Honda CB500s

bregovljan said:
Zna li netko čemu služe ovi nosači ( zaokruženo na slici ) . Ja sam ih dobio skinute sa motora jer je na tom mjestu pričvršćen nosač top casea.

To je Gepäckhaken kako bi germani rekli ili konzola za prtljažnik.

 
spinner said:
To je Gepäckhaken kako bi germani rekli ili konzola za prtljažnik.
Kakav prtljažnik ? Jel to ima gdje na slici da vidim kak izgleda ? Ja sam mislio da je to nosać nekakvih originalnih kofera ( niti njih nisam nigdje videl ). Usput, kaj veli
Honda-majstor za gumu 150 ?
 
bregovljan said:
Kakav prtljažnik ? Jel to ima gdje na slici da vidim kak izgleda ? Ja sam mislio da je to nosać nekakvih originalnih kofera ( niti njih nisam nigdje videl ). Usput, kaj veli
Honda-majstor za gumu 150 ?

Nemam sliku. To sam našao kao pojašnjenje u manualu.
Sekola ću kontaktirati sutra, u ponedjeljak pa javim.
 
Ostadoh dužan informaciju pa evo C/P odgovora stručnjaka.

"140/80-17 u odnosu na 130/80-17 , kada je namontirana na felgu 3,5" ( toliko je širina vaše felge ), je u ukupnom promjeru viša skoro 3 cm. Smatram da je puno i da će se težište dosta prebaciti na prednji kraj i poremetiti vozna svojstva. Dakle, 140/80-17 se može bez problema montirati na felgu 3,5x17, samo morate biti sigurni da između vilica , u dnu zadnje vilice ( vodite računa o lancu ) ima dovoljno mjesta za prihvat 1 cm šire i 3 cm više gume ( toćnije 1,5 jer se dijeli na pola ). Sad, koliko ćete profitirati ugradnjom šire gume, teško je kazati. Promjene na ciklistici možda vam se svide a možda i ne, to ćete znati kada probate, i to je stvar osobnog doživljaja."

Ipak je pametnije držati se tvorničkih postavki i uzeti kvalitetniju propisanu gumu nego eksperimentirati sa širinom.
 
Ak je tak sa 140, kaj je onda sa 150 i 160 ? Čini mi se da ću ja ostati na propisanim gumama dok ih god bude moguće nabaviti. Taj centimetar mi  ni vizualno ne bude puno pomogao. Da su barem dva tri, ajde de. Ali ovako ide opet 130.

Hotazmaj kak se tebi ponaša motor na toj tvojoj 150 ? Koja je to guma uopće (model, firma )
 
spinner said:
Promjene na ciklistici možda vam se svide a možda i ne, to ćete znati kada probate, i to je stvar osobnog doživljaja."
Ja bih rekao da je naj prije ovo.
bregovljan said:
Hotazmaj kak se tebi ponaša motor na toj tvojoj 150 ? Koja je to guma uopće (model, firma )
Ja nemam nikakvih zamjerki na ponasanje motora, cak bi rekao da se osjecam nekako sigurnije i mogu motor vise povalit u krivini. Sa 160-kom sam mogao jos i vise al imam osjecaj da je to previse jer mi je nekako teze padao u krivinu.
Nisam siguran koja mi je guma sad na motoru a da nebi lupao javim sutra i ako uspijem stavit cu i neku sliku
 
Bome 150. Da li su rađene ikakve preinake tu gdje je zadnji lančanik, neki distancer ili tak nešto.? Koje je cijena takve gume ?
 
Nisu rađene nikakve preinake sve je plug & play. A za cijenu gume nemam pojma jer sam je kupio polovnu u jako dobrom stanju. Cijena je bila 50km sa montazom, to je nekih 200kn. Guma drzi extra dobro za moj nacin voznje
 
bob the biker said:
ima michelin u toj dimenziji, PilotPower ili tako nešto , ima frend na Ninji 250 i drži super
Cijena takve stražnje gume kod nas je između 1200 i 1400 kn , ovisi o proizvođaču. Nije mi to baš privlačno.
 
pa ti barem nisi daleko od Furlana/Lašića ...  :shock:
Frend ih je tamo uzimao i mislim da nije bilo tako strašno skupo...

sad vidim na furlanovoj stranici da je zadnja 150/70-17 Pilot road 3 117€ kad ti vrate porez ...

ustvari ima dosta guma u toj dimenziji, neznam šta se žalite ... :mrgreen: probajte nać nešto 120/80-18 za moju hondu  :LOL:
 
bob the biker said:
pa ti barem nisi daleko od Furlana/Lašića ...  :shock:
Frend ih je tamo uzimao i mislim da nije bilo tako strašno skupo...

sad vidim na furlanovoj stranici da je zadnja 150/70-17 Pilot road 3 117€ kad ti vrate porez ...

ustvari ima dosta guma u toj dimenziji, neznam šta se žalite ... :mrgreen: probajte nać nešto 120/80-18 za moju hondu  :LOL:

130,140,150/ 80-17,  Takvih je puno manje.  I skuplje su.
 
hmm, misliš da nebi bilo dobro ak su 70 ?  :misli:
pa i gore koliko vidim ima čovjek 150/70-17 istina-bog enduro gumu :mrgreen:

P.S. Sad nešto tražim gume za svoj motor i dobio sam ponudu za pilot activ ,potražio na michelinovoj stranici i piše da su te gume baš dizajnirane za motore tipa GS500,CB500,ER-5 i ima ih u dimenzijama do 150. Sutra ću vidjeti kolika će im biti cijena pa ako bude ok mislim da ću ih staviti na svoj motor.
 
bob the biker said:
hmm, misliš da nebi bilo dobro ak su 70 ?  :misli:
pa i gore koliko vidim ima čovjek 150/70-17 istina-bog enduro gumu :mrgreen:

Hajd nek je neko i to primjetio  (y) Ocekivao sam brdo komentara i cuđenja sta ce mi enduro guma. :mrgreen:
Ja bih opet rekao da je ovo nesto između enduro i cestovne gume :misli: Nemam pojma, bitno da drzi
 
Jel imao tko sličnu situaciju?
Naime prekidač za žmigavce ili relej, ne znam što zajebava, uglavnom, kad dam lijevi žmigavac, radi samo dok držim prekidač ulijevo, kad ga pustim - prestane žmigati. A kad pomaknem prekidač udesno za desni žmigavac, moram držati par sekundi pa tek onda "primi" i počne žmigati. Inače sve lampice su ok.
Iako idem u ponedjeljak kod Sekola da mi to sredi, zanima me jeste li imali sličnih pizdarijica?
 
spinner said:
Jel imao tko sličnu situaciju?
Naime prekidač za žmigavce ili relej, ne znam što zajebava, uglavnom, kad dam lijevi žmigavac, radi samo dok držim prekidač ulijevo, kad ga pustim - prestane žmigati. A kad pomaknem prekidač udesno za desni žmigavac, moram držati par sekundi pa tek onda "primi" i počne žmigati. Inače sve lampice su ok.
Iako idem u ponedjeljak kod Sekola da mi to sredi, zanima me jeste li imali sličnih pizdarijica?
Još ništa slično, ali znači da mogu očekivati. Možda su oksidirali kontakti od dugog nekorištenja i vlage?
 
bregovljan said:
Malo nas je sa cb -ejkama, pa i ovako opširnu temu kao što su moto gume riješimo u pet postova.

:LOL: :LOL: :LOL:

nemoj tako, uvrijedićeš nekog  :mrgreen: