GUME - SVE ONO STO VAS ZANIMA

Sredju said:
Ovako je izgledao D208 na CBR kada sam je kupio

20131107_86b88e09db3b2a42f789247271562ed5_1383797263.jpg

Zašto odma ne prave ovako naborane gume? :misli: :neznam:
 
s2r said:
Izgulio sam i ja na supercorsi bsb prije bokove od sredine. Bocni granicnici izasli na gaznu povrsinu a na sredini gume ima jos 4-5mm

Sent from my SM-G930F using Tapatalk

Sa svakom SC mi je bilo tako  (y)

Al su mi zabranili slike od guma stavljat ...  :mrgreen:

Jedino je  BT016 krepala i po sredini  :whip:
Ali tu gumu nisam nikako mogla skužit :neznam:
 
Ja sam sa BT016-pro prililčno zadovoljan, troše se prilično ali nisu neke cijene, a stvarno drže jako dobro i dobile su moje povjerenje.
 
Ja kupio ...  jedva čekam "to" pošteno isprobat pa da se sam uvjerim jel' priča o slovenkama samo rekla-kazala ili su stvarno tako dobre.
eeaf79511d6ac2782ecc4edf3c539dec.jpg
 
irmascher said:
Ja sam sa BT016-pro prililčno zadovoljan, troše se prilično ali nisu neke cijene, a stvarno drže jako dobro i dobile su moje povjerenje.
ja najzadovoljniji potrosio 8 setova sve skupa [emoji16] i sve dok je bude u prodaji ne mijenjam kad he nebude imamo s21 [emoji41]

Sent from my HUAWEI VNS-L31 using Tapatalk

 
MIK0 said:
Ja kupio ...  jedva čekam "to" pošteno isprobat pa da se sam uvjerim jel' priča o slovenkama samo rekla-kazala ili su stvarno tako dobre.
eeaf79511d6ac2782ecc4edf3c539dec.jpg
Ajde i mene zanima,napiši dojmove kad ih isprobaš  (y)
 
Dene said:
Ajde i mene zanima,napiši dojmove kad ih isprobaš  (y)

ma nista ne valjaju  :mrgreen::
 

Attachments

  • 43495751-AD4E-4D7C-A5D2-ED13747A6B8C.jpeg
    43495751-AD4E-4D7C-A5D2-ED13747A6B8C.jpeg
    324.2 KB · Views: 255
darko_b said:
@bimba battlax R11  :misli:
Čini mi se da ga nema neko vrijeme ... ja sam ga u onoj "MotoBox" temi pitao za dobavljivost pa ne odgovara  :misli:
 
pikacu88 said:
Mitas zlo se sve više širi  [emoji38] [emoji38]
Baloncic sapunice se moze sirit samo dok ne pukne :D
Da ne ispadne da serem po tim gumama (uostalom, nisam ni vozio na njima).....  reci cu samo moje predvidjanje: neki ce se nac "u njima" jer ce im dat dobar omjer cijene i kvalitete, ali, trazut od tih guma da budu sveti gral (u ovih par godina koliko ce bit na trzistu taj model) - smijesno.
Te gume jesu generalno (vec je dosta svjedocanstava) dobre, vrlo dobre, ali, od njih trazit da nadmase trenutne etalone te klase renomiranih proizvodjaca je u najmanju ruku neozbiljno.

Ja ih nekako vidim kao konkurenciju generaciju, dvije, tri starijih guma koje su zarile i palile svojevremeno, a koje su tada bile ipak bitno skuplje. Neke su i dalje u proizvodnji, nekih vise nema. Samo mijena stalna jest (osim michelin pp [emoji16] )

Ponavljam, nisam probao, a zapravo i da jesam: kaj ja mogu rec o njima na z750 kad se tu spominju puno kapacitetniji motori, a pretpostavljam onda i vozaci.

Sent from my HTC One_M8 using Tapatalk
 
LemmyZD said:
I mene sad ta slovenka zanima, javite što prije...
Reći ću ti samo da po Zadarskom asfaltu od prvog metra kližu upola manje od nekih "renomiranih".

Znači Pag-Zadar dooobrooo ispod po ure i semafor na bokancu michelinka mi kliže (je da je oderana do graničnika ali opet) ... stavim Mitasice i baš malo napinjem ...  naravno da kliznu ali ni približno kako bi se očekivalo od nešto lošije gume.
Mislim da će njima kod mene jedino trajnost bit problem.
I da .. na prvu bez razmišljanja se voze do ruba jer nema po njima nikakvih parafina, silikona ili šta ja znam čega kao ostatak od proizvodnje.
Istina netko je već tu napisao kako prednja može do ruba samo jednom i to za sada potvrđujem, berem je tako na mom motoru u kombinacihi 120/70 - 190/55.

Nova Vs. 50 km

6405f2be18275cc1126a50a84587f082.jpg
04736b57f415d49ed77c1ae29ad51feb.jpg
 
Napokon malo progovorili i o gumama na IOM TT u pa kaže front D212 9743 rear D213 MS2.

Kakve su to točno sad gume?

Poslano sa mog SM-G965F koristeći Tapatalk

 
3alfa3 said:
Baloncic sapunice se moze sirit samo dok ne pukne :D
Da ne ispadne da serem po tim gumama (uostalom, nisam ni vozio na njima).....  reci cu samo moje predvidjanje: neki ce se nac "u njima" jer ce im dat dobar omjer cijene i kvalitete, ali, trazut od tih guma da budu sveti gral (u ovih par godina koliko ce bit na trzistu taj model) - smijesno.
Te gume jesu generalno (vec je dosta svjedocanstava) dobre, vrlo dobre, ali, od njih trazit da nadmase trenutne etalone te klase renomiranih proizvodjaca je u najmanju ruku neozbiljno.

Ja ih nekako vidim kao konkurenciju generaciju, dvije, tri starijih guma koje su zarile i palile svojevremeno, a koje su tada bile ipak bitno skuplje. Neke su i dalje u proizvodnji, nekih vise nema. Samo mijena stalna jest (osim michelin pp [emoji16] )

zbog cega ih ne mjeriti sa tzv. boljim gumama?! Zato jer je guma jeftinija? Ono jeftilenka pa curca ne vrijedi ( logika mnogih )

SportForce + drzi i vrlo niskim temperaturama bolje o te tzv. kvalitetnije gume
Odradi (meni) vise kilometara od tih tzv. kvalitetnijih guma
Kostaju dobre novce manje
Drze i na visokim temp. jednako dobro ako ne i bolje kao i te tzv. kvalitetnije gume.

To sto jedan S21/M7RR/SA3/DRIII i ostale gume kostaju odokativno 100€ za set vise im ne daju tu premoc ali niti u jednom segmentu kojeg mi normalni cestovni vozaci mozemo postici.

Ili imas neki drugi razlog kojeg nisam naveo? Mozda ja ne vidim sve aspekte iako trosim barem 5 setova guma godisnje.


 
Govorio sam (nacelno, a i ogradio sam se izjavom da nisam probao pa da samo promisljam, a ne tvrdim) o voznji na granici sto se tempa tice....
Uostalom, iako su usporedni testovi raznih moto casopisa upitni, zasto ne vjerovat na primjer izmjerenim vremenima na stazi, gdje Mitasice ipak nesto zaostaju za "kremom" u toj klasi? A u kontekstu kojeg je Lemmy pitao, radi se o voznji koja je prilicno agresivna

Ili, recimo ovako. Da je cijena usporediva sa ostatkom (tih 100 eura po setu vise), nakon sto si je probao, bi li ostao na njima i dalje? Ne kazem da ti ne odgovara, pa mozda i bi, ali, bas me zanima odgovor na to pitanje.

A ako nebi, nego je razlog samo to sto kostaju 100 eura manje, a ipak ti pruzaju performanse koje te zadovoljavaju, onda to znaci da ipak postoji neki kompromis, koje cijena vjerojatno vissetruko nadoknadi, ali.... kompromis



P.S.
gume koje vozim su i jeftinije od Mitasica, tako da nisam neki elitist po tom pitanju  :mrgreen:
 
3alfa3 said:
Govorio sam (nacelno, a i ogradio sam se izjavom da nisam probao pa da samo promisljam, a ne tvrdim) o voznji na granici sto se tempa tice....
Uostalom, iako su usporedni testovi raznih moto casopisa upitni, zasto ne vjerovat na primjer izmjerenim vremenima na stazi, gdje Mitasice ipak nesto zaostaju za "kremom" u toj klasi? A u kontekstu kojeg je Lemmy pitao, radi se o voznji koja je prilicno agresivna

Ili, recimo ovako. Da je cijena usporediva sa ostatkom (tih 100 eura po setu vise), nakon sto si je probao, bi li ostao na njima i dalje? Ne kazem da ti ne odgovara, pa mozda i bi, ali, bas me zanima odgovor na to pitanje.

A ako nebi, nego je razlog samo to sto kostaju 100 eura manje, a ipak ti pruzaju performanse koje te zadovoljavaju, onda to znaci da ipak postoji neki kompromis, koje cijena vjerojatno vissetruko nadoknadi, ali.... kompromis



P.S.
gume koje vozim su i jeftinije od Mitasica, tako da nisam neki elitist po tom pitanju  :mrgreen:

pa bas zato i pitam! Testovi su trubili da ce nove Conti Sport Attack 3 imati 20% dulji vijek trajanja - povjerovao,kupio i razocarao se!!

To sto je guma na stazi sporija - cisto sumnjam. i to iz nekoliko razloga. Kao prvo guma je kao sto je bimba naveo ne ijesana sa silikom. automatski time i trpi puno vise radne temperature. Sto pak odgovara voznji na stazi! Usaporedjivati ih sa najnovijim slickovima nema smisla - jasno.

No da se vratimo na gume - samo ove godine sam potrosio dvije zadnje i jednu prednju. treca zadnja i druga prednja su trenutno gore.
U rezervi mi stoji jos jedna dvije zadnje i jedna prednja. I gumu  bih lako preporucio mnogima. Ne govorim iz tudjeg iskustva vec iskljucivo iz svog osobnog!

Osim Sport Force + sam vozio i M7RR i S21 i DRIII i Conti SA2 i 3 i Metzeler MT01 ( ili kako se vec zovu ) i Michelin PP 2 CT i Conti RA 2 i 3 i S20 i S20EVo .....
neku gumu sam zasigurno zaboravio .....