GUME - SVE ONO STO VAS ZANIMA

bimba said:
Da iskoristim priliku , dok se ne stavi obavijest na naslovnicu, od danas je u Motobox-u počela zimska akcija na gume, koja traje do 15.02 .2019 ili do isteka zaliha. Cijene guma su spuštene od 10 do 35 %, i sada je stvarno prilika da se kupi gume po fantastičnim cijenama.

Npr. Set Angel ST-a u dimenzijama 120/70-17 i 180/55-17 je za gotovinu 1103,00 kn  (y)

Sve informacije o dostupnosti kao i  cijenama su vidljive na www.motogume.hr  (y)
Oće bit Reensport u 120/180? vidim da nema sad?
 
Nažalost ne, odnosno akcija se odnosi na Metzeler i Pirelli gume što nam je ostalo na lageru , i to u pravilu više od 2 komada. Da imam jedan 180 na lageru , naravno da bi ti izašao u susret i napravio dobru cijenu, ali nemam, sve se prodalo.

Da li ću do sredine veljače iduće godine ( pred sezonu ) , imati još koji direktni uvoz , to ne znam i mala je šansa.

Sve što mogu obećati je da ću te imati na umu i ako bude nekakva prilika i šansa za Reensport u međuvremenu , javim  (y)
 
THE BIG BLUE said:
Bimba, Pirelli diablo rosso corsa 2 120/70/17 190/50/17 imaš li set, dot, cijena

Imam po jedan komad, DOT je 3318 prednja i 2418 zadnja. Mogu ponuditi cijenu od 2060,00 kn za gotovinu.
 
maredo said:
Bimba, nakon dva seta Angel ST uzeo bi neku malo "ozbiljniju" gumu...drugi set ST-a mi je pod kraj malo slabije držao ili se ja drukčije vozim...set je za Versys 650 abs..često sam sa ženom i tri kofera...razmišljam o Metzeler Z8 M ili Roadtec 01, ima li na njima kakva akcija kao na Pirelliju? Cijena za gotovinu?
Ima li meni odgovora?
 
maredo said:
Bimba, nakon dva seta Angel ST uzeo bi neku malo "ozbiljniju" gumu...drugi set ST-a mi je pod kraj malo slabije držao ili se ja drukčije vozim...set je za Versys 650 abs..često sam sa ženom i tri kofera...razmišljam o Metzeler Z8 M ili Roadtec 01, ima li na njima kakva akcija kao na Pirelliju? Cijena za gotovinu?

Roadtec 01 1765,00 kn
Z8  1585,00 kn

(y)
 
snoopyx said:
Ovu akciju od Motoboxa sam i ja uoči i baš gledao te Pirelli Angel ST. Koja je razlika izmedju njih i Angel GT?

Sent from my 2014813 using Tapatalk

Angel GT je nasljednik ST-a , i generalno je bolja guma od nje, a najveća razlika je u kilometraži i mokrom. Ono što je bitno napomenuti su i vozne osobine, jer je Angel ST sport-touring guma koja  ima profil kao sportska guma, dok je Angel GT na postavkama kao i većina sport-touring guma , a to znači da je napravljen kompromis između stabilnosti na pravcu i voznih osobina, i to je isto jedna od razlika između te dvije gume.
 
bimba said:
Roadtec 01 1765,00 kn
Z8  1585,00 kn

(y)
Koja bolje podnosi opterećenje (ja i baba 150kg + 3 kofera)?
ST zadnju sam pumpao na 3.0 i svejedno sredina najebe...
Roadtec 01 izgleda "kišno" što mi ulijeva sigurnost...
 
maredo said:
Koja bolje podnosi opterećenje (ja i baba 150kg + 3 kofera)?
ST zadnju sam pumpao na 3.0 i svejedno sredina najebe...
Roadtec 01 izgleda "kišno" što mi ulijeva sigurnost...
Iman ti ja Roadtec 01, dobra guma,cbf i ja 350kg,dobro podnosi tezinu i ravnomjerno se trosi....jedino malo nervozna preko bilih linija...

Poslano sa mog kancelara u češkoj koristeći Tapatalk

 
maredo said:
Koja bolje podnosi opterećenje (ja i baba 150kg + 3 kofera)?
ST zadnju sam pumpao na 3.0 i svejedno sredina najebe...
Roadtec 01 izgleda "kišno" što mi ulijeva sigurnost...

Roadtec 01 će sigurno napraviti više km u uvjetima punog opterećenja, ali ja se ne bi nadao puno većoj kilometraži, i po tom pitanju nekoj značajnijoj uštedi. Iskreno, volio bi kada bi imao volje i stavio sliku zadnje gume da budem siguran.
Naime, motori kao što je Versys imao tvornički loš zadnji amortizer, isto kao i Yamahe Diversion i slično. On je u redu dok se voziš sam, ali dvoje i uz to prtljaga, jednostavno nije dovoljno kapacitetan za takvo opterećenje. Još ukoliko je vožnja uz to i nešto dinamičnija, jednostavno ubije zadnju gumu.

To se točno može vidjeti na način da nije da se guma samo poravnala, nego je ubije u međusektoru ( onom dijelu gdje si u polunagibu ) i ima dvije stepenice , odnosno potroši se kao da je vožena na niskom tlaku.
U tom slučaju nikakva guma neće pomoći, jedino riješenje je ugradnja jačeg amortizera ili reparacija starog uz ugradnju jače opruge.
 
Evo zadnje ST..
d4bf9dffa6ddf86f43e8488882542f61.jpg
 
maredo said:
Koja bolje podnosi opterećenje (ja i baba 150kg + 3 kofera)?
ST zadnju sam pumpao na 3.0 i svejedno sredina najebe...
Roadtec 01 izgleda "kišno" što mi ulijeva sigurnost...

Potrosio 2 seta Roadtec-a 01 (prvi set "normalna" specifikacija, a drugi set zadnja u HWM specifikaciji), nije bilo problema pod opterecenjem (ja, zena i 3 kofera), a tjerao sam ih tako opterecene po Alpama skoro do ruba.
Prvi set mi je trajao 13.000km, a drugi set (sa HWM zadnjom) 11.000, ali je taj set imao i vise autoputa iza sebe.
Dobre po suhom, po kisi odlicne !
Od mana - bucne su (kod usporavanja npr pred semaforom, zuje kao crknuti lezaj tocka), kod agresivne voznje (solo voznja) prednji kraj pliva lijevo-desno kod naglih kocenja, zadnja cudno pumpa kad je blizu rubu. Takodjer, primijetio sam da sa kilometrima znacajno gube performanse. Nove drze po bijelim linijama, prosjecnom asfaltu, k'o zalijepljene. Par hiljada km poslije, ide suprotni scenario. Malo nezgodno jer se u pocetku opustis i vjerujes gumi, a kasnije te krene iznenadjivati.  Sve u svemu, meni licno je bolje lezala Z8. Nekako mi je bila mirnija, posebno kod agresivne voznje...
Kontam sada probati Angel GT, mozda se bolje uklopi u moju voznju
 
maredo said:
Super napisano, hvala...[emoji106][emoji41]

Obrati paznju samo da ove mane koje sam naveo (osim buke) isplivaju samo kod agresivne voznje. Ako si miran vozac, putnik, mislim da ce ti Roadtec 01 biti savrsen.
 
esso_sa said:
Obrati paznju samo da ove mane koje sam naveo (osim buke) isplivaju samo kod agresivne voznje. Ako si miran vozac, putnik, mislim da ce ti Roadtec 01 biti savrsen.
Volim življu vožnju ali daleko od agresivnog, još jednom hvala na osvrtu [emoji3526]
 
Ja slijedeće godine planiram staviti ovu novu Mitas Touring gumu. Ako će biti toliko dobra nama putnicima kao što je Force model Rejserima, vjerujem da će biti odličan omjer uloženo dobiveno.
 
Poz

Do sada sam vozio Pirelli Angel ST. I dalje su one u igri. Nism divljak. Čak mi je i bimba savjetovao da ostanem na Angelu. Vjerovatno ću ga i poslušat.

Kopka me da li prijeći na sport gume?
Može mi netko napisati razliku između Metzeler M3 i Pirelli Diablo?

Hvala
 
maredo said:
Evo zadnje ST..
d4bf9dffa6ddf86f43e8488882542f61.jpg

Da to ti je to, izražena je potrošnja po sredini i u međusektoru ( onaj dio gume gdje je kontakt kada si u polunagibu ) i to je zasluga lošeg amortizera.

Dakle, odabirom neke druge gume koja je trajnija od Angel ST-a , dobiti češ nešto km, ali za napraviti značajnu razliku treba riješiti amortizer. (y)
 
THE BIG BLUE said:
Kako se možemo čuti i to odraditi?

Kada god želiš, 091/977-2028. Ako plačaš pouzećem ili po ponudi , pošalji mi na PP Ime i Prezime, Adresu za isporuku i kontakt broj i dalje ću ja  (y)