Honda CB500X

Uzeo i ja cb500x 😀
Ovaj tjedan bi trebala biti isporuka. Doslo je 30 kom i koliko sam shvatio jedan zeleni je ostao slobodan (Ruting)
Ja sam crnog uzeo.
U motoart sam uzeo donji i gornji crash bar, zadnji kofer sa nosacem i hand guard-ove tak da imam za prvu ruku. Ostalo ce s vremenom...
 
Preuzet danas u Ruting-u 😄
Dofuro ga doma i sad sam lud kad vidim koliko posla ima oko montaze crash barova i svega ostalog...
Prvi dojmovi oko samog motora i kak se vozi su odlicni 🤪
20230812_085342.jpg
 
Preuzet danas u Ruting-u 😄
Dofuro ga doma i sad sam lud kad vidim koliko posla ima oko montaze crash barova i svega ostalog...
Prvi dojmovi oko samog motora i kak se vozi su odlicni 🤪
View attachment 767820
Sto se tiče montaze crash bar-a ili crashpad-a treba li kakve preinake u prometnoj vrsiti?Homologacije i sl...
 
Čestitam @Grx na novom motoru i puno sretnih km.

Evo nakon godinu dana u vlasništvu i prve (meni) duže rute sa CB500X moje mišljenje se nije promjenilo. I dalje sam presretan sa motorom i dalje me razveseli svaka vožnja. Prošli tjedan sam odvozio 1200 km u 3 dana sa Hondom i nemam nikakvih zamjerki, prošao sam Liku, Velebit, Jadransku magistralu i Gorski kotar. Prosječna brzina 80-90 km/h, potoršnja 3.0, zavoje upija odlično. Iskreno bilo me je strah malo Majstorskce ceste i offroad vožnje jer mi je bilo prvi put i smatram se početnikom ali bez problema sam prošao offroad i Velebit.

Evo i jedna slika Velebita.
368253611_6414678181915145_76447875369949133_n.jpg
 
Moj prijatelj je imao tracer 900, prodao ga i kupio cb500x. Zadovoljan je motorom jako. Osjetna je razlika u potrošnji i održavanju.
Probao sam i ja, meni je jednostavno preslab i nije mi zanimljiv. Nisam sport vozač ali volim pod sobom imati dozu okretnog momenta radi sigurnijih preticanja.
Ostalo sve nije loše. Lagan i okretan.
Gledao sam malo po netu s frendom i jako je teško pronaći neku zaštitu kartera i filtera ulja. Ipak je to soft adventure motor.
 
  • Like
Reactions: thommy
Čestitam @Grx na novom motoru i puno sretnih km.

Evo nakon godinu dana u vlasništvu i prve (meni) duže rute sa CB500X moje mišljenje se nije promjenilo. I dalje sam presretan sa motorom i dalje me razveseli svaka vožnja. Prošli tjedan sam odvozio 1200 km u 3 dana sa Hondom i nemam nikakvih zamjerki, prošao sam Liku, Velebit, Jadransku magistralu i Gorski kotar. Prosječna brzina 80-90 km/h, potoršnja 3.0, zavoje upija odlično. Iskreno bilo me je strah malo Majstorskce ceste i offroad vožnje jer mi je bilo prvi put i smatram se početnikom ali bez problema sam prošao offroad i Velebit.

Evo i jedna slika Velebita.
View attachment 768269
Kak je bilo na majstorskoj ? Daj malo dojmova
Full bi išao Al motor baš nije za to...malo mi ga zao