Gume za enduro

Nema više T63, ne proizvode se već dvije godine ...

Ja ću na DRkija staviti naprijed MT21 a nazad Metzeler Unicross. :mrgreen:
 
AnteK said:
Nema više T63, ne proizvode se već dvije godine ...

Ja ću na DRkija staviti naprijed MT21 a nazad Metzeler Unicross. :mrgreen:
Da, ako nadjes gume odgovarajucih dimenzija. Ja sam upravo narucio u Motobox-u prednju Metzeler MC 360 Mid Soft u dimenziji 80/100-21, straznju Pirelli MT 21 Rallycross u dimenziji 120/80-18, i zracnice.
Imao sam na izbor jos dimenziju 110/90-18 za straznju gumu, jer su za straznju u prometnoj upisali dvije dimenzije gume (spasio me talijan jer je imao tako upisano u njihovoj prometnoj, a ja sam trazio od nadzornika tehnickog pregleda da to prepise u nasu prometnu). Jos jednom se zahvaljujem Bimbi na savjetima pri odabiru guma.  (y)
 
enduro said:
Da, ako nadjes gume odgovarajucih dimenzija. Ja sam upravo narucio u Motobox-u prednju Metzeler MC 360 Mid Soft u dimenziji 80/100-21, straznju Pirelli MT 21 Rallycross u dimenziji 120/80-18, i zracnice.

Već sam kupio, MT21 80/90-21 i Unicross 120/80-18.

A u tim origigi dimenzijama 80/100-21 i 110/90-18 ima samo hard enduro ili cross guma, nema nikakvih
dual guma ili jaaako rijetko. A smije nadzornik u prometnu upisati i drugu dimenziju, imao sam ja tako na
prijašnjem motoru.
 
AnteK@
Ja sam prije ovoga DR 350 SE imao DR 350 S (samo kurbla), na njemu sam imao gume Dunlop Geomax Enduro 90/90-21 i 120/90-18, i te dimenzije su bile upisane u prometnu. Sada su to poostrili i moraju biti gume koje su navedene u prometnoj, a za upis druge dimenzije gume treba raditi atest. Snasao sam se sa onim sto je ponudjeno na trzistu, ne mislim raditi nikakve ateste i za to trositi novac.
 
Evo i moje iskustvo sa nasljednicom T63, Anakee Wild nakon >10000km 99,5% ceste.
Optimistično sam se nadao više voziti off, ali nisam uspio. Dva seta kotača zvuči kao sve bolja opcija.

Guma loše drži po mokrom asfaltu, što sa T63 nisam primijetio toliko izraženo. Ova wild je u istom košu skoro kao i C02.
Po suhom ide na koljeno motor, ali mokro, ne bih ga nagnuo više od...okomice :)
A sa C02 sam uživao u zajebanciji proklizavanja stražnjeg kotača, a sa ovom se ne usudim. Ili sam ostario  :misli:
Možda zato što i prednja proklizava neočekivano.
Napomena: Izbjegavati zebre i crte jer na njima je trenje 0.1. Na semaforu ako ostanem na zebri, po mokrom, ne mogu krenuti bez odguravanja nogom.
Trajanje: Guma i prednja istražnja imaju preko 10000km, prednja još ima 3-5mm ripne, zadnja  možda 2mm, s tim da nije vidla puno offa, možda 200km, ali je vidla često autoput zg-sisak ovo ljeto, brzina oko 120-130kmh.
Zaključak: Razoračaranje od gume koju reklamiraju da drži bolje i traje dulje od konkurencije. Mitas C02 košta puno manje, a ista stvar...ili jako slična.


Za advgirl-Savjetujem isto kao i ostali, C02 iza i neka unicros ili mitas naprijed za >80% offa i kontinentalne krajeve sa manje kamena, ali treba probati i ostale.
Provjeriti dimenziju stražnje gume u knjižici, da nije možda 130/80-17? Tu ima tenerka, a vjerujem i xt 660r.
Uživaj!
 
enduro said:
AnteK@
Ja sam prije ovoga DR 350 SE imao DR 350 S (samo kurbla), na njemu sam imao gume Dunlop Geomax Enduro 90/90-21 i 120/90-18, i te dimenzije su bile upisane u prometnu. Sada su to poostrili i moraju biti gume koje su navedene u prometnoj, a za upis druge dimenzije gume treba raditi atest. Snasao sam se sa onim sto je ponudjeno na trzistu, ne mislim raditi nikakve ateste i za to trositi novac.

Ma znam ja to, samo u tim dimenzijama nema više skoro nikakvih guma izuzev hard enduro i crossa.  Tak da se mora nešto iskemijati.  :mrgreen: (y)
 
Ja sam novi u enduro priči i zato molim za oprost ako bubam bezveze. Slažem, dakle, nekog starog DR600 i možda će ovog proljeća biti za cestu. Motor mi treba za neku blažu varijantu 50/50 asfalt i makadam. Znanje i kondicija mi ne dopuštaju nikakve teže terene. I onda se ja čudim jer sam neki dan potražio neku 100/80 21" gumu. i shvatio da nisam ništa mogao pronaći preko interneta itd. jeli to neka rijetka dimenzija ili...? zadnju sam kupio Mitas valjda 07 ili tako nešto prošle jeseni bez frke. Ima sličnih 90/90 21 i to valjda ide gore?
 
I još mi u knjižici piše 3.00 21-51R za prvu a 5.10-17 67R za zadnju. Tu su sve dimenzije u colima a svagdje u manualima je širina u mm.
 
I meni je zadnja takva pirelica, dobro grize po terenu. (y)
 
Krešo kakve su?
2160e95390036e28fe41b2f75b43e31e.jpg