Kawasaki GTR 1400

Ringo said:
otaj kavasaki je stvarno super  - ide ko lud a troši ko zipo
                                          - koči sam po sebi pa netreba ni kočnice
                                          - gume traju i traju
                                 i najvažnije izgleda ko skuter

   DE BUBICA SMANJI MALO DOŽIVLJAJ  8)

Kaj bi ti onda komentiral da ja smanjim dozivljaj  :jesus:
 
Silvio said:
otprilike su duplo jeftiniji  :?

ali zar nije to licitacija, :misli:

početna cijena bila 2500 dolara... a buy now je 11 000 što je i objektivna vrijednost za njihove pojmove!

Je licitacija ali imas opciju Buy It Now for US $10,795.00 
 
Da, samo toj cijeni koja je u USA treba pridodati jos dosta stavaka, tako da i nije to bas tako.
Apsolutno jeftinije no kod nas , ali ipak ne ta cijena kao u USA...
I ja sam se jedno vreme bavio mislju uvoza motora iz USA, no na kraju odustao, previse zavrzlama, među kojima ko ce ti tamo kupiti motor i poslati u Eutropu, sve prganizirati, a drugi sto neke firme ne priznaju garanciju za vozila uvezena iz USA..
 
Meni je jako atraktivno jerbo ga nebi uvozija u HR nego u CH, tako da sva ta silna davanja otpadaju, ostaje samo 7.5% Švicarskog Pdv-a i troškovi transporta i špedicije.
 
Elias said:
Meni je jako atraktivno jerbo ga nebi uvozija u HR nego u CH, tako da sva ta silna davanja otpadaju, ostaje samo 7.5% Švicarskog Pdv-a i troškovi transporta i špedicije.

To je vec nesto drugo, u tom slucaju si u velikoj prednosti ...
 
BIKERZZR1400 said:
Svi su povoljniji od nas to je naprosto nevjerovatno obzirom na naš malecki standard ispada da imamo sve najskuplje.

Uvjek se volimo mjeriti sa zemljama u okruženju , debelo smo najskuplji bosanci i crnogorci plaćaju ako je EU proizvod 17% pdv i to bi bilo sve.
Radili smo jedan izračun iz zafrkancije ,ideš uvesti auto iz EU u npr Bosnu koji košta 100000€ i daćeš državi 17% , isto vozilo od 100000€ nabavne cjene ako si dovoljno lud i dovedeš ga na HR carinu , popunićeš proračun sa 78000€.
Trebali smo već davno izaći na ulicu , ali smo valjda još od bivše države naviknuti na kloniranje .
 
BIKERZZR1400 said:
Svi su povoljniji od nas to je naprosto nevjerovatno obzirom na naš malecki standard ispada da imamo sve najskuplje.

Izgleda da smo mi najbolje ovce za šišanje na Balkanu :jesus:
 
Elias said:
Meni je jako atraktivno jerbo ga nebi uvozija u HR nego u CH, tako da sva ta silna davanja otpadaju, ostaje samo 7.5% Švicarskog Pdv-a i troškovi transporta i špedicije.

          Ali ostaje pitanje kakve CH ima uvjete za uvoz iz Sad-a,jer recimo znam sa njemačkih foruma da se puno motora neda uvesti ili s velikim preinakama koje sve zakompliciraju i poskupljuju.
 
Peter Stingray said:
          Ali ostaje pitanje kakve CH ima uvjete za uvoz iz Sad-a,jer recimo znam sa njemačkih foruma da se puno motora neda uvesti ili s velikim preinakama koje sve zakompliciraju i poskupljuju.

TUV einzellabnamhe cca 70€
 
jota said:
TUV einzellabnamhe cca 70€

            Ozbiljno ako je tako to je ful jeftino pa sa autima je veća jebada jer treba svjetla i druge stvari mijenjati,jel to sad veliš za CH ili i za D,jer sam čitao na forumima da se neki tipovi motora,tj. ako ne postoje na europskom tržištu ili je malo drukčija verzija nemogu dofurati.
 
Bubbica said:
Vec sam to negdje napisao, u nekoj normalnoj voznji, 120-180 km/h, otvorena cesta prelazim sa tankom oko 350 km, sto bi bilo cca 6 litara potrosnja
Sto se tice servica tu su ti od 550 do 650 kn.
Svakih 6000 km ulje i filter i vozi dalje.
Registracija meni u Zadru je nesto manje od 3000 kn, sa 50% bonusa osiguranja.
Ozbiljniji servis dolazi na 50000 km.

Isto i u RI  :wink:

btw, jucer sam vidio jos jedan ri tablica  (y)
 
Stormbringer said:
Isto i u RI  :wink:

btw, jucer sam vidio jos jedan ri tablica  (y)

Ajde molim te onda to reci ovima sto pljuju po meni i govore da smanjim dozivljaj , kada govorim koliko mi troosi motor i koliko me kostaju servisi.
Izgleda da je sramota ako ti motor trosi manje od 10-12 litara ili ako kojim slucajem radis vise od 180 km sa tankom... :mrgreen:
O tome da gume nesmiju ici vise 4-5000 km ili plocice par tisuca km necu niti govoriti..