GUME - SVE ONO STO VAS ZANIMA

stipe_zxr said:
Ja nebi vise nikad ... u dvoje iza starigrada  na laganoj voznji dok sam razgledavao  :LOL: prednja pustila... samo set ili nista u mom slucaju

Razgledavao  :misli:
...ili mijenjao gume  :jesus:
 
Zbog gume se može past samo kad guma eksplodira, svaki drugi pad je zbog vozača :mrgreen:
 
toecutter said:
Zbog gume se može past samo kad guma eksplodira, svaki drugi pad je zbog vozača :mrgreen:


Naravno da je do vozaca ... trebao je na vrijeme promijenit gume ili drugu vrstu stavit  :jesus:
 
Generalno volim mijenjati set.

Danas, kad možeš dobiti odličan set za 1000 Kn (Mitas Sport Force+ ili Bridgestone BT16Pro), ne vidim razlog za riskiranjem 2 stražnje/jedna prednja.

Kao što je biker4life rekao, u eksploataciji se prednja guma neravnomjerno potroši i unatoč tom što ima mesa, feeling nije kakav si navikao. I onda promijenim set.


 
Iz svog iskustva, preporučio bi ti mijenjanje obje.
Ja sam mijenjao sportec M7 zadnju, a prednju ne jer mi se činilo da je dobra. Na kraju je ispalo da zadnja nije došla ni do pola, a prednja nije imala više šare, pa sam od susjeda uzeo polovnu prednju M7, pa je jedva i ta izdržala dok se zadnja nije potrošila i na kraju je bila potrošenija nego zadnja.
Kao što je napisano, kad za cca 1100kn dobiješ set odličnih novih guma, nema smisla previše kemijat, ali ako ti je prednja tako dobra, uzmeš istu zadnju, voziš normalno i bit će dobra, steći ćeš sam neko iskustvo kako se troši guma i kakav ti je osjećaj u vožnji i bit pametniji za to iskustvo i drugi put znat, ovisno o tome kako voziš da li će opet bit 2 zadnje 1 prednja ili ćeš mijenjati set.
 
stipe_zxr said:
Guma moze izgledat dobro a da nevalja, mijenjanje u setu je najsigurnije ... iako se puno rejsera neslaze s tim.. :mrgreen:

iz kojeg si to poucka izvukao?

 
Samo zamjena u setu.
Meni u prosjeku na skroz potrosenu zadnju ostane jos oko 30% prednje, ali uvijek zamijenim obje u setu. Tu prednju sto ima jos malo mesa prodam za male pare nekome kome je zao kupiti novu gumu... Ima vazda ovih gradskih "semafoRRasa" koji se otimaju  :mrgreen:
Jer da zamijenis samo zadnju, vrlo brzo ce i ta stara prednja doci na zamjenu, pa se onda nadjes u obrnutoj situaciji gdje sad imas novu prednju, a zadnja polovna i tako ukrug :mrgreen: Nije vrijedno tog cirkusa... A i onaj lijepi osjecaj lakoce motora kada zamijenis obje gume je nezamjenjiv...  (y)
 
Vozio sam slick, supersport, sport, sport-touring, nove, stare, narezane, novi DOT, stari DOT, triput krpane itd...i uvijek pazio da pogodim mjeru do koje sam siguran. U cijeloj toj priči moramo uzeti u obzir i podlogu po kojoj se vozimo i kako je ona često relativana po pitanju kvalitete (dobar/loš asfalt/grip) i stanja (suho, mokro, ulje, pjesak..).
Puno puta sam bio uspješan u pronalaženju te mjere...a neki put i nisam baš. No nikad nisam krivio gume.
Ja tvrdim da se sa svakom gumom možeš vozit...samo je pitanje kako.. (y)
Za kraj ...HEIL MITAS ! :mrgreen:
 
esso_sa said:
Samo zamjena u setu.
Meni u prosjeku na skroz potrosenu zadnju ostane jos oko 30% prednje, ali uvijek zamijenim obje u setu. Tu prednju sto ima jos malo mesa prodam za male pare nekome kome je zao kupiti novu gumu... Ima vazda ovih gradskih "semafoRRasa" koji se otimaju  :mrgreen:
Jer da zamijenis samo zadnju, vrlo brzo ce i ta stara prednja doci na zamjenu, pa se onda nadjes u obrnutoj situaciji gdje sad imas novu prednju, a zadnja polovna i tako ukrug :mrgreen: Nije vrijedno tog cirkusa... A i onaj lijepi osjecaj lakoce motora kada zamijenis obje gume je nezamjenjiv...  (y)

Da... (y)
 
hornet 600,normalna voznja i po gradu i pokoja vikend voznjica do mora
mogu nabaviti dunlop sportmax gpr 300 set 120/180 za 950 kn
michelin pilot power set za 1200 kn
roadsmart II za 1250kn


savjet sto da uzmem...[emoji848]

Poslano sa mog SM-G975F koristeći Tapatalk
 
Ja sam bio na 2 prednje, 3 zadnje u 9-10t km... I to na 600ccm  :palacdolje:
Gumiti napadaju....
 
:misli:

da li je netko sl. probao ove, (ima na motoru - još bolje, tj. kupio novi motor s njima)

...znam da je nova guma i možda uzaludno tu pitam, ali ipak  :D

https://www.dunlop.eu/en_gb/motorcycle/tires/sportsmart_mk3.SSMART%20MK3.html#/
 
Vozio sam na jedinici i prvoj dvojki ... prva mi je bila bolja od druge .... dugo će trajati  sigurno i biti skupa