GUME - SVE ONO STO VAS ZANIMA

Kakvi su prvi utisci sa DUNLOP SportSmart TT?
 

Attachments

  • dunlop_sportsmart_TT.png
    dunlop_sportsmart_TT.png
    158 KB · Views: 123
Matko, kolega Postar ima problemcica s GP Racerom D212 u Hard smjesi. Vidis na fotkama kakvih....
Tlak 1.6...











Sta ti mislis da je uzrok? (Samo nemoj rec - vozac  :LOL: )
 
Zog said:
Zašto ga on nije pita?

Poslano sa mob
Reka san mu da ce se ljudi to pitat  :LOL:
 
Ne lažite ovaj napačeni narod

Poslano sa mob

 
Danas provozao Mitas Sport Force+ u dimanziji 180/120 na dominatoru.
:)
Crtao mi je osmijeh na lice iz zavoja u zavoj.
Samo, ne federuje nimalo, tlak je bio 2.0 bara u obe.


 
@bimba i ostali mozda, prijatelj trazi gume za pegasa 650, vecinom je to voznja po ravnoj  cesti, van ceste se broji u promilima, i vise bude u slucaju pada :p  , pa neka guma za vecinu voznje na pravcu, ali da moze i u zavoje, neznam dal ima kakva 2ct guma za te dimenzije al eto savjet potreban (e da voznja po kisi je skroz normalna pojava)
100/90/19 i 140/80/17
 
Po pitanju preporuke i savjeta, kao i komentar na gornji Dunlop, večeras ili sutra kada uhvatim vremena, ali trenutno samo jedna napomena, zadnja je 130/80-17 ne 140/80-17  (y)
 
poštar said:
Nikako slike postavit sa moba.
Zato jedino :mrgreen:

Da budem 100% siguran moram imati gumu kod sebe. Ovako po slikama, uvjeren sam da se radi o grešci u proizvodnji.

Treba mi jedna dodatna informacija. Na ovim mjestima gdje se pojavljuje drukčija struktura materijala ili čemo po našem fleke, da li je taj dio isto gumen ili je tvrd, kao da se radi o krutom materijala ( recimo plastičnom na dodir )  :misli:
 
mbalunovic said:
@bimba i ostali mozda, prijatelj trazi gume za pegasa 650, vecinom je to voznja po ravnoj  cesti, van ceste se broji u promilima, i vise bude u slucaju pada :p  , pa neka guma za vecinu voznje na pravcu, ali da moze i u zavoje, neznam dal ima kakva 2ct guma za te dimenzije al eto savjet potreban (e da voznja po kisi je skroz normalna pojava)
100/90/19 i 140/80/17

Pirelli Scorpion Trail II kao prva preporuka , vrhunska stvar ali je i cijena takva cca 1700,00 kn, te Dunlop Trailsmart ( 1400) ili Metzeler Tourance ( 1250 ) kao dobre opcije uz povoljniju cijenu
 
bimba said:
Da budem 100% siguran moram imati gumu kod sebe. Ovako po slikama, uvjeren sam da se radi o grešci u proizvodnji.

Treba mi jedna dodatna informacija. Na ovim mjestima gdje se pojavljuje drukčija struktura materijala ili čemo po našem fleke, da li je taj dio isto gumen ili je tvrd, kao da se radi o krutom materijala ( recimo plastičnom na dodir )  :misli:
Gumen barem mislim :mrgreen:
 
Danas vidio istu gumu sa istim problemom, ali je dio sloja već potrošen tako da je u nestajanju. Greška u proizvodnji 100%, za koju po onom što sam vidio bi rekao da nije opasna, i kada se fleka pojavi kako se guma troši ona nestaje. Problem je kod izrade smjese gazečeg sloja, koji nije kompaktan i kao da ostaju čepovi zraka unutar njega.

S druge strane, mislim da treba ići prema proizvođaću jer sigurno nije izoliran slučaj i ovo će se morati gledati cijela serija po meni.

Ispitam i javim daljnje korake.  (y)
 
ekipa iman dilemu, koju od ove dvi gume izabrati, dunlop D404 140/90/15 70H ili pirelli route 66 isih dimenzija i karakteristika, mala je razlika u cijeni pa molim savjet, guma ide na virago 1100........
 
ijepi pozdrav Matko/bimba...uz isprike ako gnjavim, znam...gledao sam na stranicama i vidim da nema mitas-a..je li mozda moguce nabaviti? Pa poslati Tonijusada sam se s njime cuo) u AutoBenussi u Pulu?
Mene bi zanimale:
90 / 90 R21
120 / 90 R17
C21 prednja, C02 zadnja
Trazio bi mozda i nesto drugo, ali ove su mi nahvaljene i cijenovno prihvatljive....unaprijed puno puno hvala...puno puno hvala ;) uz isprike ako gnjavim
 
sv.Petar said:
ekipa iman dilemu, koju od ove dvi gume izabrati, dunlop D404 140/90/15 70H ili pirelli route 66 isih dimenzija i karakteristika, mala je razlika u cijeni pa molim savjet, guma ide na virago 1100........

MT66 je možda mrvicu bolji na suhom i to u pogledu voznih osobina ako uopće u ovom segmentu ima smisla o tome diskutirat, a ostalo mislim da nema razlike.
 
delbi said:
ijepi pozdrav Matko/bimba...uz isprike ako gnjavim, znam...gledao sam na stranicama i vidim da nema mitas-a..je li mozda moguce nabaviti? Pa poslati Tonijusada sam se s njime cuo) u AutoBenussi u Pulu?
Mene bi zanimale:
90 / 90 R21
120 / 90 R17
C21 prednja, C02 zadnja
Trazio bi mozda i nesto drugo, ali ove su mi nahvaljene i cijenovno prihvatljive....unaprijed puno puno hvala...puno puno hvala ;) uz isprike ako gnjavim

Prednja se može dobit, cijena je cca 400,00 kn i imaš žutu i crvenu smjesu, ali zadnja C02 ne u tvojoj dimenziji, ne radi se.
 
Dobro jutro Bimba i ostale moto kolege.
Ici cu vjerovatno na Ducati days, i stao bih do Vas u Splitu nove gume montirati.
E sad, posto su nove trebalo bi ih razraditi prije postene voznje. Kako to obaviti ako idem direktno s njima na pistu?
Ne vozim 1:15 Grobnik niti mi je namjera u tri kutije sebe i bajk vratit doma, ali sa druge strane bi volio eliminirat potencijalne rizike pada zbog novih guma.
Hvala na odgovoru ;)

Sent from my SM-G930F using Tapatalk

 
Ako te brine voznja po cesti, vrijedi kao i za sve gume valjda.

S druge strane, ako te brine voznja po Grobniku, ne moras se brinut za "razradu", montiraj, prvih par krugova laganije(a tako ce bit ovako i onako) i onda samo gas.  (y)

Ideš oba dana? SFom?