GUME - SVE ONO STO VAS ZANIMA

st nije dvokomponentna.....
i po mom iskustvu je agilnija i mekša na grbavom........
gt je od pozitivnih stvari samo trajnija...........
Meksa u smislu da guma radi?da nije kao plasticna guma od viljuskara ?ili pak smjesa da je meksa?
Ne znam uopce sto nisam tu ST uzeo..nego se ja isao pravit pametan pa stavio palacinkastu GT.Jedva cekao da maknem te gume...boktebo bolje su mi PP bile od ovih
Ali kad sam na "sportskim" gumama..ne vjerujem da bi se naviknuo na te touring gume.Spicast profil,mekan karkas,mekane gume i lagane i naravno precizne.A neda mi se opet falit pa kupit nesto sto traje duze nego kriza u RH.Prije mi popucaju nego sto se potrose.Nemam kravicu od motora niti je jak..al je zato mal i slab 🥰🤣
 
Meksa u smislu da guma radi?da nije kao plasticna guma od viljuskara ?ili pak smjesa da je meksa?
da guma radi.....
napumpane na isto bara st bolje upija neravnine, a gt se ponaša ko da je napumpana na 1bar više.....
s obzirom na potrošnju.... vjerojatno je i smjesa mekša........
a i profil kod st je špicastiji u odnosu na gt..........
 
  • Like
Reactions: Faber
Ja sam vozio redom Angel ST, pa Mitas TF i prije 2 tjedna se prebacio na Mitas SF.
Mislim da se više ne vracam na touring gume, SF mi je preporod u svakom smislu.
sportska guma je sportska guma....... tu nema dvojbe......
meni koji motor koristim ko prijevozno sredstvo cilu godinu (grad, kiša, ispod nule, u dvoje nakrcan itd...) treba touring guma...... st je najbliža sportskoj od touring guma (isprobao pirelli st i gt, mitas tf i dunlop roadsmart 2).....
roadsmart 2 je bio najgora, mitas tf i angel gt tako-tako, a st taman............
 
Ja sam vozio redom Angel ST, pa Mitas TF i prije 2 tjedna se prebacio na Mitas SF.
Mislim da se više ne vracam na touring gume, SF mi je preporod u svakom smislu.
jesi uzeo običan SF ili SF EV ? ja planiram sljedeći set za cbr600rr uzeti mitas sf EV. Sada sam na M7RR pa me bas zanima kakva ce biti razlika u te 2 gume.
 
Običan SF.
Mislim da je Dene ili netko od ekipe isprobavao običan i EV i rekao da i nije neka razlika.
Ako je uopće i primjetna na cesti.
Eto:

1683289635190.png


1683289746835.png
 
  • Like
Reactions: Dene and Xj6_2013
Ja sam vozio redom Angel ST, pa Mitas TF i prije 2 tjedna se prebacio na Mitas SF.
Mislim da se više ne vracam na touring gume, SF mi je preporod u svakom smislu.
Presao sam sa Battlax bt016 na Mitas SF i mislim da je Mitas bolja guma,ljepse se vozi i sigurno ima vise gripa...a traje koliko traje to mi je svejedno samo neka se ljepi :mrgreen:
 
  • Like
Reactions: +marek+
A hebiga uspoređuješ gumu staru 15 godina s gumom koja je nedavno izašla na tržište. Bilo bi koma da nebi bilo napredka ;)
 
da guma radi.....
napumpane na isto bara st bolje upija neravnine, a gt se ponaša ko da je napumpana na 1bar više.....
s obzirom na potrošnju.... vjerojatno je i smjesa mekša........
a i profil kod st je špicastiji u odnosu na gt..........
Da da..jako cudan i tvrd osjecaj.Jako tesko u nagib u zavoj,onda odjednom propadanje,svaki put me prepadne.
Sve u svemu,meni za moj nacin voznje i za moj motor totalno ne potrebno uzimati.Jedino sto sam po kisi uzivao.Stvarno ni jedne gume koje sam koristio nisu ni do koljena angel gt po kisi...al iskreno..kad vozim po kisi?kad me uhvati negdje.maa!
kupio,probao..vozio i hvala lijepa.Nikad vise.
 
Bedasto pitanje iz neiskustva.
Dakle spremam dvotjednu turu sa djevojkom ovo ljeto - magistralom(obala i otoci) do CG pa kroz Bosnu natrag, i sad nisam siguran u vezi odabira guma.
Gledam da li ima smisla uzimati kakvu trail gumu tipa Dunlop Trailmax Mixtour ili da uzmem Road 5ice i ne razmisljam previse.

Motor je CB 750 '97 i nikako nije namijenjen za offroad, niti planiram voziti po kamenjaru, ali posto planiramo kampirati 99% vremena, gledam na mapsu kako treba odvoziti dosta po sljunku i slicnom terenu da bi se doslo do relativno zabacenih mjesta za kamp (stavio sliku primjera radi).
Sve ostalo (90% puta) planiramo voziti iskljucivo po lokalnim cestama, bez autoputa.

Motor je sam po sebi dosta tezak, pogotovo u dvoje, pa ne znam ni da li uopce mogu racunati na ovakve puteve bez obzira na gume?
 

Attachments

  • cesta.JPG
    cesta.JPG
    368.4 KB · Views: 0
Bedasto pitanje iz neiskustva.
Dakle spremam dvotjednu turu sa djevojkom ovo ljeto - magistralom(obala i otoci) do CG pa kroz Bosnu natrag, i sad nisam siguran u vezi odabira guma.

Ja bih ti svakako preporučio da se držiš renomiranih proizvođača kad je o tome riječ, a tu je durex neprikosnoven. Nudi široku lepezu modela, veličina, i okusa (što svakako nije zanemarivo ako se ponekad ode i off). Ima tu i drugih opcija kao što su Amor, Billy Boy, Trojan (odabir ovog imena me uvijek tjerao na razmišljanje i promišljanje...) i slično, ali sve je to ispod trajnosti i osjećaja u vožnji u odnosu na durex, pa mi to ipak ne bi bio prvi odabir. Evo, nadam se da sam ti pomogao, i zaista me veseli kad vidim da omladina pita za savjet one s više iskustva, to je ispravan način razmišljanja i garant svijetle budućnosti, u budućnosti.
 
uzmi cestovnu gumu..... po makadamu ide svaka.... ionako nećeš juriti po njemu..........

ps. elmravinjak nema pojma o gumama...... ris je bila dobra univerzalna guma, koja je mogla podnijeti i veću kilometražu..... ove durex i slične posli jebanja možeš bacit.......
 
Ja bih ti svakako preporučio da se držiš renomiranih proizvođača kad je o tome riječ, a tu je durex neprikosnoven. Nudi široku lepezu modela, veličina, i okusa (što svakako nije zanemarivo ako se ponekad ode i off). Ima tu i drugih opcija kao što su Amor, Billy Boy, Trojan (odabir ovog imena me uvijek tjerao na razmišljanje i promišljanje...) i slično, ali sve je to ispod trajnosti i osjećaja u vožnji u odnosu na durex, pa mi to ipak ne bi bio prvi odabir. Evo, nadam se da sam ti pomogao, i zaista me veseli kad vidim da omladina pita za savjet one s više iskustva, to je ispravan način razmišljanja i garant svijetle budućnosti, u budućnosti.
Ajde da si okrenuo na zajebanciju, pa da se oboje nasmijemo, onda nadovezao komentar sa konkretnim savjetom vezanim za moje pitanje. Ovako mi je malo kretenski. Lijepo sam pitao.

uzmi cestovnu gumu..... po makadamu ide svaka.... ionako nećeš juriti po njemu..........
Pitam jer mi djeluje dosta nestabilno ovo malo sto sam isao van ceste sa njim, pa reko mozda je do guma. Imam gore metzeler lasertec i cim je cesta malo losija imam dojam da se zeli ispruziti.
 
  • Sad
Reactions: El Mravac
ps. elmravinjak nema pojma o gumama...... ris je bila dobra univerzalna guma, koja je mogla podnijeti i veću kilometražu..... ove durex i slične posli jebanja možeš bacit.......

To možda vama koji ste bludničili u socijalizmu, pa ste ih poslije morali koristiti kao remenice za fiću i renola. Mi koji smo prakticirali fornikaciju u slobodnoj državi ih nismo morali reciklirati jer smo imali svega, pa i više vrsta jogurta.
 
  • Haha
Reactions: Dene
Pitam jer mi djeluje dosta nestabilno ovo malo sto sam isao van ceste sa njim, pa reko mozda je do guma. Imam gore metzeler lasertec i cim je cesta malo losija imam dojam da se zeli ispruziti.
na bilo kakvom asfaltu će ti cestovna guma bolje držat od trail gume...... a na makadamu s tim motorom ionako se samo kotrljaš tako da je guma nebitna.......
ne brini se previše, ja sa sa cbf600 i 1000 proša poprilično makadamskih cesta i nema previše problema..... problematične su samo veće uzbrdice (nemoj stat na pola) i veće nizbrdice (nemoj prejako kočit)........