Kamere radari slikanje

kamere mjere brzinu u oba smjera, i kad ides od nje i kad ides prema njoj, a slika u smjeru u kojem je usmjerena.
 
Igor28 said:
kamere mjere brzinu u oba smjera, i kad ides od nje i kad ides prema njoj, a slika u smjeru u kojem je usmjerena.

Dakle sprijeda ako joj idem u susret?

I straga ako je prođem (pa ne daj Bože prije ne skužim)?

Usput - kakva je pravna situacija u HR, ako se vozač ne može identificirati prilikom prometnog prijestupa (u ovom slučaju prekoračenje brzine)?

Da li vlasniku vozila stiže automatski kazna i on mora onda dokazati (pravdati) tko je vozio u momentu prijestupa?

Ili - ako se ne može utvrditi identitet vozača - ne stiže kazna vlasniku vozila?
 
tako je, ako joj ides u susret nemas problema ako si motorom, ako ides od nje onda si najebo ako te slika.
Za cirka 2 dana ti dođe doma obavjest o počinjenju prekršaja i imaš ja mislim 15 dana da se očituješ tko je vozio motor/auto.
Nakon toga čekaš odluku suda na koju se možeš žalit.
Ja sam od obavjesti o počinjenju do sudske odluke čekao 9 mjeseci, nakon toga žalba i za mjesec dana konačna presuda.
 
Igor28 said:
tako je, ako joj ides u susret nemas problema ako si motorom, ako ides od nje onda si najebo ako te slika.
Za cirka 2 dana ti dođe doma obavjest o počinjenju prekršaja i imaš ja mislim 15 dana da se očituješ tko je vozio motor/auto.
Nakon toga čekaš odluku suda na koju se možeš žalit.
Ja sam od obavjesti o počinjenju do sudske odluke čekao 9 mjeseci, nakon toga žalba i za mjesec dana konačna presuda.

Puno hvala za kompetentne odgovore!  (y)
 
a ako kažeš da su vozili netko od 2-5 osoba i sl
kako to funkcionira
ono slika nije dokaz, ne znam tko je vozio...nekad je to funkcioniralo ne znam kako sada
istina prije davno su zastarni rokovi bili kraći
vjerovatno se sada ni ne isplati odugovlačiti...
 
liberty said:
a ako kažeš da su vozili netko od 2-5 osoba i sl
kako to funkcionira
ono slika nije dokaz, ne znam tko je vozio...nekad je to funkcioniralo ne znam kako sada
istina prije davno su zastarni rokovi bili kraći
vjerovatno se sada ni ne isplati odugovlačiti...

Koliko se ja sjećam prije je zastara bila nakon godinu dana.

A sad je 5 godina koliko sam ja informiran.

Ne mislim da bi i navođenje više osoba kao vozača donijelo nekakve pluseve, osim malo vremena (a kod roka od 5 god. to i nije baš velika pomoć).
 
liberty said:
a ako kažeš da su vozili netko od 2-5 osoba i sl
kako to funkcionira
ono slika nije dokaz, ne znam tko je vozio...nekad je to funkcioniralo ne znam kako sada
istina prije davno su zastarni rokovi bili kraći
vjerovatno se sada ni ne isplati odugovlačiti...
Slika je uvjek bila dokaz
 
go2run said:
Koliko se ja sjećam prije je zastara bila nakon godinu dana.

A sad je 5 godina koliko sam ja informiran.

Ne mislim da bi i navođenje više osoba kao vozača donijelo nekakve pluseve, osim malo vremena (a kod roka od 5 god. to i nije baš velika pomoć).
Zastara je bila 2 gidine,a sad je 4 osim ako nešto nisu mjenjali,ali nebi ti pomoglo sad ni da je opet dvije godine.
Stvar je u mogučnosti žalbi
 
Dene said:
Zastara je bila 2 gidine,a sad je 4 osim ako nešto nisu mjenjali,ali nebi ti pomoglo sad ni da je opet dvije godine.
Stvar je u mogučnosti žalbi
pojasni na što si mislio (y)
 
liberty said:
pojasni na što si mislio (y)
Nekad je zastara bila 2 godine ali i tada je županijski sud rješavao unutar te 2 godine,i slika je tamo bila dokaz, ali prije si se mogao nakon presude na županijskom žaliti i na vrhovnom sudu koji normalno nije to mogao stići riješiti u zakonskom roku i zato su sve kazne padale u zastaru. Vrhovni sud nije priznavao sliku kao dokaz ali kao što sam rekao sve je završavalo u zastari. Sada nakon županijskog nema više žalbi tako da su dosta i one 2 godine od prije a za svaki slučaj su to podigli na 4 godine  (y)
 
go2run said:
Ili škljocaju sprijeda i straga?

Da, bilo je već govora u drugim temama.

A i nedavno mi priča kolega sa kojim se vozim, išli su prema Karlobagu, i ako se ne varam ona u Jadranovu je slikala nekog iz njegove ekipe, došla kazna kroz par dana, mislim da mi je rekao 3000 ili više kn i 1 kazneni bod. Neznam dalje šta je bilo, dali je platio ili se žali...
 
Ta u jadranovu je i mene sliklala u 9 mjesecu 2017, 132 a dozvoljeno 60. Isao u smjeru Crikvenice i zaboravio na kameru.
Prva odluka 3000 i 3 mjeseca bez vozacke, nakon zalbe 3000kn i ako uplatis 2/3 kazne smatra se da je u potpunosti placeno.