Kacige za skuter

cobRRa

New member
znam da ima tema "kecige", ali se bojim da necu tako brz i kvalitetan odgovor dobit kao ovdje, pa ako tema moze proc molim savjet.
radi se o skuteru od 50 ccm i 100 ccm, iskljucivo gradska voznja, kacige za vozace i suvozacice, otvorene koliko najvise mogu bit za ove ljetne vrucine, atraktivan izgled ne mora bit, ali atraktivna cijena svakako.

gdje pogledat, gdje potrazit?

hvala!
 
Ja za bilo koju vožnju izvan grada i dulje ture imam nolanice N85, a za u gradu dvije jetice...jedna vemar, a druga agv.

Vemar imaš u moto mondu, a ovu agv (od bolje polovice) smo uzeli u onom moto shopu u baštijanovoj, ne znam kak se zove.....bila je nekih cca 650 kn, a vemarica 1200. Jedina mana i jedne i druge jetice je što imaju one šarafe koji drže vizir, pa onda nakon opetovanog spuštanja/dizanja vizira ih treba pritezati. To sam riješio time da ne dižem/spuštam vizir, uvijek je spušten  (y)
 
tak je svejedno voziš li 50 ili 500 kubika, bitno je da imaš kvalitetno na glavi, ona iz Lidla i sličnih ne specijaliziranih dućana pukne pri padu iz ruku
 
probaj i UVEX u  staroj Vlaškoj kod kipa Šenoe
 
Imaš već temu o kacigama na forumu. Tamo ti je sve šta ti treba..170 stranica..samo za kacige.
I dobro ti je V rekla..iste su ti kacige za 50 i 500 ccm. (y)

http://www.motori.hr/forum/index.php/topic,22253.4225.html

Baci si pogled na Shoei XR1000..sad bi ti trebale biti na popustu kada je izašao XR1100.

 
Imam Nolanku, mislim da je to N31 (vidim da je slična ovoj N32 na jednom od prethodnih postova). Odlična za grad, imam bijeli vizir i spuštam ga po potrebi, inače uvijek imam i sunčane naočale (naravno, ne po noći!) i otkrio da mi je to najbolja kombinacija za skuter po gradu. Moja draga ima AGV Bali 2, koncepcijski slična kaciga, isto je zadovoljna.
Van grada obavezno preporučam integralnu kacigu.
 
Za gradsku voznju skuterom (ako ne divljas, ne glupiras se i slicno) ti je dovoljna kaciga slicna biciklistickoj, sa dosta ventilacionih otvora. Jer mislim da ces se sa fullface kacigom na glavi skuhati za vrijeme ovih ljetnih vrucina.

Ali, bez obzira na sve - ne vozi bez kacige. Zbog vlastite sigurnosti a i zbog policije :)
 
yamaha7 said:
Za gradsku voznju skuterom (ako ne divljas, ne glupiras se i slicno) ti je dovoljna kaciga slicna biciklistickoj, sa dosta ventilacionih otvora. Jer mislim da ces se sa fullface kacigom na glavi skuhati za vrijeme ovih ljetnih vrucina.

Ali, bez obzira na sve - ne vozi bez kacige. Zbog vlastite sigurnosti a i zbog policije :)

Vecina tih kaciga nema homologaciju (po meni, s razlogom), tako da se lako moze pokupiti kazna od 1.000 kn (kao da ju nemas).