Hornet Fun Club

Moze, pa onda sve korodira i smrzne se🤔
Pa i kazem da nije preporucljivo jer bi se mozda smrznulo(iz iskustva treba biti preko -10 da bi vida u bloku smrznula),a korodiralo i to je diskutabilno jer je to zatvoreni sistem nije konzerva...ali bi radilo....a s druge stranje po mojem skromnom poimanju antifriz je antifriz,bitno je jedino da se boje ne mijesaju,ako je crveni dotocis crveni...
 
Drži se provjerenih brandova, meni je recimo INA antifriz sasvim ok. Čunga lunge jeftikaneri se znaju zamutiti već nakon par mjeseci.
 
Uzeo sam od Pena onaj G13 pa cu vidjet. Jedino sto ne pise koliko u plus drzi. Najvise me brine sto neznam kaj je u motoru jer koliko vidim prijasnji ga je vlasnik samo sa krpicom iz vana gladio a nista ulagao.
 
Ode akumulator na stršljenu. Ekipa, koji da uzmem?
2007 godina, hornet 600
Bas imam Exide agm na svojem. Kupljen je u 5mj 2021 meni je sasvim ok. Motor kod mene nije duze od tjedan dana stajao u garazi bez paljenja, al nakon toga pali isto ko i kad je zagrijan.
 
Ode akumulator na stršljenu. Ekipa, koji da uzmem?
2007 godina, hornet 600
Isto preporuka za Exide.. Imao sam jeftinijih i skupljih. Exide se pokazao kao najbolji omjer cijene i kvalitete. Kljuc trajnosti je pravilno formiranje.
Znaci nakon kupovine na neki pametni punjac, tipa ctek ili onaj iz lidla, svejedno. Napunit ga full i onda nebi trebalo bit problema.
 
  • Like
Reactions: zrakoplovac and Grx
Ima netko ovdje da je raskapao getribu na hornetu?
Sve vise imam osjecaj da me nesto hebe taj mjenjac.
Neki dan vozim se i onako bez veze nekoliko puta iz 6 spustam u drugu, pa opet do 6 i onda nakon nekog vremena isto tako bezveze pocne stekat prema gore.
Ponasa se kao da neka opruga steka, kad ga presaltam u vecu kao da nekad ostane u tom polozaju kak sam dignuo papucu, a mislim da se onak malo mora vratit. I danas govno vozim i ocu stavit u 6 i neide i neide, probam nekoliko puta dok vec nisam poceo vjerovat da je 6 sve dok nisam poceo usporavat i spustat i skuzim da je zapravo skroz bila u 5.
Inace kad dobro mjenja onda mjenja tak lagano da mislim da nisam ni promijenio, al kad steka onda nejde da ga hebem, nema ni na silu.
 
Ima netko ovdje da je raskapao getribu na hornetu?
Sve vise imam osjecaj da me nesto hebe taj mjenjac.
Neki dan vozim se i onako bez veze nekoliko puta iz 6 spustam u drugu, pa opet do 6 i onda nakon nekog vremena isto tako bezveze pocne stekat prema gore.
Ponasa se kao da neka opruga steka, kad ga presaltam u vecu kao da nekad ostane u tom polozaju kak sam dignuo papucu, a mislim da se onak malo mora vratit. I danas govno vozim i ocu stavit u 6 i neide i neide, probam nekoliko puta dok vec nisam poceo vjerovat da je 6 sve dok nisam poceo usporavat i spustat i skuzim da je zapravo skroz bila u 5.
Inace kad dobro mjenja onda mjenja tak lagano da mislim da nisam ni promijenio, al kad steka onda nejde da ga hebem, nema ni na silu.
Meni se ÄŤini da si ti kupija neko groblje od motora pa te jebe cilo vrime...
 
Sto se tice mjenjaca problem je rijesen. A do problema je doslo kad sam kupio nove cizme pa mi nije odgovarao polozaj papucice mjenjaca(o cemu sam negdje i pisao) i onda sam sve poremetio podesavajuci polozaj. Sad je vracen odprilike kako je bilo i radi ko urica.
 
  • Haha
Reactions: cadjo
Sto se tice mjenjaca problem je rijesen. A do problema je doslo kad sam kupio nove cizme pa mi nije odgovarao polozaj papucice mjenjaca(o cemu sam negdje i pisao) i onda sam sve poremetio podesavajuci polozaj. Sad je vracen odprilike kako je bilo i radi ko urica.
Ti si moj idol đź’—
 
  • Haha
Reactions: zrakoplovac
Ti si moj idol đź’—
Ebiga. Znam da ispada smjesno sve to al bas su me izludile te cizme. Trebao sam ih prvo dobro razgazit pa onda na motor. A mogu ti rec da se odma osjeti da teze ide u nize kad pomaknem za samo jedan zub. Sad ide mekano u sve.