GUME - SVE ONO STO VAS ZANIMA

Ivanos46 said:
vidio sam u intersparu uredaj za mjerenje pritiska u gumama,dode negdje oko 15kn,ima i na ebayu digitalni za par dolara.

pa me zanima,koliko su ti jeftini uredaju tocni,precizni?

Digitalni su gotovo u pravilu jako tocni. Kupi 2-3 komada pa provjeri jel pokazuju isto, ako da, onda je i to podatak da su tocni jer tesko da ce bas svi isto krivo pokazivat, ako i bude razlike, to ce biti do 0,05 bara (ne 0,5, nego 0,05) koliko je na prastarom usporednom testu kojeg sam citao bilo.
Moja 3 digitalna su unutar 0,02bara, a stari su 7-8 godina, samo baterije mijenjam kad riknu

Skupi mehanicki su dobri, al trebalo bi ih provjeravat s vremena na vrijeme (a i prije prve upotrebe za svaki slucaj). Ali dat parsto kuna i vise za to nema smisla. Jeftini mehanicki mogu bit precizni, ali mogu i bit totalno neupotrebljivi
 
evo digitalni:

https://www.ebay.com/itm/Diagnostic-tool-Digital-LCD-Display-Keychain-Tire-Air-Pressure-Gauge-Vehicle/173868445280?hash=item287b5dee60:g:2N8AAOSws-1crVNG

https://www.ebay.com/itm/LCD-Digital-Tire-Tyre-Air-Pressure-Gauge-Tester-Tool-Car-Motorcycle-Tools-New/122715522904?_trkparms=aid%3D555018%26algo%3DPL.SIM%26ao%3D2%26asc%3D20160323102634%26meid%3D34bb6ded6f774cdba8374bb2484a775c%26pid%3D100623%26rk%3D1%26rkt%3D6%26mehot%3Dpp%26sd%3D173868445280%26itm%3D122715522904%26pmt%3D1%26noa%3D0%26pg%3D2047675&_trksid=p2047675.c100623.m-1

mehanicki,takav je slican i taj iz interspara sto sam vidio,a mozda je i isti,posto je to sve made in china,tko ce ga znati.

https://www.ebay.com/itm/Car-Tyre-Pressure-Gauge-Motorbike-Digital-Air-Auto-Tire-Meter-Tester-Car-Tool/223692230113?hash=item3415188de1:g:j-YAAOSwo1Fdlvse

https://www.ebay.com/itm/Metal-Car-Tire-Pressure-Gauge-AUTO-Air-Pressure-Meter-Tester-Giagnostic-Tools/264127650300?hash=item3d7f3c19fc:g:rEsAAOSw5iRcD1uP

onda cu si uzeti taj mehanicki iz interspara i ovaj sa ebaya digitalni za 2$.



 
Ja imam digitalni ko ovaj veci za par usd i uvijek mi pokazuje isto kao na displayu auta/motora. Na pumpama zna malo varirati ali njihovi su razje, na škorpikovoj friško otvoreni Adria oil ima valjda i friško baždareni manometar pa je isto ko na digitalcu. Nevjerojatno da tak jeftino sranje radi tak dobro :mrgreen:
 
I odabir guma opet  :mrgreen: :

Kako se saznaje radna temperatura?
Ili: trebam gume da prorade što prije, po hladnom, na kiši ili sve skupa? Po ljeti na vrućem asfaltu su mi sve dobre, a trajnost nebitna jer radim malo km. A ionako ih radije mijenjam što sam ih potrošio nego što su ostarile.

Nije mi još bilo u planu završiti sezonu, ali sa sadašnjima se više ne mogu dogovoriti ujutro na mokrom, pa trebam nove chopper/cruiser cipele od 16 cola. Ove su ostarile.

I da... komentar na Heidenau? Općenito cestovne, ne samo chopper.

 
Anteriore olitiga prednja.

Sent from my MI 9 using Tapatalk

 
ilead said:
ako pumpam gume na 2.5 - 2.9 kad sam solo na motoru...
na kolko ih napumpat kad vozim nekog?
To ti je to u oba slučaja...
 
MOONSHIELD said:
....previše :mrgreen:
Tako je meni vulkanizer rekao...maaa 2.9 iza...nakon voznje..polupizdio sam... iza 2.4 ,naprijed 2.3...eto..ne znam meni nekako bas tako odgovara(pilotpower2ct iza naprijed obicna[emoji1787])

Poslano sa mog SM-G960F koristeći Tapatalk

 
Bimba, piše akcija na sve pirelli gume na HR lageru.

Ja gledam RC2 i piše da je na lageru, al nema akcije...

Karatko i jasno, za koliko daš set 120/70 17, 180/55 17 (cash)

 
Prije 2 stranice je bilo priče o tome, pa evo mali doprinos toj temi (koja se btw svako malo ponavlja). Možda nekom pomogne u odlučivanju kod odabira guma.

https://youtu.be/6Ao_oC4Sz-0
 
Dobar video - realno ne vjerujem da postoji vozač koji je u stanju na Plominci ili magistrali vožnjom prejebat rosso corsa II ili nekog konkurenta..
Ali supercorsa dodaje 10ks motoru i 50% street credit vozaču :D
 
Jel netko vozio Rosso Corsa II? Nešto mi nije jasno kod te gume, hvale se sa "full silica" točno u području kojem na cesti najviše otvaraš dok se npr Sportsmart TT (jednako mom tumačenju) hvali baš suprotnim da nema silike koja se lako pregrije i nepovratno izgubi svojstva. Gume iste namjene direktni konkurenti.

PRODUCT-PRESENTATION_Page_25.jpg
 
zaira said:
Bimba, piše akcija na sve pirelli gume na HR lageru.

Ja gledam RC2 i piše da je na lageru, al nema akcije...

Karatko i jasno, za koliko daš set 120/70 17, 180/55 17 (cash)

Pirelli Diablo Rosso Corsa II 120/70-17Cijena: 1.097,25
Gotovina: 1.042,39
na lageru
(ISPORUKA 7 DANA!)
http://www.motogume.hr/proizvod/pirelli-diablo-rosso-corsa-ii-2906900

Upravo tako, akcija se odnosi na gume sa HR lagera, a za ovu gumu ti stoji isporuka 7 dana , što znači da je dostupna na lageru dobavljača i da je isporučujemo po narudžbi u roku 7 dana, i samim time ide po normalnoj cijeni.

Što se tiče seta 120/180 , mogu ti ih naručiti direktno od proizvođaća, isporuka dva do tri tjedna , prije neću imati uvoza i mogu ti ponuditi cijenu od 2168,00 kn

 
BM0021 said:
Jel netko vozio Rosso Corsa II? Nešto mi nije jasno kod te gume, hvale se sa "full silica" točno u području kojem na cesti najviše otvaraš dok se npr Sportsmart TT (jednako mom tumačenju) hvali baš suprotnim da nema silike koja se lako pregrije i nepovratno izgubi svojstva. Gume iste namjene direktni konkurenti.

PRODUCT-PRESENTATION_Page_25.jpg


Silica (ako sam dobro shvatio davnih dana) omogucuje dugotrajnost i dobro ponasanje  na vlaznoj/mokroj podlozi. Ali, gume su toliko kompleksne u projektiranju i proizvodnji da vjerojatno takva jednostavna tumacenja nemaju neku tezinu, pa zanemari moj komentar  :mrgreen:

S druge strane, na max nagibu ipak na toj gumi nije silica. Pretpostavljam da na dijelu gdje je silika nije toliko bitno da guma ima najveci moguci grip jer nagib nije drastican, a doprinosi dugotrajnosti i  voznji po mokrom.  Valjda kompromis, kao sto je to cesto (uvijek?) kod guma za cestu
 
Je ali na tom rubu rubova ne siluješ gas na cesti nego baš tu di je njima full silica. Sportsmart TT koji je ista kategorija baš suprotno navodi kako uopće nema silice jer koliko je dobra za hladno i mokro toliko je loša jer se lako pregrije i trajno izgubi svojstva.