Honda Afrika Twin

jasminko vir said:
Nabasah na ovo.
Zna li neko kako skinuti tu blokadu. Ne mora za sat, može i za cjeli dan :)  ???
Moja je verzija sa 35 kW.

Treba prvo utvrditi gdje se blokada nalazi. Obicno bude na usisu ili karbovima i to se brzo i lako rijesi. (y)
 
Ovo je model za austrijsko tržište i koliko sam u međuvremenu pročitao, trebalo bi da ima blokadu i na bregastim osovinama,( to jest bregovi su joj blaži, manje oštri) i rešenje je samo zamena bregastih, što je malo veći finansijski izdatak. Tako bar objašnjavaju na onom britanskom XRV forumu.
Jbga.. izgleda da ću je i dalje voziti ovakvu sa 35 kW.  :)
 
http://www.njuskalo.hr/enduro-cross-motori/honda-africa-twin-750-oglas-20073153
o ovom je netko vec pisao,ali nisam nasao nikakav odgovor.
Dugo se prodaje,zna li itko ista o njemu?
 
Taman kad se odlucim prodati africu, napravim krug..pa se dvoumim  :misli: - srce kaze ne. A steta sto stoji. :(
Ajme kako fino ide..jbga..
 

Attachments

  • IMG_20170530_150954.jpg
    IMG_20170530_150954.jpg
    1.6 MB · Views: 333
  • IMG_20170530_152242.jpg
    IMG_20170530_152242.jpg
    1.4 MB · Views: 247
rocky6 said:
Taman kad se odlucim prodati africu, napravim krug..pa se dvoumim  :misli: - srce kaze ne. A steta sto stoji. :(
Ajme kako fino ide..jbga..

Pa nećeš valjda... :shock: :wink:
Usput, onaj vizir jos uvijek ceka da se vrati kuci. :D
 
rocky6 said:
Taman kad se odlucim prodati africu, napravim krug..pa se dvoumim  :misli: - srce kaze ne. A steta sto stoji. :(
Ajme kako fino ide..jbga..

Ma nije to motor za tebe, premlad je nema ni 30+ godina :). Nađemo se sutra u sportivu, ponesem pare treba mi jedan ozbiljniji/teži motor za put :wink:
 
rocky6 said:
Taman kad se odlucim prodati africu, napravim krug..pa se dvoumim  :misli: - srce kaze ne. A steta sto stoji. :(
Ajme kako fino ide..jbga..

Koliko tražiš?
 
stane said:
Ma nije to motor za tebe, premlad je nema ni 30+ godina :). Nađemo se sutra u sportivu, ponesem pare treba mi jedan ozbiljniji/teži motor za put :wink:

Prodajes DRZ-a?
 
Ako nekom slučajno treba centralni za RD03, imam ganc novi viška.  :)
 
Branko-ST said:
Prodajes DRZ-a?

Ne tako davno prije godinu - dvije jedan je forumaš rekao "sto mijenjati kad valja".  Ni sam nisam shvatio što to znači :misli: dok nisam nabavio DRZ-a :D (nakon par godina traženja, među vremenu podosta motora izvozao). Prije će doći još jedan motor u garažu negoli ću prdati bulletproof-a :wave: (y)
 
ivicadu said:
http://www.njuskalo.hr/enduro-cross-motori/honda-africa-twin-750-oglas-20073153
o ovom je netko vec pisao,ali nisam nasao nikakav odgovor.
Dugo se prodaje,zna li itko ista o njemu?

jesi nazva lika?

nije ni cudo da se toliko prodaje a ako tako nastavi razgovarat nece je nikad ni prodat :palacdolje:
 
rocky6 said:
Taman kad se odlucim prodati africu, napravim krug..pa se dvoumim  :misli: - srce kaze ne. A steta sto stoji. :(
Ajme kako fino ide..jbga..

ajd ti ne srackaj, registriraj to i idemo u đir! :p
 
Pocela mi Africa '95. piti poprilicno puno ulja, navise izmjereno do sada je 1L na 1000km. Kad ga dobro isturiram baci crni dim sto bi ukazivalo na previse goriva, ali svjecice su lagano sive tako da mislim da je smjesa dobra. Ovi koji voze iza mene kazu da baca cim kada saltam na visokim okretajima i kada dugo kocim sa masinom. Dim iz auspuha smrdi na ulje kada se masina dobro ugrije.

Prvo sam trosio noname sintetiku, pa kad sam skuzio da to trosi probao sam Motul 5100 polusintetiku u nadi da je problem samo u ulju, ali potrosnja je ostala visoka.

Posto me ceka 6000km djir za 3 tjedna nisam ni sam siguran jel se bacati na repariranje glave ili ne. Pogotovo jer nema majstora koji bi to odradio, nego moram sam. I sad se postavlja pitanje koliko uopce mogu spasiti stvar sa promjenom gumica ventila i eventualno karika. Ali za naruciti karike moram prvo otvoriti masinu i vidjeti koji je klip unutra. Jel tko mozda radio takvo sto u kucnoj radinosti da podjeli iskustva i eventualno me nagovori/odgovori od sranja u koje se planiram upustiti.
 
Dolaziš ovdje, ili?

Što se motora tiče - ja bi to ostavio za nakon puta, a onda napravio kako spada.
 
lb said:
Dolaziš ovdje, ili?

Jok. Idem do Nordkappa.

Što se motora tiče - ja bi to ostavio za nakon puta, a onda napravio kako spada.

To mi i razum kaze - ostavi to za zimu i sada samo nadotaci jeftino ulje unutra i smrdi od izgorenog ulja. A opet zivcira me :)