Honda Afrika Twin

Prvo da vas sve pozdravim. Procitao sam cijeli forum od 1. Do 95. stranice. Sve pohvale za znanje koje posjedujete. Ja pregovaram oko jedne africa pa me zanima vase misljenje . Ako skontam kako postavicu i slike I video naravno .
 

Attachments

  • IMG-20180313-WA0008.jpg
    IMG-20180313-WA0008.jpg
    414.9 KB · Views: 422
  • IMG-20180313-WA0007.jpg
    IMG-20180313-WA0007.jpg
    312.3 KB · Views: 536
  • IMG-20180313-WA0006.jpg
    IMG-20180313-WA0006.jpg
    395.1 KB · Views: 512
https://www.olx.ba/artikal/28368800/honda-africa-twin/ evo i link pa hvala na pomoci. nema tripmaster ili kako se vec zove i zmigavce koji su vec spremni u garazi
 
Godinama je u oglasniku....


Poslano sa crikvenog tornja...mit tapatalk und ajfonx
 
izmakla mi je jer ovo bijelo cudo i dalje pada, kao prodo je iznenada komsiji... pa eto ostali ako neko ima viska africu neka se javi :D :D
 
Kakvi su ovo šarafi šta drže auspuh  :LOL: :palacdolje:
 
Pozdrav Svima,

Naime, kroz dan, dva postajem ponosni vlasnik Afrike Twin, pa posto me geni nisu podarili s nekom pretjeranom visinom (170 cm) taman na prsticima balansiram motor.
Pa me ako ima itko kakvu preporuku gdje bi mogao nabaviti neko nize sjedalo ili ako ima tko u HR da ih modificira.
Nasao sam par stranica na netu di rade  ali su u Francuskoj ili Njemackoj pa mi je malo dugo za cekati (jer bi prvo morao poslati svoje tamo pa dok to dodje, pa dok naprava pa dok se vrati,..) :)


Cisto za referencu, mislim na ovako nesto (u privitku).

Hvala unaprijed.
 

Attachments

  • seat.jpg
    seat.jpg
    3.2 KB · Views: 117
Ja sam svoju prodao upravo iz razloga visine. Čitavih 2 cm sam višlji od tebe. :mrgreen:
Ako hoces jeftiniju i manje kvalitetnu opciju, meni je ovaj sic sa slike radio čovjek iz BG, ali ako hoćeš sami vrh i bez pretjerivanja najbolji sic na svjetskom tržištu, obrati se ovdje:
https://www.motori.hr/forum/index.php?topic=211788.msg4791527#msg4791527
 

Attachments

  • DSC04122.JPG
    DSC04122.JPG
    395.9 KB · Views: 158
Senf said:
Pozdrav Svima,

Naime, kroz dan, dva postajem ponosni vlasnik Afrike Twin, pa posto me geni nisu podarili s nekom pretjeranom visinom (170 cm) taman na prsticima balansiram motor.
Pa me ako ima itko kakvu preporuku gdje bi mogao nabaviti neko nize sjedalo ili ako ima tko u HR da ih modificira.
Nasao sam par stranica na netu di rade  ali su u Francuskoj ili Njemackoj pa mi je malo dugo za cekati (jer bi prvo morao poslati svoje tamo pa dok to dodje, pa dok naprava pa dok se vrati,..) :)


Cisto za referencu, mislim na ovako nesto (u privitku).

Hvala unaprijed.

Ponajprije, čestitike na prinovi.  (y)
Ako imaš volje i vremena, i malo vještine u rukama, možeš sam odraditi preradu sjedala i dati nekome da ti stavi navlaku.
Spužve na orig. sjedalu ima dosta i lako ti je spustiti čak 5 cm, no preporučio bih ti svakako da i proširiš sjedalo jer bi mogao imati problema na dužim stazama.
Ako trebaš kakav savjet vezan uz postupak, javi se na p.p.   
 
Senf said:
Pozdrav Svima,

Naime, kroz dan, dva postajem ponosni vlasnik Afrike Twin, pa posto me geni nisu podarili s nekom pretjeranom visinom (170 cm) taman na prsticima balansiram motor.

O kojoj AT je riječ, staroj 750 ili novoj 1000 ?
 
Pozdrav Svima,

ddario, hvala na savjetu i ponudi za pomoc, definitivno cu vidjeti i za prosirenje.
Nasao sam jednog majstora u Puli (di izivim), pa cu vidjet s njim prvo, jer se sam, iskreno, nebi upustao u to.
Ipak mi je dupe u pitanju 😁

AnteK, rijec je o staroj 750.

 
Senf said:
Pozdrav Svima,

ddario, hvala na savjetu i ponudi za pomoc, definitivno cu vidjeti i za prosirenje.
Nasao sam jednog majstora u Puli (di izivim), pa cu vidjet s njim prvo, jer se sam, iskreno, nebi upustao u to.
Ipak mi je dupe u pitanju 😁

AnteK, rijec je o staroj 750.

Ona moja bivsa je stigla iz PU, a prodana u RI. :wink:
Inace, imamo i mi ovdje u SB dobrog meštra kome su specijalnost auti i motori, odlicno radi pa ako hoces, mogu te spojiti s njim u vezi sica. (y)
 
Gato said:
Ona moja bivsa je stigla iz PU, a prodana u RI. :wink:
Inace, imamo i mi ovdje u SB dobrog meštra kome su specijalnost auti i motori, odlicno radi pa ako hoces, mogu te spojiti s njim u vezi sica. (y)


Stigla Afrika u moje ruke, doduse prije skoro mjesec dana, tako da sam svo vrijeme provodio na Africi umjesto na netu :D
Nakon par đireva sam skuzio da niti netrebam spustati sic.

Ali hvala svima svejedno na savjetima i pomoci.
 
Cijenjeni vlasnici kultnih motora,

Nasem prijatelju Zlaji iz twin horna je popuco zadnji disk i to na samo 160 000 km cudno jelda?nije na forumu a jutros se uputio s naseg susreta  za pulu pa ako ko od vas ima za prodati polovni dobar,novi ili znate od cega moze pasati molim vas javite mi u pp da mu proslijedim.hvala!
 
zanima me kolika je nosivost afrike twin

vidio sam na internetu da je max nosivost oko 400kg što znači  400 minus 200kg koliko je okvirno težak motor ispada 200 kg

nosivosti.. neznam da li sam u pravu pa molim savjet oko toga :misli:
 
starac1 said:
zanima me kolika je nosivost afrike twin

vidio sam na internetu da je max nosivost oko 400kg što znači  400 minus 200kg koliko je okvirno težak motor ispada 200 kg

nosivosti.. neznam da li sam u pravu pa molim savjet oko toga :misli:

Primjer - u prometnoj dozvoli za moj motor (Strom 650) piše pod:

(F.2) - najveća dopuštena masa 420 kg
(G)  - masa praznog vozila      220 kg
(5)  - dopuštena nosivost        200 kg

Pretpostavljam da je neka pravopisna greška u pitanju i da kod AT treba pisati najveća dopuštena masa oko 400 kg...
 
Pozdrav,

Zna netko mozda nekog dobrog mehanicara za Afriku u Istri ili blizini?

Ili mozda ako netko ima iskustava, naime motor se full pocne tresti i vibrirati na visim okretajima, sve preko 5-6 k okretaja voznja postaje jako neugodna. Nakon 20ak minuta neosjecam ni ruke ni dupe :D.

U pitanju je Afrika iz '98, RD07.
 
To je takav motor, uz možda pokoju dodatnu sitnicu koju bi trebalo poštelati. Ali generalno preko 5 tokr. dosta se osjećaju vibracije cijelog motora. Nakon nekog vremena ćeš se naviknuti i postat će ti normalno. Ako želiš sličan motor bez vibracija, onda transalp.  (y)