Honda VFR 800 F m.y. 2014

Kolko sam čitao, dosta su ju pohvalili u novoj Motoreviji.
Potpuno ispeglan vtec, deset kila manje, odlične kočnice...
 
Virujen da je tako,pa ipak je honda najmocniji proizvodjac motora,samo su stigla vrimena di se proizvodjaci vise ne prate u razvoju nego je svako krenija nekim svojim smjerom i strategijom prema krajnjim korisnicima,ako to bude potribno opet ce honda nspraviti motor koji ce svima ocitati lekciju tko je najmocniji ka sta je daleke '89-te napravila sa modelom NR750.Osobno mi Honda i Kawasaki odgovaraju u smjeru razvoja dizajna premda i oni znaju zastraniti

Sent from my HTC One mini using Tapatalk

 
Sudeći po dosadašnjoj cjenovnoj politici Rutinga, nema šanse. Oni još uvijek cijene stare VFRke iz 2008. koje im godinama kupe prašinu u salonu čitavih 104000 kuna iliti oko 13700 eura. A onda, kao, imaju neku "akcijsku cijenu" za 85000... Valjda čekaju da postanu oldtimeri, pa da im cijena počne rasti jer su u "mint" stanju.
 
+marek+ said:
Kolko sam čitao, dosta su ju pohvalili u novoj Motoreviji.
Potpuno ispeglan vtec, deset kila manje, odlične kočnice...

Baš to sam vam htio ukazati. Ima test u novoj Motoreviji.

A Ruting??? To je stvarno jedna čudna politika, znam jaaaaako dobro iz prve ruke.
 
Moram priznati da sam ostao zatečen odgovorom g.Selaka iz rutinga. Naime, ispostavilo se da oni uopće neće dobivati novog vfr-a i da će biti dostupan jedino po narudžbi.
Jednostavno mi je nejasno da trgovci očekuju da netko kupi nešto što ne mo može niti vidjeti a kamoli probati.
Netko je maloprije spomenuo da ima negdje u Sloveniji gdje ih već ima na lageru. Pošto sam trenutno u Zagrebu mogao bih se zaletiti i pogledati :)

Inače, da li se isplati kupovati negdje u EU (novo) i uvoziti, da li to ima smisla?

 
Hrvoje34 said:
Moram priznati da sam ostao zatečen odgovorom g.Selaka iz rutinga. Naime, ispostavilo se da oni uopće neće dobivati novog vfr-a i da će biti dostupan jedino po narudžbi.
Jednostavno mi je nejasno da trgovci očekuju da netko kupi nešto što ne mo može niti vidjeti a kamoli probati.
Netko je maloprije spomenuo da ima negdje u Sloveniji gdje ih već ima na lageru. Pošto sam trenutno u Zagrebu mogao bih se zaletiti i pogledati :)

Inače, da li se isplati kupovati negdje u EU (novo) i uvoziti, da li to ima smisla?
http://www.motori.hr/forum/index.php/topic,240648.0.html
tu ti je covjek sve opisao,konkretno kupio je novog goldwinga i jos ustedio 13 000kn u odnosu na cijenu kod nas (y)
 
Hrvoje34 said:
Moram priznati da sam ostao zatečen odgovorom g.Selaka iz rutinga. Naime, ispostavilo se da oni uopće neće dobivati novog vfr-a i da će biti dostupan jedino po narudžbi.
Jednostavno mi je nejasno da trgovci očekuju da netko kupi nešto što ne mo može niti vidjeti a kamoli probati.
Netko je maloprije spomenuo da ima negdje u Sloveniji gdje ih već ima na lageru. Pošto sam trenutno u Zagrebu mogao bih se zaletiti i pogledati :)

Inače, da li se isplati kupovati negdje u EU (novo) i uvoziti, da li to ima smisla?


kak se taj motor prodavao u Hr, ne čudi me da ga ne naručuju

pa nisu skroz poblesavili


Srki
 
@Luka

Zahvaljujem, proučit ću :)

@Srki

Potpuno je nebitno da li se nešto prodavalo ili nije.Da ga imaju, već bi ga prodali. Jednostavno je to još uvijek socijalizam u glavama. Ne može se prodati ono čega nemaš i dokle god naši trgovci ne shvate da postoji nešto što se zove poslovni rizik neće naprijed sigurno. Pobogu, pa ljudi ne kupuju ni cipele a da ih ne isprobaju. Vani je potpuno normalno tražiti i probnu vožnju, samo kod nas ne ali srećom stvari se mjenjaju. I tako ću ja kupiti motor u Sloveniji ili Italiji a trgovac će opet kukati, baš kao i urednik motorevije u uvodu koje sam kupio isključivo zbog testa novog vfr-a.
 
Hrvoje34 said:
@Luka

Zahvaljujem, proučit ću :)

@Srki

Potpuno je nebitno da li se nešto prodavalo ili nije.Da ga imaju, već bi ga prodali. Jednostavno je to još uvijek socijalizam u glavama. Ne može se prodati ono čega nemaš i dokle god naši trgovci ne shvate da postoji nešto što se zove poslovni rizik neće naprijed sigurno. Pobogu, pa ljudi ne kupuju ni cipele a da ih ne isprobaju. Vani je potpuno normalno tražiti i probnu vožnju, samo kod nas ne ali srećom stvari se mjenjaju. I tako ću ja kupiti motor u Sloveniji ili Italiji a trgovac će opet kukati, baš kao i urednik motorevije u uvodu koje sam kupio isključivo zbog testa novog vfr-a.
Vidis li da jos imaju na stanju modele iz 08" :mrgreen:
 
Hrvoje34 said:
Netko je maloprije spomenuo da ima negdje u Sloveniji gdje ih već ima na lageru. Pošto sam trenutno u Zagrebu mogao bih se zaletiti i pogledati :)

http://www.avto.net/_MOTO/ad.asp?ID=8479618

http://www.honda-as.com/honda/index.php

Imaju i jednu (bele farbe) za test, ali tenutno je na obradi kod novinara, tako da od sredine 6. meseca može se dogovorit za probo.
 
Hrvoje34 said:
Moram priznati da sam ostao zatečen odgovorom g.Selaka iz rutinga. Naime, ispostavilo se da oni uopće neće dobivati novog vfr-a i da će biti dostupan jedino po narudžbi.
Jednostavno mi je nejasno da trgovci očekuju da netko kupi nešto što ne mo može niti vidjeti a kamoli probati.
Netko je maloprije spomenuo da ima negdje u Sloveniji gdje ih već ima na lageru. Pošto sam trenutno u Zagrebu mogao bih se zaletiti i pogledati :)

Inače, da li se isplati kupovati negdje u EU (novo) i uvoziti, da li to ima smisla?

Ima ih AS Domžale http://www.avto.net/_MOTO/ad.asp?ID=8387845
ali prvo pozovi možda su ih več prodali  :mrgreen:

Aha netko je več odgovorio  :mrgreen:

 
Danas na povratku iz Austrije sam svratio u Domžale, nemaju više nijednoga u salonu za pogledati :/
Isto tako sam svratio do rutinga - imaju samo srebrni stari model, a za novi ni sami ne znaju da li će ga dobiti ili ne.
Spominjala se cifra od 107000 kn za novi model nasuprot 12490 eura (cca 95000kn) što nije mala razlika...

 
Srki said:
kak se taj motor prodavao u Hr, ne čudi me da ga ne naručuju

pa nisu skroz poblesavili


Srki

Oooooooo. . . da, prodavao bi se. Ima kupaca, ali zahvaljujući Rutingu nema prodavača. Snimi samo kako se prodaju BMWi i Harleyi. Velim OSOBNO znam i NEMREM VJEROVAT kako Ruting radi i razmišlja.

Hrvoje 34 probaj razgovarati sa ekipom u TOP MOTO Dućanu u Zagrebačkoj. Puno su normalniji i efikasniji nego Ruting, a da ih ne veže ugovor sa Rutingom (koji je generalni zastupnik za Hondu u Hrvatskoj) bili bi još efikasniji. Naime ako ih nešto usporava u poslu s prodajom Honde to je Ruting!


Osim toga ako često ideš u Austriju, u Grazu postoji Hutter, a taj dučančić prodaje Hondu preko 30 godina i sigurno imaju sve modele izložene i mogu se probati (normalno uz prethodni dogovor). Kad se pojavila Honda Valkyire Rune u Hrvatskoj joj nisi smio primirisati u izlogu, a tamo došlo nas par malo vidjeti kaj ima i Runa stoji opasana konopcem na povišenom podiju. Mi zujimo, kad uleti tip i pita želimo li pogledati izbliza? Normalno da da, odgovorimo. Tip ni 5 ni 6 (nego 7 :mrgreen:) ode i vrati se za čas sa ključem, skine konope i veli izvolite sjednite, kresne pilu da čujemo zvuk i to. Hoću reći, :mrgreen: u pravom dućanu sve može :mrgreen:
 
Tko hoće probati voziti neki od Hondinih modela obavezno neka se najavi u Graz-u ili ima i Motorradklinik Leibnitz određene modele, ja sam kod jednih i drugih probavao nekoliko modela, dobiješ motor na sat-dva i piči, benzin i kava đabe, to je naučna fantastika kod nas.
 
@Pinta

Zahvaljujem, kontaktirat ću ih :)

@Crni Konjanik

Ne idem često jel ne živim u Zg više, ali sad ću probati naći vremena dok sam kratko tu...
 
jbt čak ni najluđi rvat u rvackoj Srdoč nije tolko lud da naručuje tu VFR800 kantu ... tolko o tome kak je to super motor :LOL:

CBRke 2014 su im u salonu 8)
 
tibor_zg said:
jbt čak ni najluđi rvat u rvackoj Srdoč nije tolko lud da naručuje tu VFR800 kantu ... tolko o tome kak je to super motor :LOL:

CBRke 2014 su im u salonu 8)

Nisi ni svjestan koliko je tvrd :mrgreen: