Izmjena podataka u knjižici vozila

Marton

New member
želio bih promjeniti boju motora.
pa me zanima kakva je procedura kod toga.  koliko me para sve to izađe?
kolega mi kaze da to mogu napraviti na tehnickom kad budem isao "na registraciju".
sad dal ici nakon bojanja, ili tek kad budem isao registrirat?? ( za 2-3 mjeseca)
Hvala!
 
Marton said:
želio bih promjeniti boju motora.
pa me zanima kakva je procedura kod toga.  koliko me para sve to izađe?
kolega mi kaze da to mogu napraviti na tehnickom kad budem isao "na registraciju".
sad dal ici nakon bojanja, ili tek kad budem isao registrirat?? ( za 2-3 mjeseca)
Hvala!

ako ti je knjižica stara cca 3 godine, onda ti u njoj piše da je višebojan (mislim na šarenog R-a) i ne moraš ništa mjenjat, napraviš se budala 8)
 
Moja je od prosle godine i pise visebojan (sa efektom), iako je sada cRRn  :mrgreen:
 
Marton said:
želio bih promjeniti boju motora.
pa me zanima kakva je procedura kod toga.  koliko me para sve to izađe?
kolega mi kaze da to mogu napraviti na tehnickom kad budem isao "na registraciju".
sad dal ici nakon bojanja, ili tek kad budem isao registrirat?? ( za 2-3 mjeseca)
Hvala!

Normalno dodes na tenicki pregled i velis da je promjenjena boja.
U napomenu ti upisu najcesce visebojan i to je to.

Meni je samo provjerio dali su crte naljepnice ili boja.
 
Odeš na tehnički, kažeš da si promijenio boju, oni naprave nove dokumente vozila (knjižica i prometna), s tim odeš na policiju po štambilj, vratiš se u stanicu za teh. pregled, platiš izdavanje novih dokumenata i vozi (ako je motor ispravan, naravno).

U ta 2-3 mjeseca te može zaustavit murija i pregledat dokumente, pa ti nije za igrat se sa kaznama...a tehnički nije tako skup.
 
stankovukovic said:
Normalno dodes na tenicki pregled i velis da je promjenjena boja.
U napomenu ti upisu najcesce visebojan i to je to.


Meni je samo provjerio dali su crte naljepnice ili boja.

Tako je. (y) Jedino, mene su bili poslali u MUP da lupe pečat preko te napomene. I to je to (doduse, to je bilo pred par godina, ali mislim da je jos uvijek tako). :misli:

(y)
 
biker4life said:
Tako je. (y) Jedino, mene su bili poslali u MUP da lupe pečat preko te napomene. I to je to (doduse, to je bilo pred par godina, ali mislim da je jos uvijek tako). :misli:

(y)

nije :wink:

ovo iznad tvog posta je ispravno (y)
 
biker4life said:
:misli:

Vidis, moguce. Zaboravio sam dali sam dokumente radio na novo, a sad kad si napomenuo, nesto mi dolazi kroz maglu. :mrgreen:
Ispricavam se na pogresnoj informaciji. (y)

do prije cca 3 godine se samo dopisivalo u napomenu, a poslije toga za svako sranje idu novi dokumenti :palacdolje:

neznam točan vremenski period, ali bandit mi mogao znati točno :mrgreen:
 
tutankamon said:
do prije cca 3 godine se samo dopisivalo u napomenu, a poslije toga za svako sranje idu novi dokumenti :palacdolje:

neznam točan vremenski period, ali bandit mi mogao znati točno :mrgreen:
lani u 5 mj sam dosla na tehnicki s novom bojom motora. samo mi je u napomenu upisana nova boja i to je to.
nikakvo izdavanje novih dokumenata i sl.
 
isto sam i ja mijenjao boju i upisano mi je samo u napomenu da je visebojan...samo sto i to placas..ne sjecam se tocno dali je 90-ak ili oko 150-ak kunica
 
Mandrake said:
isto sam i ja mijenjao boju i upisano mi je samo u napomenu da je visebojan...samo sto i to placas..ne sjecam se tocno dali je 90-ak ili oko 150-ak kunica

ako ides u sklopu tehnickog pregleda, ne kosta nista promjena  (y)
 
moguce...ja sam isao kad je boja promjenjena..makar se nebi cudio da nekako i na tehnickom to naplate, tipa ono..poslovi koji prethode registraciji x 2 usluge , a ti znaj sto je to
 
Mandrake said:
moguce...ja sam isao kad je boja promjenjena..makar se nebi cudio da nekako i na tehnickom to naplate, tipa ono..poslovi koji prethode registraciji x 2 usluge , a ti znaj sto je to

nije nis naplaceno sigurno....
 
*lady_750* said:
lani u 5 mj sam dosla na tehnicki s novom bojom motora. samo mi je u napomenu upisana nova boja i to je to.
nikakvo izdavanje novih dokumenata i sl.


kod vas još nije razvijena kompjuterizacija i umrežavanje :jesus:

probaj promijeniti boju za nekih 5-6 godina, pa ćeš viditi što se nama dešava već godinama :jesus:
 
Da li ćeš dobiti nove dokumente ili će ti samo upisati pod napomenu ovisi od stanice do stanice. U Županji su mi rekli da trebaju novi dokumenti, a u Zadru su mi prije 2 mjeseca samo upisali pod napomenu i lupili štambilj na tu napomenu (niti novi dokumenti niti odlazak na policiju).

Ali Bandit mi je rekao da to ovisi o tome kako tko protumači zakon.

Neki dan slušao na TV-u da za svaku promjenu idu novi dokumenti.

Inače zakonski ti je rok 15 dana, ali uvijek možeš slagati policajcu kada te zaustavi. I da, najjednostavnije ti je nazvati svoju STP i pitati a ne nagađati.  :wink:
 
Medo said:
Da li ćeš dobiti nove dokumente ili će ti samo upisati pod napomenu ovisi od stanice do stanice. U Županji su mi rekli da trebaju novi dokumenti, a u Zadru su mi prije 2 mjeseca samo upisali pod napomenu i lupili štambilj na tu napomenu (niti novi dokumenti niti odlazak na policiju).

Ali Bandit mi je rekao da to ovisi o tome kako tko protumači zakon.

Neki dan slušao na TV-u da za svaku promjenu idu novi dokumenti.

Inače zakonski ti je rok 15 dana, ali uvijek možeš slagati policajcu kada te zaustavi. I da, najjednostavnije ti je nazvati svoju STP i pitati a ne nagađati.  :wink:

U praksi je onako kako sam ti rekao. :mrgreen:
To ti je kad ljudi ne slušaju na seminarima, ne pitaju prave osobe kaj napraviti, kad nisu sigurni i kad stanice nemaju prave kontrole :mrgreen:
Ali to je za jednu drugu temu :mrgreen:
 
Bandit said:
U praksi je onako kako sam ti rekao. :mrgreen:
To ti je kad ljudi ne slušaju na seminarima, ne pitaju prave osobe kaj napraviti, kad nisu sigurni i kad stanice nemaju prave kontrole :mrgreen:
Ali to je za jednu drugu temu :mrgreen:

ovi kod mene rokaju sve novo :LOL: :LOL:
 
Što ako je greškom službenika krivo upisana veličina gume u prometnu? Mislim, evidentno je greška (upisano 12/70 umjesto 120/70)?

Može li se to kako rješiti na STP ili treba ići u MUP u mjesto prebivališta i platiti izradu nove prometne?