Honda CB500X

Bila je jedna crna i jedna F u salonu u Splitu prije desetak dana.
Ja sam kapario crvenu, ali me preko telefona uvjeravaju svaki put evo samo sto nije, situacija je takva... i navodno da im opce nije dolazio x, poslje prve ture isporuka, da ce sad u drugoj turi doc sve 🤷
 
Ja sam kapario crvenu, ali me preko telefona uvjeravaju svaki put evo samo sto nije, situacija je takva... i navodno da im opce nije dolazio x, poslje prve ture isporuka, da ce sad u drugoj turi doc sve 🤷
A ništa, malo strpljenja.:unsure:
 
Tako su i mene zajebavali dok mi jedan u Hondi nije rekao da je taj motor zapravo još u Šangajskoj luci koja je tada bila blokirana. Onda sam povukao kaparu i jedva našao jedan 2021 model.

Al da te utješim, po raznim stranicama i forumima koje pratim vidim da ekipa polako objavljuje nove modele, sad ovisi u kojoj turi je tvoj i da imaš sreće da ne dođe u vrijeme godišnjih u salonima, sretno!
 
O CB500X i zaštiti od vjetra svi pišu i pričaju, meni su govorili nemoj ga ni slučajno uzeti, zaštita od
vjetra 0 bodova.

Sa svojih 174 cm meni je OK, što je samo moje subjektivno mišljenje, za kruzanje mi je OK, za grad mi
je extra jer svuda mogu proći bez problema, OK je i za autocestu (na koju mi se uopće i ne ide), kao i za
makadam (bas da ne pisem lagani offroad) i generalno za mene je CB500X pun pogodak.

U užem izboru mi je bio i VStrom, za kojeg i dalje mislim da je više nego odličan motor, ali jednostavno
CB500X je za one koji se dosta voze svakodnevno, i po gradu poput bicikla, dok je VStrom ipak teži
i ne toliko okretan po meni za provlačenja po gradu.

Opet, to je samo moje mišljenje, prema mojim preferencijama.
 
  • Like
Reactions: NaMi and BreakM
Pozdrav ekipa,
Jeli ikome isporucen model 2022 u zadnjih 2 mj. ... Zakapario sam ga 28.02. u Splitu, prvo su mi rekli isporuka pocetkom svibnja pa krajem svibnja, pa pocetak lipnja, pa kraj lipnja, pa je sada kraj srpnja... uglavnom dani prolaze a ja hodam pješke na 30+ stupnjeva 😂
Više ne vjerujem u išta šta mi govore pa cisto da vidim ima li iko slicno ili daj Boze razlicito iskustvo.

Kapara 01/22 - isporučen 01.07. Isto natezanje od svibnja kad je trebala biti isporuka. Čuo i ja da su pričali da slijedeća isporuka ide krajem srpnja.
 
Kapara 01/22 - isporučen 01.07. Isto natezanje od svibnja kad je trebala biti isporuka. Čuo i ja da su pričali da slijedeća isporuka ide krajem srpnja.
A valjda ce se više zvjezde poslozit da stigne i moj, u svakom slučaju više bi cjenio da mi neko kaže kako je, tj. da nemaju pojma kad će biti nego da me uvjeravaju 5 puta pa svaki put nije tako. Ti si isto u ST uzimao ili?
 
Moja je stigla,sutra ga podižem... javim iskustva..
 

Attachments

  • 20220716_093724_031237.jpg
    20220716_093724_031237.jpg
    3.4 MB · Views: 0
A valjda ce se više zvjezde poslozit da stigne i moj, u svakom slučaju više bi cjenio da mi neko kaže kako je, tj. da nemaju pojma kad će biti nego da me uvjeravaju 5 puta pa svaki put nije tako. Ti si isto u ST uzimao ili?
Uzeo u Rutingu ZG...a znam kako je, al kada stigne bit će smajli na svakoj vožnji :)
 
  • Like
Reactions: Funk
U užem izboru mi je bio i VStrom, za kojeg i dalje mislim da je više nego odličan motor, ali jednostavno
CB500X je za one koji se dosta voze svakodnevno, i po gradu poput bicikla, dok je VStrom ipak teži
i ne toliko okretan po meni za provlačenja po gradu.

Bolji je CB500X od Vstroma 650 po makadamu, osjetno bolji. Iako su oba u osnovi cestovni motocikli.
 
Imaš u moto exoerta centralne nogare za cca 900kn.

Crash bar obavezno jer iskrene li ti se motor sa nogare na mjestu imat ćeš 2000e štete. 😉
Uff, bome 600kn nije zanemarivo i isplatit će mi se malo pomučit oko montaže. Sad sam im poslao upit i čekam da mi se jave.
A za barove se slažem. Bio sam na 50/50, al eto uvjerio si me da ih ipak uzmem!
Thnx na info! 👌😎🍺
 
Uff, bome 600kn nije zanemarivo i isplatit će mi se malo pomučit oko montaže. Sad sam im poslao upit i čekam da mi se jave.
A za barove se slažem. Bio sam na 50/50, al eto uvjerio si me da ih ipak uzmem!
Thnx na info! 👌😎🍺
Sve što kupiš u motoexeprta će ti ugradit besplatno.

Ostaviš za kavu i to je to. 😉
 
  • Like
Reactions: IPazin
Sve što kupiš u motoexeprta će ti ugradit besplatno.

Ostaviš za kavu i to je to. 😉
ne ugrađuju besplatno, bar nisu meni...ali to mi je u redu... možda oće neke nosače mobitela, ono šta je zbilja na 2 vide.
al oko nečega bude tu jebade koliko oćeš, a čini se banalno nešto montirat...naročito ako nemaš uvjete i alat.
tako i njima ulete, aj to ti meni za 10 minuti montiraj, to je pizdarija... čim neko drugi radi to je pizdarija, a nije baš tako.
ja sam naručio bočne nosače kufera, bogami Tonći i ja smo ih više od 2 ure montirali, i nisam ostavio samo za kavu. ali opet ok u odnosu koliko bi ja vremena i živaca potrošio.

sad ovih dana mi dilazi centralni nogar kod njih i opet ćemo Tonći i ja to lagano :)
 
Sve što je vanjsko može se sam montirat, ali sve što je sa strujom i skidanjem oklopa dam ipak Hondi u ruke.
 
...kakav dojam su ti ostavile gume?
Šta je kratko svjetlo toliko loše? ... navodno su ga "poboljšali" .... :/
Gume treba dobro ugrijat cak i sad na ovu žegu i onda su dobre a za makadam light nisu znaci bilo kakve van cestovne aktivnosti 0 . Svitlo ako si na ranoj dugoj dionici je ok ali na zavojitoj cesti sa puno kocenja je kurac od ovce , tuce tanko i siroko tako kad zakocis vidis samo pola zavoja druga polovica je u mraku
 
Gume treba dobro ugrijat cak i sad na ovu žegu i onda su dobre a za makadam light nisu znaci bilo kakve van cestovne aktivnosti 0 . Svitlo ako si na ranoj dugoj dionici je ok ali na zavojitoj cesti sa puno kocenja je kurac od ovce , tuce tanko i siroko tako kad zakocis vidis samo pola zavoja druga polovica je u mraku
Da, svjetlo bi mogli biti bolje, sad vidim iz prve ruke, iako sam očekivao lošije, a nisam imao prilike voziti niš bolje.. Ono što me razočaralo je vizir, loš je baš ...skoro ko da ga nema
 
Da, svjetlo bi mogli biti bolje, sad vidim iz prve ruke, iako sam očekivao lošije, a nisam imao prilike voziti niš bolje.. Ono što me razočaralo je vizir, loš je baš ...skoro ko da ga nema

Digni ga na gornju poziciju. Ako i dalje šamara uzmi deflektor.
 
Ja imam ovaj Givi, skroz drugi motor što se tiče vjetra, preporuke
 

Attachments

  • 18BD2B9F-5534-463C-BAF7-C708AF07541B.png
    18BD2B9F-5534-463C-BAF7-C708AF07541B.png
    238.8 KB · Views: 0