HONDA CROSSTURER

Bocni su 48l givi  trekker outback,a zadnji je 58l,malo je velik izgledam bez bocnih kao dostava pizze. Oni od Honde su mi ružni originalni.
 
cosmic said:
Givi Trekker Outback

Thx.  (y) 
Nisu mi se prikazivale sve fotke pa nisam mogao prepoznati proizvođača.

Jakovina said:
Bocni su 48l givi  trekker outback,a zadnji je 58l,malo je velik izgledam bez bocnih kao dostava pizze. Oni od Honde su mi ružni originalni.

Da, nisu Hondini neki vizualni prizor.  :mrgreen:  Da ne pričam o cijeni.  :mrgreen: :mrgreen:

Inače, iznenadih se kada sam vidio da je ovaj zadnji Outback od 58 litara po dimenzijama ustvari manji od Maxie 3.  :misli:
Valjda zbog kockastog dizajna izgleda puno glomaznije od Maxie.
Ali barem imaš dosta mjesta.  :mrgreen:
 
Kad upališ motor, jel ti se čuje lagano kvrckanje u motoru (slično radu mašine za šivanje), pa kad daš malo gasa prestane?
 
Stavi originalni filter ulja. :misli:
 
jomar said:
Kad upališ motor, jel ti se čuje lagano kvrckanje u motoru (slično radu mašine za šivanje), pa kad daš malo gasa prestane?

Nikakvi posebni zvukovi se ne čuju...
 
Pozdrav ekipa,

razmišljam o kupnji crosstourera, 2012.
Do sada sam vozio versys 650, htio bi sada nešto veće/udobnije. 
Radim godišnje ~20000km, većina na putovanjima, otvorena cesta, alpe i to.

Kako se nosite sa visinom i težinom motora? 
Brine me što je to ipak 275kg, sic na 850mm, a ja piletina od 171cm i 70kg. 
Ne brinem se kad krene, ali kakav je sa sporim manevriranjem i guranjem, visoko težište, nisko težište? 
Sa 845mm sic na versysu sam skroz komforan, ali je ~75kg razlike u težini.
Naravno, probat ću sjest na njega i napraviti krug, ali prvo se raspitujem kad je već vrijeme ovako loše :)

Vidim u temi spominjanje problema sa kardanom, ima li način kako da kod kupnje provjerim da je to riješeno? 
Neke druge bubice? 

Vidim da ih na njuskalu ima par, zna li netko povijest? 
https://www.njuskalo.hr/enduro-cross-motori/honda-vfr-1200-x-crosstourer-1237-cm3-oglas-26845010
https://www.njuskalo.hr/cestovni-motori/honda-vfr1200x-vfr-1200-x-crosstourer-oglas-28168302
Nije mi problem uvesti, ali bolje kupiti po preporuci :)
 
ja sam odusto zbog potrošnje,za dulja putovanja i puno km,po meni ima puno boljih opcija,ide brzo,ali pije ko smuk :mrgreen:
 
za ovo kaj si napiso,recimo trnerka ti je puno bolji izbor,udobnija,jeftinije odrzavanje i duplo manje troši
 
črnomerec said:
ja sam odusto zbog potrošnje,za dulja putovanja i puno km,po meni ima puno boljih opcija,ide brzo,ali pije ko smuk :mrgreen:

pozdrav

koliko ti je u prosjeku trosila?
 
Njemu ništa...lupeta bez veze...potrošnja je od 5,8-6,2 l/100 km i mislim da to nije puno za takav motor.
Što se tiče visine/težine...da bit će ti malo previsok, ali imaš u dodatnoj opremi i nižih siceva...težište je prilično visoko i kao što si i sam rekao problem je jedino u manevriranju na mjestu, a u vožnji je bicikla. Inače, za kupit imaš, kao što je Črni rekao, puno boljih motora tako da sam ja nekidan uzeo istoga novoga sa DCT-om (od silnoga izbora boljih motora-opcija)...a staroga prodao sa 82 tkm u 5 godina, s opozivom kardana i promijenjenim semerinzima na prednjim vilicama.
 
frend imo,automatik,troši oko 8-10 l,ti u rikverc voziš,a odrzavanje naspram tenerki duplo,u drustvu sa kojim se vozim,bila oba dva motora
 
Napisao sam ti gore šta je "otišlo" u 82 tkm...toliko o skupom održavanju;
U gornjim oglasima NISU automatici, kao što ti kažeš, već manual...niti jedno točenje nije potrošnja prelazila 6,2 l, a prosjek bi rekao da je bio 6 l/100 km;
Ne mogu tvrditi za potrošnju motora s DCT-om jer sam skurio tek jedan rezervar (potrošnja 6,2 l/100km), ali sumnjam u gore navedeno...sve naravno u vožnji "na napred"
 
skupo odrzavanje naspram konkurencije,imo sam jednog vec skoro u garaži,odgovorio me moj frend-serviser,coha,mnogi ga znaju tu,doktor za motore,valjda se tebi posrecilo,a i svako svog konja hvali,pogledaj u sekciju sektaši :mrgreen:
 
https://www.spritmonitor.de/en/overview/18-Honda/1181-VFR_1200.html?vehicletype=2&powerunit=2

Sve ovdje pise
 
Tnx, ekipa, tako sam nekako i dobio dojam googlanjem. 
Premali tank za tu potrošnju i težak za manevriranje. 
Može on trošit i 8l/100, ne smeta meni taj trošak, ali da već nakon 250km počnem razmišljati o benzinskoj :(
Kad sjednem na motor, pa ako me baaaaš oduševi... :)