KACIGE

Koju marku kacige nosite i zasto bas tu marku/model?

  • Shoei

    Votes: 142 15.7%
  • IXS

    Votes: 17 1.9%
  • Schubert

    Votes: 116 12.8%
  • Scorpion

    Votes: 38 4.2%
  • AGV

    Votes: 72 8.0%
  • Shark

    Votes: 131 14.5%
  • Arai

    Votes: 70 7.8%
  • HJC

    Votes: 225 24.9%
  • Nolan/X-Lite

    Votes: 180 19.9%
  • Caberg

    Votes: 23 2.5%

  • Total voters
    903
Slažem se da modularna osigurava manju zaštitu zbog samog mehanizma jer oklop nije iz jednog komada.
Međutim, amo reći da integrala može izdržati udar od 10, na skali od 0-10, modularna nek je 6. Koliko glava može izdržati? Ako glava može izdržati više od 6, onda će modularna biti pogubna, al cisto sumnjam da veći udar može glava izdržati od modularnog oklopa.
Dalje, najveći postotak udara je u predjelu brade, stoga modularnu nastojim skoro pa uvijek držati zatvorenu.
Što se samog mehanizma tiče, vjerujem da će prije puknuti vratna kralježnica nego mehanizam failati
 
  • Like
Reactions: Nino777
Bas sam se neki dan pitao zasto sam presao sa integralne na modularnu i onda sam se sjetio: nosim naocale :D
 
Bas sam se neki dan pitao zasto sam presao sa integralne na modularnu i onda sam se sjetio: nosim naocale :D
I ja nosim, ma mi sjednu tu. Ni ne osjetim ih.

IMG_5955.jpeg
 
Pozdrav.

Htio bih kupiti agv kacigu i htio bih je probati radi veličine, oblika glave i sl. Nisam još našao u Zagrebu i okolici trgovinu koja ih drži pa me zanima gdje bi ih mogao naći što bliže Zagrebu (znam da ih imaju u Zadru i/ili Splitu). Unaprijed hvala.
 
Jel zna ko kakav je Schuberth u odnosu na Shoei sta se tice velicine i oblika
Recimo GT-air u odnosu na C3 Pro
 
Pozdrav.

Htio bih kupiti agv kacigu i htio bih je probati radi veličine, oblika glave i sl. Nisam još našao u Zagrebu i okolici trgovinu koja ih drži pa me zanima gdje bi ih mogao naći što bliže Zagrebu (znam da ih imaju u Zadru i/ili Splitu). Unaprijed hvala.
Ami Trade Karlovac. Mislim da bliže ne ide.
 
  • Like
Reactions: hAZE and tegla

Ovaj lik je taman obradio neke kacige, extra mi radi svoje videjeke. Mozda nekom pomogne.
 
  • Like
Reactions: Freesty
ovo me zanima...


O toj firmi se vec godinu dvije tri raspravlja po forumima, na youtubeu itd. Tesko smece, naglasak na tesko. Kad bi cijena bila 50€, bila bi preskupa, ali cijena je relativno visoka pa to vjerojatno zavara nekog ko je neupucen jer ocekuje protuvrijednost za tu cijenu, a svidja mu se "atraktivan" vanjski izgled kacige. Kad ju dobije, razocaranje je u pravilu epskih proporcija. Jbt, cijena je ko za kacige premium brendova.

Engleska firma nazivno, kacige su kineske, materijali smijesni (pogotovo unutrasnjost), velicine neusporedive sa normalnim proizvodjacima......


Prica je na youtubeu krenula tako da su besplatno podijelili moto vlogerima brdo kaciga po cijelom svijetu, naravno, besplatno je pa je vecina nahvalila. Nije dugo trebalo da se prica raspetlja i shvati kako se radi o kineskom smecu.
 
Last edited:
O toj firmi se vec godinu dvije tri raspravlja po forumima, na youtubeu itd. Tesko smece, naglasak na tesko. Kad bi cijena bila 50€, bila bi preskupa, ali cijena je relativno visoka pa to vjerojatno zavara nekog ko je neupucen jer ocekuje protuvrijednost za tu cijenu, a svidja mu se "atraktivan" vanjski izgled kacige. Kad ju dobije, razocaranje je u pravilu epskih proporcija. Jbt, cijena je ko za kacige premium brendova.

Engleska firma nazivno, kacige su kineske, materijali smijesni (pogotovo unutrasnjost), velicine neusporedive sa normalnim proizvodjacima......


Prica je na youtubeu krenula tako da su besplatno podijelili moto vlogerima brdo kaciga po cijelom svijetu, naravno, besplatno je pa je vecina nahvalila. Nije dugo trebalo da se prica raspetlja i shvati kako se radi o kineskom smecu.
da, primjetio sam da bas nema recenzija korisnika.... ali na oko, djeluje interesantno.
cudno je i da komunikacija radi na BT 4.1 kad je vec bar 2 g 5.0 postao standard...
 
Evo, ako neko ima žensku kacigu da prodaje...veličina... L ... , neka mi dojavi sa cijenom...
 
Evo, ako neko ima žensku kacigu da prodaje...veličina... L ... , neka mi dojavi sa cijenom...

Kacigu se proba prije kupnje.

Ako ne imam ti ja raskvasenu nolan nesto L velicina 40k km prosla... 4 godine. Ako nema isturenu bradu bit ce ok
 
  • Haha
Reactions: Paf