsport dok ih ima još....
Nečeš isprobati ove Mitas što svi hvale?
 
Izgleda da mi se probušila stražnja guma. Imam Metzeler Roadtec Z8 Interact stare godinu dana sa nekih 6 - 7 tisuća. Koliko mi je pametno mijenjati samo stražnju, ili bi ipak trebao mijenjati obje, pošto sam negdje pročitao da nije baš preporučljivo stavljati samo jednu novu?
 
Damian said:
Izgleda da mi se probušila stražnja guma. Imam Metzeler Roadtec Z8 Interact stare godinu dana sa nekih 6 - 7 tisuća. Koliko mi je pametno mijenjati samo stražnju, ili bi ipak trebao mijenjati obje, pošto sam negdje pročitao da nije baš preporučljivo stavljati samo jednu novu?
Ako ti je prva još dobra, ima dosta mesa (osobito što je samo godinu dana stara), onda samo promijeni zadnju. Može ti se dogoditi da će ti prednja izdržati taman još jednu zadnju. Ako ne, budeš promijenio sl. put samo prednju. Glupo je bacat gumu ako može još odraditi karikiram 5000 km. Ne znam kolika je trajnost Z8.
 
Pokrpaj zadnju ako mislis da bi mogla jos dosta km.

Ili samo zadnju kupis.
Ili obje.  :mrgreen:


http://www.motori.hr/forum/index.php?topic=166349.msg3780100#msg3780100
 
LemmyZD said:
Ako se netko misli da li staviti Michelin Power RS, NEMOJTE!!! Guma od kad je zatoplilo je tesko smeće
Mogu misliti kako je izgledala kupovina. Vidi piše Power i još RS to mora biti odlično,daj odmah  :jesus:
:LOL: :LOL: :LOL:
 
fawlty82 said:
Ako ti je prva još dobra, ima dosta mesa (osobito što je samo godinu dana stara), onda samo promijeni zadnju. Može ti se dogoditi da će ti prednja izdržati taman još jednu zadnju. Ako ne, budeš promijenio sl. put samo prednju. Glupo je bacat gumu ako može još karikiram 5000 km. Ne znam kolika je trajnost Z8.

Mogu one i do 15.000 km. Ak su Z6 mogle onda bi i Z8 trebala.
U subotu je bila na 2,9, dok danas odem na benzinsku i stražnja na 1,3. Znači da nije neka prestrašna rupa, ali je tu. Možda bi mogao i sa krpanjem, pa još ovu sezonu.
 
Zakrpaj...tak sam i ja i odradio sezonu do kraja..meni je bila zapiknuta ona klamerica za kartone tak da nije bila razderotina nego rupica...
 
Damian said:
Mogu one i do 15.000 km. Ak su Z6 mogle onda bi i Z8 trebala.
U subotu je bila na 2,9, dok danas odem na benzinsku i stražnja na 1,3. Znači da nije neka prestrašna rupa, ali je tu. Možda bi mogao i sa krpanjem, pa još ovu sezonu.

- isključivo  gazeći sloj, ako je bočnica bacaj gumu
- pazi da rupa nije veća ( promjer ) od 4 mm
- iznutra vulkanizacija na hladno

Poštuj ove tri stavke i zakrpi gumu , slobodno  (y)
 
Sredju said:
Sto konkretno ne valja kod Power Rs, a sto kod PP3?
Power RS se pregrijava po cesti, rubovi budu ko žvaka koja stoji cili dan na suncu, rastežu se prema kraju gume i osjećaj u vožnji je užasan.
PP3 je jednostavno touring guma, radi puno kilometara ali nema gripa dovoljno (tada sam još imao 50 konja slabiji motor)

Dene said:
Mogu misliti kako je izgledala kupovina. Vidi piše Power i još RS to mora biti odlično,daj odmah  :jesus:
:LOL: :LOL: :LOL:
Blizu si  :LOL: :LOL: :LOL:
Ma bila neka dobra cijena (akcija) i pročita par dobrih dojmova na gumu tu na forumu i reko ajmo probat....
 
LemmyZD said:
Blizu si  :LOL: :LOL: :LOL:
Ma bila neka dobra cijena (akcija) i pročita par dobrih dojmova na gumu tu na forumu i reko ajmo probat....
Zamisli da je tek GTI pisalo na gumi,pa svi bi je kupili  :LOL:
Samo se malo šalim  (y)