GUME - SVE ONO STO VAS ZANIMA

Predpostavljam da je teže zbog oštrijeg profila? Za moj način vožnje nema smisla to stavljat na motor, ali ako doniraš set možda i probam  :LOL:
 
Je moguće da identična zadnja guma od istog proizvođača sa svježim dot-om drži malo slabije od one prije tj. više kliže??
 
https://www.motori.hr/forum/index.php/topic,166349.msg4966385.html#msg4966385

nastavak priče

stanje danas, 6.500 km, guma je na motoru nekih 8 mjeseci (od rujna)
tlak uvijek kakav treba biti, predni ovjes na tvorničkoj postavci, zadnji amortizer (preload) dotegnut na hard
na više mjesta na gumi ima ovakvih deformacija, nisu svugdje tako izražene
malo sam izgubio povjerenje u ovu gumu, istina da ovaj motor dosta opterečuje prednju gumu, ali u skoro 15 godina moto staža ovo nisam doživio
bridgestone battlewing koji je bio prva ugradnja, pa kasnije još jedan set, se ujednačeno i normalno trošio do kraja
uskoro ih skidam jer ovo nema smisla, više mislim o prednjoj gumi nego o vožnji, mada se motor ponaša normalno

je netko doživio slično? :misli:
 

Attachments

  • IMG_20200503_115055_resize.jpg
    IMG_20200503_115055_resize.jpg
    610.3 KB · Views: 187
  • IMG_20200503_115119_resize.jpg
    IMG_20200503_115119_resize.jpg
    431.7 KB · Views: 188
biker4life said:
https://www.motori.hr/forum/index.php/topic,166349.msg4966385.html#msg4966385

nastavak priče

stanje danas, 6.500 km, guma je na motoru nekih 8 mjeseci (od rujna)
tlak uvijek kakav treba biti, predni ovjes na tvorničkoj postavci, zadnji amortizer (preload) dotegnut na hard
na više mjesta na gumi ima ovakvih deformacija, nisu svugdje tako izražene
malo sam izgubio povjerenje u ovu gumu, istina da ovaj motor dosta opterečuje prednju gumu, ali u skoro 15 godina moto staža ovo nisam doživio
bridgestone battlewing koji je bio prva ugradnja, pa kasnije još jedan set, se ujednačeno i normalno trošio do kraja
uskoro ih skidam jer ovo nema smisla, više mislim o prednjoj gumi nego o vožnji, mada se motor ponaša normalno

je netko doživio slično? :misli:
Koja je ovo guma


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
biker4life said:
Na koliko ih pumpaš za po cesti?
Tako je. Za cestu koliki pritisak treba da bude ? :) 
Evo piccc
 

Attachments

  • Dark side.jpg
    Dark side.jpg
    93.6 KB · Views: 142
biker4life said:
Pa "top" je na svakom testu. Šteta što test traje samo parsto km, ne spominju dugotrajnu eksploataciju. :mrgreen:
A neznan sta bi reka
Trail Attack 3 se ukockavi navodno....
Najbolje onda Anakee

Btw bridgestone A41 jako losa
Posli pljuska u ST jucer na svakoj zebri ajme....
Ima se prosut 3 puta
Nikakve okuke.ravna cesta bez naglog gasa bez kocenja na zebri cili motor zaigra.i prednja i straznja.to su one zebre di je zuto i bijelo.nemos izmedu....
Brzina oko 50 kmh
Isto tako brzina 10 kmh taman se zaustavljan na semaforu pa ono ispred auta iden na zebru
Minimalno kocenje
Prednja samo takla zebru i kliz sa nje na asvalt.podvukla se zamalo
Pa onda u lagan zavoju opet na zebri na raskrscu(i opet di je bijelo i zuto) popusti straznja
Brzina nikakva.vozin ka po jajima jer san se vec 2 puta u 500 m prosua
Jako lose
Sad moran sa njima izdrzat do 2,3 miseca iduce godine
Ima bit da se jako sporo zagrijava
Inace na suhom i kad se zagrije nakon 5,10 km dobra je.drzi bez problema


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
seki22 said:
A neznan sta bi reka
Trail Attack 3 se ukockavi navodno....
Najbolje onda Anakee

Btw bridgestone A41 jako losa
Posli pljuska u ST jucer na svakoj zebri ajme....
Ima se prosut 3 puta
Nikakve okuke.ravna cesta bez naglog gasa bez kocenja na zebri cili motor zaigra.i prednja i straznja.to su one zebre di je zuto i bijelo.nemos izmedu....
Brzina oko 50 kmh
Isto tako brzina 10 kmh taman se zaustavljan na semaforu pa ono ispred auta iden na zebru
Minimalno kocenje
Prednja samo takla zebru i kliz sa nje na asvalt.podvukla se zamalo
Pa onda u lagan zavoju opet na zebri na raskrscu(i opet di je bijelo i zuto) popusti straznja
Brzina nikakva.vozin ka po jajima jer san se vec 2 puta u 500 m prosua
Jako lose
Sad moran sa njima izdrzat do 2,3 miseca iduce godine
Ima bit da se jako sporo zagrijava
Inace na suhom i kad se zagrije nakon 5,10 km dobra je.drzi bez problema


Sent from my iPhone using Tapatalk

Tvornički su mi bile Bridgestone Battlewing BW501/502, to je generacijski starija guma od A41 i meni su bile ok, zadovoljan sam bio.
Mislim nenam zamjerki ni na Pirelli Scorpion Trail II osim ovoga što se sada događa... :misli:
 
biker4life said:
https://www.motori.hr/forum/index.php/topic,166349.msg4966385.html#msg4966385

nastavak priče

stanje danas, 6.500 km, guma je na motoru nekih 8 mjeseci (od rujna)
tlak uvijek kakav treba biti, predni ovjes na tvorničkoj postavci, zadnji amortizer (preload) dotegnut na hard
na više mjesta na gumi ima ovakvih deformacija, nisu svugdje tako izražene
malo sam izgubio povjerenje u ovu gumu, istina da ovaj motor dosta opterečuje prednju gumu, ali u skoro 15 godina moto staža ovo nisam doživio
bridgestone battlewing koji je bio prva ugradnja, pa kasnije još jedan set, se ujednačeno i normalno trošio do kraja
uskoro ih skidam jer ovo nema smisla, više mislim o prednjoj gumi nego o vožnji, mada se motor ponaša normalno

je netko doživio slično? :misli:

To je do gume/ kvalitete. Inace pirelli sc t 2 je top guma i nitko nije ima primjedbu. A ovo ni najgorim gumama nisam vidija nikad. Tvornicka greska ili ??. Izoliran slucaj. Iako se sad ta guma proizvodi u kini, kad je izasla bila je germany

Inace osobno gume minjam max 8000 km, a neki bi odvozili jos 4000, ali ja cim osjetim da to nije vise ona guma kao na pocetku, ja minjam. Prvu ugradnju, znam prominit odma nakon 1000-1500, ako ne valja. Guma mi cuva glavu, i na to pazim samo tako. 

Ps: ti kazes da vozis ovako, a ja bi samo da vulaknizera, ako bas moram.
 
seki22 said:
Posli pljuska u ST jucer na svakoj zebri ajme....
Ima se prosut 3 puta

a šta bi ti drugo po kiši? :mrgreen: nisan neki stručnjak, al meni je xmax po gradu počea isto previše klizat na relativno novin gumama pa mi nije bilo jasno šta se događa dok nisan napravia đir s njin do vrlike i nazad pa skužia da je guma nakon tog đira poprimila skroz novu boju i teksturu i prestala klizat priko zebre... pa ono, ako se dugo nisi maka van grada i gradskog izlizanog prašnjavog asfalta... :misli:
 
MaRi0_St said:
a šta bi ti drugo po kiši? :mrgreen: nisan neki stručnjak, al meni je xmax po gradu počea isto previše klizat na relativno novin gumama pa mi nije bilo jasno šta se događa dok nisan napravia đir s njin do vrlike i nazad pa skužia da je guma nakon tog đira poprimila skroz novu boju i teksturu i prestala klizat priko zebre... pa ono, ako se dugo nisi maka van grada i gradskog izlizanog prašnjavog asfalta... :misli:
Ma ide se svugdi....
Van i po gradu
Nije ovo normalno.
Doslovno nosi a ravno bez gasa 50 kmh i bez kocenja


Sent from my iPhone using Tapatalk