GUME - SVE ONO STO VAS ZANIMA

Ja ovdje imam dva covjeka koji su vozili powerRS, niti jedan od njih nije bas ljevak na gasu.
Jedan je vozi na gsx 1400, a drugi na novom gsxr 1000r.
Oba su prezadovoljna gumom, ali ovdje vladaju malo nize temperature nego po dalmaciji i vrlo je moguce u tome problem.

 
Na mopedreifen.de, covjek, inace prodavac guma koji redovno testira gume, kako na stazi, tako i na ulici, kaze za PowerRs, guma nije za digitalne vozace, koji sporo ulaze u zavoj i onda to pokusavaju nadoknaditi gasom uz pomoc traktion kontrole.
Sto god to znacilo u njegovim ocima.
 
Sredju said:
Na mopedreifen.de, covjek, inace prodavac guma koji redovno testira gume, kako na stazi, tako i na ulici, kaze za PowerRs, guma nije za digitalne vozace, koji sporo ulaze u zavoj i onda to pokusavaju nadoknaditi gasom uz pomoc traktion kontrole.
Sto god to znacilo u njegovim ocima.
Samo ime stranice dovoljno govori

Poslano sa mog SM-G965F koristeći Tapatalk

 
Za Mitas Sport Force+, momentalno vozim na motoru od 30-40 konja.
Guma lijepi od prvog kretanja, jako dobro skrece i nikako ne ispravlja motor kod kocenja u zavoju.
Pri kocenju u zavoju je popuno neutralna, kad se zeznem na nepoznatoj cesti i moram stisnutih zuba kociti do pol zavoja, uopce se ne opire naginjanju u zavoj. Guma je sex.


 
piljun said:
Samo ime stranice dovoljno govori

Poslano sa mog SM-G965F koristeći Tapatalk

posjeti stranicu i biti ce ti sve jasnije.
https://youtu.be/l81e44bGFFk?t=1694
 
U njemačkom slang-u pojam  “moped” se koristi za motorkotač....

Tako da ime stranice jako puno govori.



Poslano sa crikvenog tornja...mit tapatalk und ajfonx
 
Ima opciju na stranici za trazenje gume po stazi na kojoj ces voziti i po vremenu koje na stazi vozis.
:)
Mislim da je Jens najkompetentniji prodavac guma u evropi.
 
Elias said:
U njemačkom slang-u pojam  “moped” se koristi za motorkotač....

Tako da ime stranice jako puno govori.



Poslano sa crikvenog tornja...mit tapatalk und ajfonx
Eto uvijek se može nešto novo naučiti

Poslano sa mog SM-G965F koristeći Tapatalk

 
LemmyZD said:
Power RS se pregrijava po cesti, rubovi budu ko žvaka koja stoji cili dan na suncu, rastežu se prema kraju gume i osjećaj u vožnji je užasan.
PP3 je jednostavno touring guma, radi puno kilometara ali nema gripa dovoljno (tada sam još imao 50 konja slabiji motor)
Blizu si  :LOL: :LOL: :LOL:
Ma bila neka dobra cijena (akcija) i pročita par dobrih dojmova na gumu tu na forumu i reko ajmo probat....

Nikakvih problema nisam imao sa Power RS, a nisam ju bas mazio. Na kojim tlakovima si vozio?
 
Bimba, gp 212 sam preko Djurasa u Dbk uzeo.
Mozes li mi preporucit tlakove za cestu i za stazu? I drugi iskusniji sa savjetom su dobrodosli.
Bajk je streetfighter s.

Sent from my SM-G930F using Tapatalk

 
s2r said:
Bimba, gp 212 sam preko Djurasa u Dbk uzeo.
Mozes li mi preporucit tlakove za cestu i za stazu? I drugi iskusniji sa savjetom su dobrodosli.
Bajk je streetfighter s.

Sent from my SM-G930F using Tapatalk
Nisam iskusnjara, al koliko znam prednja je 2.1 u oba slucaja a na cesti ekipa vozi od 1.2-1.6... ja sam sad na 1.6.... za stazu neki mozda i nize ako su na grijacima, to ce rec ekipa koja vozi tamo vise
 
Ne znam, nisam stručnjak, ali znam da mi guma ne valja. Zasto ne valja ne znam ali nece na moj bajk opet pa da je besplatna....vozia sam ju 2.5 2.9
 
LemmyZD said:
Ne znam, nisam stručnjak, ali znam da mi guma ne valja. Zasto ne valja ne znam ali nece na moj bajk opet pa da je besplatna....vozia sam ju 2.5 2.9


Ako si ju pretvorio u lelujavu zvaku na 2.9, onda to stvarno nije guma za tebe  (y)
 
LemmyZD said:
Ne znam, nisam stručnjak, ali znam da mi guma ne valja. Zasto ne valja ne znam ali nece na moj bajk opet pa da je besplatna....vozia sam ju 2.5 2.9
Radi tlaka ti nije ni valjala.
Po meni za magistralu nema bolje gume tko vozi malo brže.
 
piljun said:
A koji michelin valja jebateled

Poslano sa mog SM-G965F koristeći Tapatalk
Jedna jedina koja je meni valjala je "Power Supersport Evo" je da se trošila na očigleda ali to je bilo i za očekivat.
 
poštar said:
Radi tlaka ti nije ni valjala.
Po meni za magistralu nema bolje gume tko vozi malo brže.

Al on ju je pregrijavao na 2.9 ako sam dobro shvatio  :misli:
Nije ju trgao jer je bila prehladna nego ju je "topio"


btw, cudno obzirom na tlak i voznju po cesti, ali, eto, tako covjek kaze







p.s.
osim ako se krivo izrazio, pa je dolazilo do ubrzanog pregrijavanja povrsine gume sto se zna desit na previsokom tlaku, ali to se moze vidjet i iz slika i izgleda bas specificno, pa ako ima koja slika nakon jurnjave.....  Ja sam iz opisanog stekao dojam da je feeling bio ne kao da proklizuje zbog togaa, nego da se ponasala kao guma kojoj je tlak premali (a tlak na 2.9  :shock: )
 
Možda je baš u tome problem ... meni se ovo desilo na relaciji Karlobag-Senj i Bimba kojeg ovdje većina iznimno poštujemo je zaključio da sam vjerojatno imao previsok tlak za takav stil vožnje (i da gume bile slick).

Ne sjećam se sad više koliko sam ih tada pumpao ali svakako puno manje od njegovih 2.9 (vjerojatno negdje oko 2.3).
26bddefb402b5728c8de44ac93a38c26.jpg


4fb82330986894eab1d299a91e3c8820.jpg