Honda CB 1300 - generalni topic

GSX 1402 said:
Možda bi bilo zgodno složit jednu temu MAXI NAKED sa cb 1300, xjr 1300, gsx 1400 i kawcem

ideja ti nimalo nije losa.  (y)
 
bobo RR said:
Prekrasan motor.Za mene najpozeljniji classic naked na trzistu.Motor kojeg mozes vozit pola zivota i da jos bude in.Da je cijena prihvatljivija bilo bi ih dosta vise.
bas zbog toga i nije preskup. vec naprotiv prihvatljiva cijena. pitanje je sta zelim imati. nesto ili kult.
 
RC46 said:
mislim da ovo sa zracnim hladanjem uopce ne stoji,kao prvo to je high tec naked a ne retro  :wink: po meni je to trazenje dlake u jajetu za one koji joj moraju naci neku manu jer je po njima xjr bolji ,nije premekan je napred puno trosi ,i nekvalitetne masine ,znam jednu koja je nakon 23tkm pila 1l ulja na 600km ,risevi na cilindru  :palacdolje:

ali ako se mene pita honda ima jos jedan odlican naked ali ga vise ne proizvodi a meni je super motor cb1100 x11

Ako je CB high tec naked, a da sto je onda CB 1000R i ona rugoba od 600? No dobro, pustimo to..
Pa i reko sam ako motor ima ijednu manu (koju mu mogu dati a da ga nisam vozio..) je ta da nije zračnjak, al opet, to je sitnica i sigruno ne presudna stvar.
Dal' je XJR bolj ili ne, opet ne mogu govoriti jer nisam vozio CB a XJR jesam. Jednog 01' sa yoshi komplet ispuhom i jednog stock 04'. Jedino sto me smetalo je super-pre-uzak-volan  :mrgreen: i grijanje noga od strane ogromnog agregata. Ovo grijanje nije ni toliki problem, vise ga prihvacam kao šarm zračnjaka.

@Kronik

Rado bi ja provozo CB, al mislim da sam samo jednu vidio u Dbk  :palacdolje:, a nemam ni na podrucju HR dobrog poznanika koji bi mi je do na cijelo popodne da je proguštam....
 
ne kuzim te ,prvo bi zracnjaka ,pa te zracnjak previse grije za noge,ma nema veze a cb1000r i novog horneta ja ne ubrajam u klasu naked nego SF motori  :LOL: neznam ali meni to ne lici na nakede ,vise na neke fightere  :misli:
 
s2r said:
Ako je CB high tec naked, a da sto je onda CB 1000R i ona rugoba od 600? No dobro, pustimo to..
Pa i reko sam ako motor ima ijednu manu (koju mu mogu dati a da ga nisam vozio..) je ta da nije zračnjak, al opet, to je sitnica i sigruno ne presudna stvar.
@Kronik
Rado bi ja provozo CB, al mislim da sam samo jednu vidio u Dbk  :palacdolje:, a nemam ni na podrucju HR dobrog poznanika koji bi mi je do na cijelo popodne da je proguštam....
i jedan i drugi model ( CB100R i CB1300 ) su u neku ruku hightech motori ali potpuno razlicite baze i koncepta.
dok jedan kopira tehnologiju iz cbr100r drugi ima skoro potpuno svoju liniju i odrzava tradiciju izgledom.

zar nemas mogucnost otici do jednog dealera honda motora i zatraziti kao moguci kupac koji je zaiteresiran za cb1300 jednu probnu voznju? ok ja ne zivim u hrv. i u austriji je potpuno normalna pojava tako nesto dobiti. cak ima trgovaca koji ti i nude ( bez da pitas ) cijeli vikend sa nekim ogranicenjem na ( cini mi se ) 600km.
u protivnom ne znam kako bi me ubijedio da mu dam nekih 10.000 - 14.000,-€ na lijepe oci ?!?!?!
 
mozes zatrazit probnu voznju i ako bilo di u hrvatskoj ima taj model (probni) bit ce dostavljen na mjesto kupovine samo se tribas malo strpit jedno 2-3 tjedna  :mrgreen:
ako nema probni model onda nazalost nista od toga
 
kronik said:
bio si na ringu sa masinom !!! (y) (y)
kako je bilo i koje gume si koristio ?
i tata bi sine malo na stazu ali ......

a gdje je ostatak ekipe?!?!

bilo je zanimljivo i ne previše brzo. :mrgreen:
slikove od bridgestonea,jer je bio bridgestone day. :D
 
kako se cb1300 ponaša u brzoj vožnji?Vjerujem da se kila ipak moraju osjetit na prebacivanjima,kratkim zavojima i sl.
Imao sam horneta prije,i stvarno je bio agilan za po... jbg cb ima dosta više kila...
A i para mi se da joj ne treba puno da počne strugat svim i svačim(to je bio razlog ujedno zašto sam okinuo sa horneta)...Znam da nije bike za sportsku vožnju,al ono zanima me koje su joj neke granice...
Inače motor je ovako strava,jedan meni od najpoželjnijih...
Honditis,jbg. :mrgreen:
 
Stršljen said:
kako se cb1300 ponaša u brzoj vožnji?Vjerujem da se kila ipak moraju osjetit na prebacivanjima,kratkim zavojima i sl.
Imao sam horneta prije,i stvarno je bio agilan za po... jbg cb ima dosta više kila...
A i para mi se da joj ne treba puno da počne strugat svim i svačim(to je bio razlog ujedno zašto sam okinuo sa horneta)...Znam da nije bike za sportsku vožnju,al ono zanima me koje su joj neke granice...
Inače motor je ovako strava,jedan meni od najpoželjnijih...
Honditis,jbg. :mrgreen:
da, cb ima puno kila to je istina = 250kg. samo te kile i ne primjecujem toliko ( pa skoro nikako ) od kada imam siri volan. fuzici struzu po asfaltu, ali kontrolirano. koljeno se nisam niti trudio spustati na asfalt ali bi sigurno i to islo. u dugackim i jako brzim zavoima ne mozes pratiti neki r ali sve ostalo si tu. bio sam sa ekipom u juznom tirolu ( cbr900r, cb1000r, r6, bandit1200 i ja sa cb ) niti su oni cekali na mene a niti sam ih ja mogao prestici.  :D -- evo ti jedan filmic sa jedne rudne u jesen po austriji. na filmu ces vidjeti ako nista drugo onda barem ritam kojim se vozi: http://de.youtube.com/watch?v=8XVCrkpJWbg . nazalost se cetvrti i ne vidi ( a to sam ja :) ) tako dobro. malo su mi na strartu pobjegli kod preticanja par sporijih motorista. evo i jos jedan filmic iz istog tog dana http://de.youtube.com/watch?v=pbEmBCXl5Uo&feature=related

 
VEKI said:
bilo je zanimljivo i ne previše brzo. :mrgreen:
slikove od bridgestonea,jer je bio bridgestone day. :D

onaj "mali ukras" na hladnjaku mi se svidja  (y)
 
honda xr said:
mozes zatrazit probnu voznju i ako bilo di u hrvatskoj ima taj model (probni) bit ce dostavljen na mjesto kupovine samo se tribas malo strpit jedno 2-3 tjedna  :mrgreen:
ako nema probni model onda nazalost nista od toga
sada mi malo nije jasno?!?! probni model ako ga ima? pa da li oni prodaju taj model ili ne ? cekati 2 - 3 tjedna? pa valjda imaju taj model kao izlozbeni primjerak?!?
kod mog honda dealera mogu dok mi je motor na pregledu tj. npr. promjeni ulja uzeti neki drugi motor na "probu" da skratim cekanje  :D i to od 125cm³ - 1800cm³ koji mi je u tom tenutku simpatican i slobodan :mrgreen:
 
2Kronik: dobro se vozite,svaka čast...nisu vam ni ceste loše... (y)
Jbg ja sam sa Hornetom radio ono što nije bilo namijenjeno za takav motor,spušto ga duboko,paro koljeno sve dok nisam prekrdašio pa motor polegao do bočne nogare(štafne sam istopio davno) na koju se motor nasadio i digao zadnju gumu od tla i onda je bio let iznad kukavičjeg gnijezda. :mrgreen:
Možda kasnije ako stignem postam sliku što je ostalo od Horneta... :(
Sretno na cesti! (y)


p.s što se tiče dealera Hondi u Hr-sve je totalno u ku... :palacdolje: kakav probni model,probne vožnje,zamjenski motori....ma ni priče...Ne znam za druge krajeve HR,ovdje kod mene je tako,a vjerujem i po cijeloj HR. :?
Ja sam morao Horneta kupit na slijepo.Jedina opcija je da netko ima takav motor koji želiš kupit pa iskamčiš kakav djirić...
 
Stršljen said:
2Kronik: dobro se vozite,svaka čast...nisu vam ni ceste loše... (y)
Jbg ja sam sa Hornetom radio ono što nije bilo namijenjeno za takav motor,spušto ga duboko,paro koljeno sve dok nisam prekrdašio pa motor polegao do bočne nogare(štafne sam istopio davno) na koju se motor nasadio i digao zadnju gumu od tla i onda je bio let iznad kukavičjeg gnijezda. :mrgreen:
Možda kasnije ako stignem postam sliku što je ostalo od Horneta... :(
Sretno na cesti! (y)
p.s što se tiče dealera Hondi u Hr-sve je totalno u ku... :palacdolje: kakav probni model,probne vožnje,zamjenski motori....ma ni priče...Ne znam za druge krajeve HR,ovdje kod mene je tako,a vjerujem i po cijeloj HR. :?
Ja sam morao Horneta kupit na slijepo.Jedina opcija je da netko ima takav motor koji želiš kupit pa iskamčiš kakav djirić...

pa i nama se dogodi jedna nenamjerna hladna deformacija metala usred voznje. zadnja je bila bas od onog kolege koji je snimao ta dva filmica. zelio je izbjegnuti jedan sljunak pa je naletio na drugi. proklizao je nekih 10-tak metara i onda u obliku jednog highsidera sisao sa motora. jedna cb1000r manje za ovu godinu.
to sto je hornetu bilo je svejedno dokle god mozes ti pisati, setati i zivjeti. j...s metal - uvijek se moze kupiti novi ali samo neka ima krilca na tanku  :D

a to sa dealerima - morao bi biti i vise ngo savrsen prodavac da mi proda nesto na lijepe oci. a pogotovo kada govorimo o cifri od 10.000 i vise (t)eura. bez dobre probne voznje nista od prodaje. vrlo jednostavno. kada tada ce i dealirema biti jasnije.
 
u vožnji je izvrstan,kile se neosjećaju niti malo.izvrstan raspored težine.
mislim da je najupravljiviji od svih sličnnih modela.
šta se tiče max brzine do 150-160 km/h je podnošljivo,al poviše toga je prevelika borba s vitrom,iako  ide bez i preko 200 bez puno naprezanja.
meni osobno je najdraže oko 120-130.
nema puno šaltanja,al 6. brzina bi mu jaaako dobro došla.
 
kronik said:
a to sa dealerima - morao bi biti i vise ngo savrsen prodavac da mi proda nesto na lijepe oci. a pogotovo kada govorimo o cifri od 10.000 i vise (t)eura. bez dobre probne voznje nista od prodaje. vrlo jednostavno. kada tada ce i dealirema biti jasnije.

vidiš u mom slučaju je skroz drukčije ,ja sam na cb prvi put u životu sija tek kad sam ga platija :mrgreen:
(isto je bilo i sa transalpom i sa klv-om)
 
VEKI said:
u vožnji je izvrstan,kile se neosjećaju niti malo.izvrstan raspored težine.
mislim da je najupravljiviji od svih sličnnih modela.
šta se tiče max brzine do 150-160 km/h je podnošljivo,al poviše toga je prevelika borba s vitrom,iako  ide bez i preko 200 bez puno naprezanja.
meni osobno je najdraže oko 120-130.
nema puno šaltanja,al 6. brzina bi mu jaaako dobro došla.

sesta brzina bi bila pun pogodak.
a sto se brzine tice tu mi je sve do nekih 180 prihvatljivo. preko se ionako rijetko vozim.
mene je pogodila u centar svega sto sam trazio. za sada :)
 
VEKI said:
vidiš u mom slučaju je skroz drukčije ,ja sam na cb prvi put u životu sija tek kad sam ga platija :mrgreen:
(isto je bilo i sa transalpom i sa klv-om)
jedino sto bih platio prije nego sto sam probao je kava ili piva. ali tolike novce baciti u veliki riziko ne pada mi na pamet. vjerujem da stvari u hrv. stvari drukcije funkcioniraju. ali isto tako vjerujem da ce se stvari vrlo brzo promijeniti.
 
kronik said:
pa i nama se dogodi jedna nenamjerna hladna deformacija metala usred voznje. zadnja je bila bas od onog kolege koji je snimao ta dva filmica. zelio je izbjegnuti jedan sljunak pa je naletio na drugi. proklizao je nekih 10-tak metara i onda u obliku jednog highsidera sisao sa motora. jedna cb1000r manje za ovu godinu.
to sto je hornetu bilo je svejedno dokle god mozes ti pisati, setati i zivjeti. j...s metal - uvijek se moze kupiti novi ali samo neka ima krilca na tanku  :D

a to sa dealerima - morao bi biti i vise ngo savrsen prodavac da mi proda nesto na lijepe oci. a pogotovo kada govorimo o cifri od 10.000 i vise (t)eura. bez dobre probne voznje nista od prodaje. vrlo jednostavno. kada tada ce i dealirema biti jasnije.

ma to i ja kažem,j...š motor,glava mi na ramenima... (y)
I to mogu zahvalit kompl opremi,jer sam time uspio "samo" slomit obje noge,potres mozga i natuć se cijeli..Da je nije bilo.. :?
Al onda opet kasnije žo ti je motora jbg... :(
Što se tiče dealara tako kod nas  funkcionira,ne možeš nikako drugačije...Vjerujem da je i mentalitet drugačiji,prisilno se pomiriš sa takvom situacijom i prihvatiš to.Nadam se i ja da će se nešto promijenit u dogledno vrijeme.
 
Stršljen said:
ma to i ja kažem,j...š motor,glava mi na ramenima... (y)
I to mogu zahvalit kompl opremi,jer sam time uspio "samo" slomit obje noge,potres mozga i natuć se cijeli..Da je nije bilo.. :?
Al onda opet kasnije žo ti je motora jbg... :(
prvo si sretan sto si ziv, poslije te sve boli, nakon toga ti je zao motora ali ipak na kraju svega razmisljas o necem novom.
neka si ti zivi zdrav a ostalo ce samo doci!!
imas kakvu sliku prije i poslije pada. cisto za usporedbu :)
 
imam prijatelju slika,samo sam sad malo u balunu da spajam kabel sa moba...i :mrgreen: imam i cijeli cd...stavit ću sutra popodne(ujutro imam paintball)... (y)
Sliku prije pada imaš na mom avataru(i video uratke u potpisu) a poslje pada ću stavit sutra.
laku noć (y)