Honda CB500X

Krajem ožujka sam kupio CB500X niti godinu staru sa 2KKm. Do sada sam prešao 15Kkkm.
IMG_3965.JPG

Ova druga je od supruge, na "cajgerima" ima 29Kkm.
Ove godine bili smo na turi po Turskoj (nešto slika na MS forumu)...
Komfort na nivou očekivanja, prosečna potrošnja 2,9l/100km
A da i još to. Najduža tura u jednom danu 902km po brojaču Ksamil ALB do Paklenice HR.
 
Krajem ožujka sam kupio CB500X niti godinu staru sa 2KKm. Do sada sam prešao 15Kkkm.
View attachment 752048
Ova druga je od supruge, na "cajgerima" ima 29Kkm.
Ove godine bili smo na turi po Turskoj (nešto slika na MS forumu)...
Komfort na nivou očekivanja, prosečna potrošnja 2,9l/100km
A da i još to. Najduža tura u jednom danu 902km po brojaču Ksamil ALB do Paklenice HR.
Pogledao i pročitao sam vaš putopis. Svaka čast, prelijepa ruta.
 
Nakon pun k čekanja konačno su stigli nosači kofera za moju krstaricu 👌😎
 

Attachments

  • 8D0E1C08-63C8-466E-BEE8-178F68AFA3FF.jpeg
    8D0E1C08-63C8-466E-BEE8-178F68AFA3FF.jpeg
    2.3 MB · Views: 0
  • Like
Reactions: Grx
neki doktor,ima i harleya i još nešta tako da mu je valjda služila do placa ili posla
 
  • Like
Reactions: IPazin
filter ulja,gdje kupujete? Što se tiče ulja, može i silkolene 10-40?
 
filter ulja,gdje kupujete? Što se tiče ulja, može i silkolene 10-40?

Nije odgovor na pitanje, ali obzirom da je i CBX Honda iz tvornice u Tajlandu,
kad ćeš trebat neke dijelove provjeri cijene na https://bikerzbits.com/ i za cca cijene u rutingu i kod nas https://www.topmoto.hr/rezervni-dijelovi/cb500x_abs?godina=2014&zapremnina=500 ako ti se ne zove/maila ruting
broj dijela se lakše nađe na stranicama koje imaju crtež tipa https://www.partzilla.com/catalog/honda/motorcycle/2014/cb500xa-ac-cb500xa
dijelove možeš kupovat naravno i od rutinga direkt, ono što nemaju stiže što se tiče rutinga i topmoto oboje cca isto za nekih 5-7 dana, ako naručuješ bikerzbitsom stiže airmailom za 2 tjedna skoro u pravilu, i uvijek se dodaje na to (ukupnu cijenu sa shippingom) pdv i carina

Ja obično kupim unaprijed tih dijelova za redovni servis, pa koristim bikerzbits, jednom sam koristio ruting i jednom topmoto.
 
  • Like
Reactions: prpa and enduro
motorex 10-40 semi sinterika
Ulja imaju masu drugih oznaka osim onih npr. 10W30, stvar je u aditivima, a i šta je manja razlika između donjeg i gornjeg broja to je ulje stabilnije i dugotrajnije. Recimo ulje 0W40 je izvrsno, ali jako brzo mu se raspadaju aditivi-maziva svojstva.
Bilo kako bilo ja ću u moju Hondu ubacit motorkote čim joj se mašina u potpunosti razradi, a to će biti na nekih 6000-7000km
Taj motorkote stavljam u sve svoje mašine još d 2002 godine. Smanjuje potrošnju zbog smanjenog unutarnjeg trenja na motoru. Naravno drastično produljuje životni vjek mašini i mjenjaču.
 
  • Haha
Reactions: maRRin 06
kakav motorkote,bacaš novce
Jesi li ga koristio da znaš kako je to "bacanje novaca"?
Rekoh da ga koristim još od 2002. godine i popriličan broj vozila je prošao kroz njega.
Npr. clio 1.5 dci iz 2002. godine je imao manu sa turbinom i te turbine su prolazile maximalno 100.000-150.000km. Moj clio je imao 330.000km kad sam ga prodao, a prije kupnje je provjerena turbina i kaže mehaničar da nije imala ni najmanjeg lufta.
Kad sam stavio motorkote u Apriliu Shiver tu je bila najočitija razlika i motor je osjetno brže dizao okretaja, a mjenjač je radio fenomenalno. U Aprilia servisu mehaničar mi je nakon šta ju je nakon servisa isprobao rekao da ni jedna Aprilia Shiver koju je isprobao nije radila tako lijepo.
Ako staviš motorkote u neku mašinu koja nema automatsku regulaciju minimuma tada se minimum poprilično povisi i potrebno ga je spustit ručno. To je najočitiji dokaz da je trenje u motoru smanjeno.
Al ok. ako radiš godišnje samo par tisuća km onda ti ne treba motorkote jer sigurno nećeš istrošit mašinu ni do penzije. 👌🤓