HONDA CROSSTURER

vedran-x said:
Tnx, ekipa, tako sam nekako i dobio dojam googlanjem. 
Premali tank za tu potrošnju i težak za manevriranje. 
Može on trošit i 8l/100, ne smeta meni taj trošak, ali da već nakon 250km počnem razmišljati o benzinskoj :(
Kad sjednem na motor, pa ako me baaaaš oduševi... :)
kako si doša do 250km....
rezervar je 21.5 litara.......
prosječna potrošnja po onoj tablici mrvu iznad 6..... (za crossturer zapravo ispod 6).......
to je cca 350km po rezervaru.......
 
thule_5689 said:
Njemu ništa...lupeta bez veze...potrošnja je od 5,8-6,2 l/100 km i mislim da to nije puno za takav motor.
Što se tiče visine/težine...da bit će ti malo previsok, ali imaš u dodatnoj opremi i nižih siceva...težište je prilično visoko i kao što si i sam rekao problem je jedino u manevriranju na mjestu, a u vožnji je bicikla. Inače, za kupit imaš, kao što je Črni rekao, puno boljih motora tako da sam ja nekidan uzeo istoga novoga sa DCT-om (od silnoga izbora boljih motora-opcija)...a staroga prodao sa 82 tkm u 5 godina, s opozivom kardana i promijenjenim semerinzima na prednjim vilicama.

Tocno tako. Prijateljev trosi oko 6.5 L. Odrzavanje sitnica. Honda ko Honda, tip-top.
 
ja neznam kako se vi vozite sa tim motorima?moj krosraner troši 6,5 l kada se lagano vozim,a frendov crossturer dve više,
 
Jučer je bilo 10, danas je 8,5...čekamo još koji dan  :wink:

A kad dođeš u Crikvu, pitaj Čipu kako se vozimo, a možemo i zajednički đir napraviti.  (y)
 
thule_5689 said:
Jučer je bilo 10, danas je 8,5...čekamo još koji dan  :wink:

A kad dođeš u Crikvu, pitaj Čipu kako se vozimo, a možemo i zajednički đir napraviti.  (y)
ako se voziš sa cipom sve mi je jasno,još ako se gospodin sa dukcem pridruži,puno i trošite :LOL:
 
črnomerec said:
ja neznam kako se vi vozite sa tim motorima?moj krosraner troši 6,5 l kada se lagano vozim,a frendov crossturer dve više,
krosraner i krosturer..... razlike u potrošnji zapravo i nema......
ovaj novi krosruner je smanjio potrošnju za 0.5, a stari (tvoj) je trošio čak i mrvu više od turera........

govorim o prosjeku sa spritmonitor.de............
 
senj karlobag,skoro svaki izlaz iz zavoja u v tecu,dakle preko 7000 okretaja,popije preko 10
 
jaca voznja,velika razlika naspram drugih motora,težina plus v tec
 
volio bi da šokac koju napiše,vozi tenerku a i razrađivo je istodobno crosturera novog,dtc,ostali smo šokirani koliko troši,da ne mislitemda pišem bezveze,i tad sam odusto od njega
 
črnomerec said:
volio bi da šokac koju napiše,vozi tenerku a i razrađivo je istodobno crosturera novog,dtc,ostali smo šokirani koliko troši,da ne mislitemda pišem bezveze,i tad sam odusto od njega
črnomerec said:
senj karlobag,skoro svaki izlaz iz zavoja u v tecu,dakle preko 7000 okretaja,popije preko 10

:shock: :bonk:

To je motor koji se tako ne vozi, jer jednostavno NEMA potrebe...
 
thule_5689 said:
:shock: :bonk:

To je motor koji se tako ne vozi, jer jednostavno NEMA potrebe...
koji put dođe ta potreba,pogotovo ako u ekipi imaš kojeg rraša
 
Ja sam nedavno kupio VFR 1200 f 10/2016 godina . Do sada napravio oko 2 000 km , nikad ispod 6.5 litara na 100 km , istina bržeg tempa po magistrali i dosta po gradu .
 
lesli eldridž said:
kako si doša do 250km....
rezervar je 21.5 litara.......
prosječna potrošnja po onoj tablici mrvu iznad 6..... (za crossturer zapravo ispod 6).......
to je cca 350km po rezervaru.......

To je to, na 250km krene nervoza jer moram pazit di je benzinska. 
Nije mi se jednom desilo da profulam benzinsku, a prva slijedeća za 50km :) :)
 
Mitan said:
Ja sam nedavno kupio VFR 1200 f 10/2016 godina . Do sada napravio oko 2 000 km , nikad ispod 6.5 litara na 100 km , istina bržeg tempa po magistrali i dosta po gradu .

Nije li naslov CROSSTOURER  :misli:
 
Još moja 2 centa :)

ja sam vozio VFR1200X 2 godine. Bio jako zadovoljan motorom. Potrošnja nije prelazila 6,5 l, mada ja vozim turistički tako da po tome pitanju nisam relevantan. Drugih poteškoča nije bilo. Uradio 27Tkm. Pod garancijom promijenjen samo "kardan", inače ni jedan dodatan EUR nije išao u "motor". Samo redoviti servisi i benzin. Snage dosta ... Mislim da priča oko potrošnje nije prava smijer ... Največa mana po mome je bila težina motora. U vožnji se to ne osjeti tako jako, samo recimo kod spore vožnje. Meni je bio veči problem kod manevriranja na mestu. To treba svako sam da proba i onda odluči.
Ja nakraju promjenio za Africu.
 
Ekipa,

Moj ima 35000 km,dct je. Portrosnja je samo stil voznje moze trosit 5,8 do 9 litara. Nemam nikakvih troskova dodatnih osim redovitog servisa,sad sam promijenio ulje u kardanu i kocnicama,sve funkcionira za 5.

 
pozdrav...drago mi je to čuti jer sam ja prije mjesec dana uzeo novoga, isto DCT, do sada sam napravio 2000 km i prezadovoljan.
Prije njega sam vozio CT-a s manualnim mjenjačem i prošao s njim 82 tkm u 5 godina, jedino uz opoziv kardana. Potrošnja nikad nije prešla 6,3 l/100 km, a svi koji me znaju, mogu potvrditi da nisam baš nježan s gasom. Rekao bih također, stil vožnje...