kafesaki by grga [kz750e '81.]

da, samo aluminij, mislim da će tako i bit (y)


dal je ovo nakakav specijalni semering sa metalnim ojačanjem ili je to samo lim koji ga drži da ne ispadne ili kaj već... :misli: 
 
limit said:
Ma šta se tu vidi, uzmi taj komad i poslikaj čovjeku kako spada  :jesus:

ma ja sam nešto krivo pročitao ..  :?

poslikat ću sutra ako treba..... ali vidim da si već našao ...  (y)
 
Grga samo peri , ovaj aluminij nije neko Korejskokinesko njesra
  i neće se potrošit samo tako od kurblanja
  Bušio samga pilio , to ćvrsto i tvrdo ko vrag doduše malo krto a jebiga .
  Budeš vidio kako lijepu špenu radi kad ćeš bušit.
  ili malo se strpi se pojavi kakav polovni origigi.
   
 
svaka čast! ovako nešto dobro se neda opisati riječima. vjerujem da je ovo mnogim ljudima dalo inspiracije za neke vlastite projekte. čestitke i željno čekam ostatak!  :cool:
 
Nemam riječi s kojima bi ovakvu volju nahvalio  :naklon: :naklon: :naklon:
Svaka čast  (y) Samo nastavi tako  (y)
 
Daj mi reci kako poliraš.
Toliko toga si ispolirao, skroz različitih oblika i dimenzija i do te mjere da me živo zanima.
 
OldBoy said:
    ...i mene zanima kako i s čime. Ruke mi otpale od šmirglanja  :mrgreen:
Znam, ali po oblicima i nivou do koga je došao, stvarno ne vjerujem da polira ručno...
 
čitam, gledam, nevjerujem, bolji nego iz tvornice  (y) (y) svaka čast majstore! Svakom detalju posvečena velika pažnja!  (y) (y) (y) (y)


U vodicama te čeka pivo  (y) (y)
 
..večinu poliram ručno ili poluručno :mrgreen: najbitniji dio je slijed papira do 600, treba bit stvarno bez ikakvih vidljivih riseva prošlih granulacija. aluminij radim do 1200 jer ga ionako grublja polirka odere pa je uzalud na finije ić..ali to ne znači da se smiju vidjet ikakvi risevi od prije..na kraju idem sa finijom polirkom i nižim okretajima.. čelik i inox je puno lakše završiti jer su tvrđi, sa aluminijem uvijek natezanje..koristim bijelu i zelenu kemipol pastu, katkad purol i razne improvizacije...

ovo je radno mjesto :mrgreen: ..ova neka zubarska brusilica mi puno pomogne pogotovo po neravninama, nabio sam u glavu metalnu šipkicu i po njoj zarolam i zaljepim papir s kojim radim. dosta ubrza i dohvati nepristupačna mjesta..tanka je i može se njom prič u sve kuteve, obline i sl, ima nožnu regulaciju brzine i stvaro je od koristi..u zadnje vrijeme sve šmirglam na suho, malo se papir brže troši ali uhvati materijal na sebe i nekako bolje polira kad je papir istrošen..
Fotografija0958.jpg






:D
Fotografija0810.jpg



tnx na pifkanu (y)
 
E  Grga zaboravio sam ti reći,

Pitali me  neki Japanci jućer za tebe . :afro:
Valjda ih je neki Tsunami donio. :misli:
Htjeli bi te zamisli KLONIRAT jer kolikogod se jebali po cijeloj Kini i Japanu
takvog nisu našli nude 1,0000,000,000,000, Jena.
Za tvoju adresu.

Rekao sam im nek se nose u pm oni i njihovi Jeni.  :jesus:
Oni  su svoje napravili još 1981 , na kaj im to lići ćisti jebeni poluproizvod
    sad si ćovek sve nokte i prste pobrusi do lakta da od toga napravi
    motor kak treba biti.
Šta njih pere ? neko žutilo !?. :LOL:

Možda vam ga ćovek proda za još tolko nofci i neka budu sretni
  jeftino bi ga dobili jer takvog nikad nebudu ni napravili
    vredi još dva puta toliko zato kaj je NEOZRAĆENI.
Tako ionako od one njihove nuklearke kaj smrdi sad samo rade kanistre to nisu motori.
Ti mater sama plastika i kantice okolo ,a mašine nigdje.

Samo peru  što lakši,što kraći,što manji,što krući,što brži....
  Ma nek se je.....

Uf sad sam se raspizdil...,  aj bok odo ja u garažu  :021:

 
grgaSH said:
Pa kako, Grga, brate?!?!?!?!?!?
Ajde sada ti meni objasni kako normalan čovjek bez nekih supermoći ili neznam čega uspije ovo ovako napraviti....
Ili ti nas je.....
Kupio si jednu obojanu suštu a jednu poliranu i slikao ih zajedno... :LOL:
Pa nigdje nisi napisao da si to ti ispolirao.
 
puno truda i malo pameti :mrgreen:  ovdje je poslužio i papir koji ima spužvu sa stražnje strane, ne znam kak se zove...malo sa biaxicom malo na ruke i ide polako, u biti za ovo nije ni trebalo nešto puno vremena..3,4 sata po komadu :D
 
limit said:
Koliko je kvalitetno to niklanje i di ga radiš?

stavio sam link na kraju prve strane.. ne znam na koji način ti opisati kvalitetu, nemam nikakve brojčane vrijednosti :neznam: podloga mora bit savršeno pripremljena da bi super izgledalo, obično i nakon niklanja nabacim poliranje sa filcom, da se skinu eventualne površinske naslage koje se znaju pojavit u postupku..i tek nakon toga postane super glatko i sjajno..

do sad mi se nikad nije ništa oljuštilo ili slično, dosta je tvrd i tanak sloj..razmišljao sam dal će popucat na oprugama, ali tješim se..dosta opruga je tvornički kromirano i to se drži, nadam se da će i ovo, ne razlikuje se postupak puno, samo je materijal drugačiji..da bi se postiglo neko savršenstvo trebalo bi prethodno materijal pobakriti pa tek onda niklat/kromirat..to ne radim jer i ovo je super postojano, nisam naišao ni na kakve mane, a radio sam to popriličan broj puta..