kafesaki by grga [kz750e '81.]

mislim da su u originalu krom koristili :misli: ..dosad sam radio hrpu dijelova na više motora i stvarno nikad ništa ni sličnog, ni na aluminiju ni na čeliku..kak je to izgledalo prvi dan tak je bilo sve dok su bili kod mene..naravno uz malo glancanja :D nebi to ni uspoređivao sa ovim kineskim poluproizvodima :mrgreen: jednom sam krenuo šmirglat takav poniklani dio, jer sam ga zeznuo i to je bila koma skidat, ručno gotov nikako nije išlo..inače niklane i kromirane dijelove je dovoljno stavit u kiselinu iz akumulatora, pustit struju kroz njih i sve se to lijepo i ravnomjerno otopi nakon određenog vremena :D

10p.jpg

 
grgaSH said:
stavio sam link na kraju prve strane.. ne znam na koji način ti opisati kvalitetu, nemam nikakve brojčane vrijednosti :neznam: podloga mora bit savršeno pripremljena da bi super izgledalo, obično i nakon niklanja nabacim poliranje sa filcom, da se skinu eventualne površinske naslage koje se znaju pojavit u postupku..i tek nakon toga postane super glatko i sjajno..

do sad mi se nikad nije ništa oljuštilo ili slično, dosta je tvrd i tanak sloj..razmišljao sam dal će popucat na oprugama, ali tješim se..dosta opruga je tvornički kromirano i to se drži, nadam se da će i ovo, ne razlikuje se postupak puno, samo je materijal drugačiji..da bi se postiglo neko savršenstvo trebalo bi prethodno materijal pobakriti pa tek onda niklat/kromirat..to ne radim jer i ovo je super postojano, nisam naišao ni na kakve mane, a radio sam to popriličan broj puta..

Neće jer bu to tak i tak izložbeni primjerak koji će malo imat tvoje dupe na brizi  tak da od statike nebu spucalo :D :D  Ajde diži dupe idemo na bitku na Vungriju. :D
 
malo novog materijala.. :0648:

...čelik i plastika za alate
pr.jpg


mesing, inox, bronca
d.jpg


i još malo..
tr.jpg

















rezultati uskoro :D
 
gepeze said:
Grga, šta kažeš za ovaj sex od rame:

:shock:  e to već treba znati.. a i ostavit se pelinkovca ujutro  :mrgreen:

..imaš kakvih podataka o materijalu i postupku? ..izgleda kao tvrdo lemljenje, ali..nisam baš siguran.. ili je autor naskroz opaljen :misli:

(y)
 
^^ to je samo prolazna faza :)


evo pronašao nešto...

''A REPLICA OF THE 1980/81 WORKS SUZUKI FORMULA ONE BIKE
AS RIDDEN BY MICK GRANT, ROGER MARSHALL, JOEY DUNLOP,
GRAEME CROSBY, NORMAN BROWN AND JOHN NEWBOLD
FRAME MADE FROM T45 TUBING,
NICKEL BRONZE WELDED
''

bilo ga šteta pofarbati  :neznam:

link
 
Pratila sam skroz dok je još tema bila na drugom mjestu al mi je vjerojatno promaklo, ako nije tajna, kad je započeto slaganje kafesakia?
 
Gepezeac je Kawa man , a i Grga  a vi pokazujete Suzukije  (y)
  dobro lijepo je imati uzor kako to treba bit....  :D
    mora nešto biti maneken.
 
thanks, znam da je to dugotrajan proces , pogotovo kad čovjek radi , pratit ću i dalje , btw. varovi su  :shock:
 
lunjo said:
thanks, znam da je to dugotrajan proces , pogotovo kad čovjek radi , pratit ću i dalje , btw. varovi su :shock:

šta vrijede njegovi WOW varovi, kad su originalni katastrofa....  :LOL: :LOL:

46_.jpg
 
Meni je cijeli rad izvanzemaljski  :naklon: osim varova s CO2 se puno ljepse moglo dobit  :wink:
 
strasilo said:
šta vrijede njegovi WOW varovi, kad su originalni katastrofa....  :LOL: :LOL:

vidjela sam , smijala sam se onim pijandurama ko bedasta  (y)
 
Pohvalio sam rad prije u onoj drugoj temi ali ovi novi detalji su savršeni, baš me zanima kako će izgledati u cjelini  (y)
 
MA-Zvone said:
Pohvalio sam rad prije u onoj drugoj temi ali ovi novi detalji su savršeni, baš me zanima kako će izgledati u cjelini  (y)

ako doživimo ...  :LOL:
 
grgaSH said:
^^ to je samo prolazna faza :)


evo pronašao nešto...

''A REPLICA OF THE 1980/81 WORKS SUZUKI FORMULA ONE BIKE
AS RIDDEN BY MICK GRANT, ROGER MARSHALL, JOEY DUNLOP,
GRAEME CROSBY, NORMAN BROWN AND JOHN NEWBOLD
FRAME MADE FROM T45 TUBING,
NICKEL BRONZE WELDED
''

bilo ga šteta pofarbati  :neznam:

link

nigdje nisam nasao podatak koliko je kostala restauracija, ali je napravljeno...  :shock: (y)

 
gepeze said:
nigdje nisam nasao podatak koliko je kostala restauracija, ali je napravljeno...  :shock: (y)

zovite me puristom, ali na tom motoru prednji diskovi moraju izgledati OVAKO