Honda cbr 919rr kupljena :) ali je dugo stajala..sta ocekivati??

Dao sam relevantan odgovor u svezi glede nabavke dotične honde cbr 900 rr,ne znam u čemu je poanta priče glede kontakta sa prijašnjim vlasnikom ili vlasnicma.,je li lakirana s maxmayerovim ili standoksovim komponentama.,no da skratim misao ,radi se o vrlo serijskom proizvodu kao i bilo koje druge firme koja štanca proizvod na traci,nisu to svete krave iz Indije,tko żeli povijest u garaži ili u stanu taj neka nabavi nešto tipa lazareth s Aston martinovim agregatom ili sličnu egzotiku ,molim da se ne uvrijede oni koji nabavljaju trguju li pokušavaju trgovati s motorima pa obraćaju pažnju na svaku pojedinost.,znam da je to sve bitno za doživljaj i dojam kasnije u vožnji.,međutim doživljaj i estetski dojam su jedno a mehaničko stanje i stanje na tahu drugo,zato ako je motor dobar dobar je,ako smeta godište motor nje kriv nego nezadovoljstvo njegovog vlasnika .,eto moje mišljenje i iskustvo koje se temelji na dugogodišnjem kontaktu s ljudima iz moto branše diljem Europe !
 
Da ,još jednom da ponovim.,kao dugogodišnji Kawasakijev fan to je ipak izniman hondin uradak koji je i za današnje pojmove vrijedan svakog poštovanja u pogledu izrade komponenti,samog agregata i pripadajuće ciklistke,da mu se pridodaju kvalitetniji naplatci i moderan tip ubrizgavanja może ravnopravno stati uz bok mnogo mlađim uradcima iz te kategorije bilo kojeg proizvođača ⛽
 
I da,da odmah odgovorim svima koji me zovu za motor pa nakraju cuju od poznanika sa foruma kilometre..
Motor mi je receno da ima 26000 a na satu je pisalo ispod 19 000  jer sam imao zavrzlamu kada sam ju kupovao jer je bivsi gazda trazio 200e vise za neke djelove koje je davao s njom a meni nisu trebali onda je naceo tu pricu s kilometrima..vjerovat mu ili ne ,neznam ni sam..
Uglavnom mislim da mi zato nije dao kljuceve za servis honde a dao bih se kladiti da sam vidio kljuc za spustat zadnji amortizer (izmedu ostalih stvari u tome) kada je otvorio neku zuto smedu kozu sa vezicama sto se veze kao znjiravci na cipelama..A tu kozu je izvadio iz repa Honde tamo di se to i drzi..On je rekao da su to njegovi kljucevi i da nemaju veze s motorom jbg a ja nisam vidio nabrzinu..
Uglavnom tko god da me zove pa mu netko s foruma prenese 26000km odmah neka i kaze da mi se neda jebavat s skidanjem kilometara a pogotovo placanje nekom za skidanje 7000km manje..
Vec je to onda netko skinuo ako je skidano.
Ionako motor govori sam za sebe o svome stanju..
Isto tako uvaljivanje fori  da je provjereno na tehnickom..Bas me zanima tko bi sa tehnickog u Umagu rekao bivse kilometre ako meni nisu htjeli reci za dva tri motora jer kakti ta evidencija se ne vodi..

 
Ma pusti priče , nek' se svako na svoj način zamara s kilometrima i kilometražama na satu  . Ako je malo sumnjivo je , ako je malo više opet je sumnjivo . U takvom stanju kakav je ,ja ga prodavao nebi ,osim da mi gori pod petama ko u paklu ! Nek' je stara dvajst godina ,nebitno je ! Takvo stanje opravdava cijenu,čak i na njuški gdje za totalne kršine traže tri kile !  (y) :021:
 
Hvala :)
Evo za tri mjeseca se nadam kupujem kucu ako me sta ne sjebe u Koprivnici i o tome ce sve odluciti..
Nemas pojma koliko frikova me zove,pa se naruce da dolaze,,pa nedodu..pa samo sranja oko svega toga..
Doslovno skoro pa svaki koji me zove je stariji covjek i imao je takav motor kada je bio mladi i sad bi si ga kupio ali cemo se cut kada vidi sa zenom..i onda me drkaju tjedan dana da ne prodam i  zivkaju i poslije 22 sata kada mi djete spava i zadnji dan dolaska se nejavljaju..koda ih zemlja pojela..
Pa ima i onih kojima je netko sa foruma rekao cijenu za koju sam ga kupio...Pa ima i onih kojima je netko rekao za te kilometre iz prvog posta...itd..itd..
Valjda zene izvade biceve ovim starijima pa ih upute u pravo stanje stvari..
Bas me boli ona stvar..sjednem i vozim a oni nek zivkaju..

Mislim da je danasnji problem nasih ljudi sto svi jeftino imaju besplatne minute pa moraju svoje frustracije rjesavati..ili bi htjeli vidjet kako se drze motori na kojima su osvajali zavoje prije zene i omce oko vrata..
 
Ti koji zovu , raspituju se i slično ne spadaju u kupce . To su tzv. interesenti . Ima ih more . Pravi kupac se uz nekoliko kulturnih pitanja jednostavno najavi s riječima dolazim tad i tad . Naravno ,iza svega što si mu rekao moraš stajati svojim obrazom . Cijenu odredi za koliko misliš dati , ispod ne idi . Tako si odmah u startu eliminirao bespotrebno zivkanje ,esemesanje  i razne bezvezarije u pola jedanaest navečer ! Sretno !  (y) :021:
 
Ma kazem ja njima zadnju cijenu s odbijenim troskom putovanja iako to mene nebi trebalo biti briga jer ih nepoznam i tko su oni meni ali opet smanjim i to..
I onda uslijede poruke i pozivi mici ju s oglasa,pa onda ,daaj poludio sam kad sam vidio da je i dalje na oglasima,netko ce mi ju uzet..pa onda gle imam 2400e dali pristajes na to minus put...pa onda ja ti nudim 16000kn...pa evo javim se za vikend obavezno da ti javim ujutro kad krecem itd itd itd

Uglavnom ,kako sam rekao,ja se vozim a oni traze..meni dobro,njima dobro..  :mrgreen:
 
Nadživit će taj motor sve ove novije tako da ko ga uzme vozit će se još dugo, a vrijednost bi mu mogla i rast...
 
b0du1 said:
Nadživit će taj motor sve ove novije tako da ko ga uzme vozit će se još dugo, a vrijednost bi mu mogla i rast...
da istina,te stare mrcine su zakon! (y)
samo ti drži cijenu ako ti nije žurba jer po meni motor vrijedi svake lipe! :)