GUME - SVE ONO STO VAS ZANIMA

On to lipo postruže, ja sve raščupam  :LOL:
 
Pozdrav

Zna netki mozda kakva je guma Dunlop sportsmart TT, vrijedi li te pare?
Sada vozim na go racer d212, prije bio na sport 2 max.
D212 je vrhunska , barem meni.
Uglavnom sam zadovoljan sa Dunlopom
 
Nešto se priča o Španskom
Jesu li i dalje ovlašteni Ducati servis?

Poslano sa mog EML-L29 koristeći Tapatalk

 
zokx said:
Zna li netko gdje rade Mario i Dario sada nakon Motobox epizode? Jesu li ponovo u Trnskom?
neznam gdje su ali znam da ona hala više nije njihova, nažalost....
 
u Španskom su dečki, i dalje ovlašteni za Ducati
 
Molim preporuku za gume, parametri su slijedeći:
ER6N 2006, trenutno na njemu originalne gume kupljene s motorom, prvi vlasnik se malo vozio, gume još uvijek imaju dobru šaru ali su stare, prešle 11tkm
Vozim 70% vožnje u dvoje i par kila prtljage u koferu, ja 80kg, žena 55, sve skupa za jednog poštenog "muža"  :mrgreen:
Vozim turistički, ne zanima me utrkivanje po cesti, nekakve jednodnevne ture 100-500 km, sve ovisi od slobodnog vremena.
Protekle 3 sezone sam s KLE500 vrtio nekih 10 tkm godišnje, potrošio sam jedne kompletne gume i nove tek načeo.
Bitno mi je da guma dobro drži i na hladnijem asfaltu, da je bar prosječna po kiši i da dugo traje.
Tu odmah križam bilo kakve sport gume, trebam touring gume.
Na sve to ide i financijski parametar, gume trebaju biti dobar omjer uloženo-dobiveno i poslužiti 2 sezone.
Gledam u zadnje vrijeme Mitas Touring Force, ima nešto bolje za te pare i moje potrebe?
 
Za te novce ostavi stare jebo mitas od 1000 kuna jer ne valjaju kurcu vode a nisi ih ni probao. Mitas ti je Sport Touring guma.
 
za 1000 kuna guma ne može biti dobra----------------->mitas je smeće
 
Meni na moja 4 cil je dobra no ne znam kakva je na 2 cil
 
Neka alternativa Mitas-u? Čisto da tema ne ode u krivom smjeru, proučio sam zasebnu temu za Mitas Touring force, pročitao hrpu postova o gumama ovdje i na drugim forumima, što više čitam to imam osjećaj da sam bedastiji. Gume koje se lijepe za suhi asfalt i traju 3-5 soma km me ne zanimaju, to su gume za drugi tip vozača, nismo ni ja ni motor za to.
 
Nino777 said:
Neka alternativa Mitas-u? Čisto da tema ne ode u krivom smjeru, proučio sam zasebnu temu za Mitas Touring force, pročitao hrpu postova o gumama ovdje i na drugim forumima, što više čitam to imam osjećaj da sam bedastiji. Gume koje se lijepe za suhi asfalt i traju 3-5 soma km me ne zanimaju, to su gume za drugi tip vozača, nismo ni ja ni motor za to.

Imas dvije vrste mitasa te sto traju 3-5 tisuca km je Sport Force + a  TF  moze vise. Naravno postoje gume  koje imaju vecu kilometrazu ali zato gubis na nekim stvarima. Mitas TF je vise nego solidna guma. Po mom iskustvu takorec koju god gumu uzmes i ako ju ne gnjavis puno na gasu i po zavojima svaka ce ti trajat.


Moje preporuke su ti michelin Pilot Road 4.. veca je cijena ali meni frend ima slican rezim tvoje voznje i napravio je sa njima 12 tskm... ima jos mesa ali je preporuka da se mjenja nakon takve kilometraze jer on izgubi svojstva ali i dalje izgleda nepotrosena
 
Mislim da si sam sve napisao, trebaš sport touring gumu, koju god da uzmeš nećeš pogriješit. Sve šta više čitaš ćeš i bit bedastiji jer većina piše subjektivna, a ne realna mišljenja, najbolje ti je sam probati i zaključit šta tebi najviše odgovara. Imaš sad akciju na motogume na metzeler z6, angel st, pa ako si skeptičan prema mitas, uzmi njih, nakon toga uzmeš mitas TF, probaš i sam zaključiš koja ti se više sviđa, ako voziš kako si napisao, sve će ti bit dobre.
 
Nemam predrasude prema Mitas-u, ima ih frend na KLE-u (istina, ima neki njihov model namijenjen za soft enduro), sam je priznal da je bil budala i kupoval Dunlop Trailsmart koje su razvikane u nebesa, koštaju ko sv. Petra kajgana a da mu ove podjednako drže i dulje traju, a u malo više od pol cijene Dunlopa.
 
Nino777 said:
Molim preporuku za gume, parametri su slijedeći:
ER6N 2006, trenutno na njemu originalne gume kupljene s motorom, prvi vlasnik se malo vozio, gume još uvijek imaju dobru šaru ali su stare, prešle 11tkm
Vozim 70% vožnje u dvoje i par kila prtljage u koferu, ja 80kg, žena 55, sve skupa za jednog poštenog "muža"  :mrgreen:
Vozim turistički, ne zanima me utrkivanje po cesti, nekakve jednodnevne ture 100-500 km, sve ovisi od slobodnog vremena.
Protekle 3 sezone sam s KLE500 vrtio nekih 10 tkm godišnje, potrošio sam jedne kompletne gume i nove tek načeo.
Bitno mi je da guma dobro drži i na hladnijem asfaltu, da je bar prosječna po kiši i da dugo traje.
Tu odmah križam bilo kakve sport gume, trebam touring gume.
Na sve to ide i financijski parametar, gume trebaju biti dobar omjer uloženo-dobiveno i poslužiti 2 sezone.
Gledam u zadnje vrijeme Mitas Touring Force, ima nešto bolje za te pare i moje potrebe?

Pirelli Angel ST. Ima buraz na ER-6f 2013, guma starija generacija od Angel GT ali sasvim zadovoljavajuća za sve navedeno, s time da je na suhome stvarno dobra (pegla obje do ruba, ako je to uopće neka mjera). Kad na to dodaš cijenu od 1300-1400 kn (kupigume, motogume) kn za set, di ćeš bolje. Buju išle opet gore mi se vidi  (y)
 
SpoRRi said:
Za te novce ostavi stare jebo mitas od 1000 kuna jer ne valjaju kurcu vode a nisi ih ni probao. Mitas ti je Sport Touring guma.

Mitas Touring Force si vec vozio?