Kawasaki GTR 1400

kober said:
Ovaj motor je isto od prvog vlasnika,masina radi odlicno, tiho...
Cijena je u biti to kaj me vuce k njemu, znam da je njemacka puna motora, ali su mi i troskovi puno veci.
Ovaj motor bi me dosao 6400e sa dostavom na kucnu adresu + davanja u Hr.

Kak je tak skup servis na 35tkm,kaj se mijenja?  :shock:

A hebi ga, na 50.000 km je ccca 1.000€
Pitaj Garfilda, on ga je nedavno ucinio
Idu te masine i po 400.000 km, sta je onda 40.000 km?
To nemoras nikada ganjati a ide ko ludo
Meni je potrosnja uvijek bila oko 6.2 litre na 100, a nisam se bas vozio ko po jajima
Kada sam ga przio 250-260 onda je i potrosnja drasticno skakala, 12-13 litara
No njegova putna brzina nma auto banu je oko 200 km i tu ce potrosnja biti mozda nekih 7-8 litara...
Ja sam bio jakjo zadovoljan sa njime, napravio mislim nekih 40.000 kmprije prodaje..
 
Bubbica said:
A hebi ga, na 50.000 km je ccca 1.000€
Pitaj Garfilda, on ga je nedavno ucinio
Idu te masine i po 400.000 km, sta je onda 40.000 km?
To nemoras nikada ganjati a ide ko ludo
Meni je potrosnja uvijek bila oko 6.2 litre na 100, a nisam se bas vozio ko po jajima
Kada sam ga przio 250-260 onda je i potrosnja drasticno skakala, 12-13 litara
No njegova putna brzina nma auto banu je oko 200 km i tu ce potrosnja biti mozda nekih 7 litara...
Ja sam bio jakjo zadovoljan sa njime, napravio mislim nekih 40.000 kmprije prodaje..

Ma mene u biti muci najvise taj leptirić unutra, za servise se bu skupilo, a dućan koji ga prodaje mi daje i garanciju 6 mjeseci....
Motor je star 7godina, nije novi!
Vidim da se godina mladi prodaje za 9000eura, a to mi je dosta velika razlika u cijeni.
Moram sutra provjerit koliko bi mi bila davanja do rege.
 
kober said:
Ma mene u biti muci najvise taj leptirić unutra, za servise se bu skupilo, a dućan koji ga prodaje mi daje i garanciju 6 mjeseci....
Motor je star 7godina, nije novi!
Vidim da se godina mladi prodaje za 9000eura, a to mi je dosta velika razlika u cijeni.
Moram sutra provjerit koliko bi mi bila davanja do rege.

Ajde, i mene interesira
Jer i ja cu u nabavu, no hocu sada novu liniju, znaci 2010 pa na gore
Saznaj kolika su davanja pa javi na pp
 
Bubbica said:
Ajde, i mene interesira
Jer i ja cu u nabavu, no hocu sada novu liniju, znaci 2010 pa na gore
Saznaj kolika su davanja pa javi na pp

Slovenci su mi rekli da bude oko 800-1000eura,sad koliko je njima za vjerovati....
 
kober said:
Slovenci su mi rekli da bude oko 800-1000eura,sad koliko je njima za vjerovati....

Znam da su nekada ta davanja bila cca 50% ako si dobro sve poslozio, a sada po ovom novom oprecne su izjave
Volio bi da neko uveze jednog GTR-a pa da znamo kako i koliko
Ja kada cu uvazati nezelim motor koji ima vise od 5.000 km, to je recimo ko novo, a onda i sparas na servisima do onih famoznih 50.000 km.
Sada se puno manje vozim pa ce i kilometri manje se skupiti...
Sa mojim GTR-om sam u nesto vise od 3 godine napravio 40.000 km i bio je ko suza, bez greske...
 
Servis na 48000 km je mene izašao otprilike ovako:(ljen sam sada tražiti račun  :mrgreen: ) :

- Novi kljuc + narezivanje 180 kn
- Ulje u vilicama 105 kn
- Brtva poklopca ventila 405 kn
- O ringovi oko svica 320 kn
- Filter zraka 445 kn
- Senzor pritiska u prednjoj gumi 1 700 kn
- Senzor pritiska u zadnjoj gumi 1 700 kn
- Svice 500 kn
- Filter ulja 110 kn
- Ulje Motul 675 kn
- Ulje kocnica 75 kn
- Ulje diferencijala 25 kn
- Antifriz 250 kn
- Demontaza i montaza guma + balansiranje 220 kn
= 6710 kunica + ruke  :0648:
 
A dobro sam onda rekao, 1.000 €
Nije to malo
Ja sam malo bacio na papir onih 40.000 km koje sam napravio
I okvirno sam na 50.000 kuna za to razdoblje utukao u motor i voznje..
 
Jos jedno pitanje,  dali senzori tlaka u gumama ocitavaju tlak kada se motor upali, ili tek kad se krene,tj.pocne voziti?
 
kober said:
Jos jedno pitanje,  dali senzori tlaka u gumama ocitavaju tlak kada se motor upali, ili tek kad se krene,tj.pocne voziti?

Kada krene, pa jedno tridesetak sekundi.
 
kober said:
Novi kljuc + narezivanje 180 kn 

Kaj je to?

To nije standardni dio servisa  :mrgreen:
Kad sam kupio motor, dobio sam samo jedan FOB, našao sam jedan na forumu, ali sam morao dati naručiti (i narezati) ključić.
 
Da se nadovežem što se trajnosti tiče. Naravno da sve ovisi o načinu i vožnji,ali za primjer mogu reći da moj kolega iz Njemačke ima ZZR-a 1400 sa 170.000 km i apsolutno nikakvih problema,a GTR je puno manje nabrijan,a iste su mašine što bi trebalo značiti uz pravilnu upotrebu i dosta trajniji.
 
Bubbica said:
Garfilde, ide zver?
Vozis li ili te kiša sprecava ?

Zvjerkica vozi ko velika, malo me je prednja kočnica zajebavala, ali sam to riješio i sada samo čekam da prestane sliniti kiša pa da se malo provozam na duže staze :) (y)

Ako bude sreče i zdravlja, krajem ovog lita planiram(o) do Odesse :)
 
garfield1974 said:
Zvjerkica vozi ko velika, malo me je prednja kočnica zajebavala, ali sam to riješio i sada samo čekam da prestane sliniti kiša pa da se malo provozam na duže staze :) (y)

Ako bude sreče i zdravlja, krajem ovog lita planiram(o) do Odesse :)

Ajde, bas mi drago cuti da si i dalje zadovoljan i da gustas
Ako te put nanese pit kutine javi se.... (y)
 
BIKERZZR1400 said:
Da se nadovežem što se trajnosti tiče. Naravno da sve ovisi o načinu i vožnji,ali za primjer mogu reći da moj kolega iz Njemačke ima ZZR-a 1400 sa 170.000 km i apsolutno nikakvih problema,a GTR je puno manje nabrijan,a iste su mašine što bi trebalo značiti uz pravilnu upotrebu i dosta trajniji.

Ja sam na svom GTR-u rijetko kada prelazio 5000 obrtaja. jednostavno nije mi trebalo
Dovoljno snage da ga nemoras vjeciti saltat tri dole
a i nisam ga kupio da mu vadim mast ili obaram rekorde vec da gustam
Jer je taj motor upravo ta to i namjenjen
Veli barba Blaž da bi trebao bez problema ici 400.000 km, a ja vjerujem u to jer su neki sa 150.000 kn na ZZR-ima bili i vise nego zadovoljni i nerazmisljajuci o remontu ili bilo cemu. Tonci je raskopao motor na 100.000 i bio ko nov...
Znaci decki samo po gasu  (y)
 
garfield1974 said:
Zvjerkica vozi ko velika, malo me je prednja kočnica zajebavala, ali sam to riješio i sada samo čekam da prestane sliniti kiša pa da se malo provozam na duže staze :) (y)

Ako bude sreče i zdravlja, krajem ovog lita planiram(o) do Odesse :)

sada sam tek vidio ovaj O, neces valjda i zenu dobiti gore do Odese? :misli: :mrgreen:
 
Bubbica said:
sada sam tek vidio ovaj O, neces valjda i zenu dobiti gore do Odese? :misli: :mrgreen:

A, šta bi triba, nekog momka? :misli: :mrgreen: :LOL: :jesus: