Kawasaki Versys 650-Z750 S!!!! Prelaz.

Allenko72

Member
Evo ovako bi postavio temu sa prihvačanjem određenih savjeta.
Imam 44 god. i ne zanima me divljanje i jurnjava po cesti,nego vožnja u grupi,tj. touring vožnja.
Planiram uzeti Z 750 S 2005. god. Prije točno godinu dana sam uzeo Versysa 650,i napravio lijepe ture sa njima,a sada bi prešao na nešto jače,i sa 4 cilindra.
Zanima ju me njegove karakteristike kakav je za vožnju?
I na kaj bi trebalo paziti,pod tim podrazumijevam normalnu vožnju,nikakvo precjenjivanje motora,i njegovih i mojih granica.
Prvi motor mi je u stvari,i bio Versys.
 
Ostani na Versysu, ako te jurnjava ne zanima ne vidim nikakav razlog za Z. Imao sam ga a Versys vozio Jurin par mjeseci, Versys je puno udobniji i moderniji motor, manje trosi... Z ima prednost snage ali samo ako se mislis natjeravati jer na zavojima se i s versysom moze zadati puno muke jacim motorima.
 
Obzirom da sam u istoj dilemi, prodao sam FZ8, zar nisi razmisljao o Versysu 1000 ili Cbf 1000 ? Gledam vani po oglasnicima i Cbf tisucica 2013/2014 ima izuzetno korektnu cijenu!  ?

Poslano sa mog SM-G928F koristeći Tapatalk

 
Raspolagalo se sa 3000 eura,pa sam izbor stavio na njega.
Samo me zanima,kolki bi mogao bit porez za z750 s 2005.god mislim na porez za prijenos motora
 
Obelyx said:
Obzirom da sam u istoj dilemi, prodao sam FZ8, zar nisi razmisljao o Versysu 1000 ili Cbf 1000 ? Gledam vani po oglasnicima i Cbf tisucica 2013/2014 ima izuzetno korektnu cijenu!  ?

Poslano sa mog SM-G928F koristeći Tapatalk
ovo za cbf je istina, stvarno odličan motor za korektnu cijenu, 2009 god za 4000€ u Njemačkoj, kod nas za te pare nemožeš kupit skuter.Zna li neko koliko još na ovu cijenu ide davanja, naravno poslje famozne porezne reforme
 
ako je sve tako kako pise u prvom postu versys je bolji izbor od Z-a ma da opet nije loše svremena na vrijeme promjenit malo  :021:
uvijek se možeš vratit na versysa imi možda nešto treće ako ti se ne dopadne
 
Davanja na poreznoj su boli glava,toliko su precjenjeni motori da se smrzneš kad trebaš platiti 5%....pišem iz vlastitog iskustva.
 
http://suchen.mobile.de/fahrzeuge/details.html?id=227551173&scopeId=MB&usage=USED&isSearchRequest=true&damageUnrepaired=NO_DAMAGE_UNREPAIRED&minFirstRegistrationDate=2009-01-01&makeModelVariant1.makeId=11000&makeModelVariant1.modelDescription=cbf+1000&pageNumber=1

kod nas je nema isod 6500-7000 €
 
Od kad gledaju po Eurotaxu, a ne po katalogu CVH porasao je trošak prepisa, tj. ispada da ista stvar vrijedi (puno) više nego prije, pa to u biti (ako čemo gledati stare vrijednosti i usporediti) ne ispadne 5% nego prije 7-8-9%... za neke motore je čak procjena udvostručena po Eurotaxu pa to izađe 10% procjene po katalogu CVH (nedavno imao slučaj)...

Da ne govorimo da ako bi se netko žalio pa angažirao vještaka, ne isplati se, jer po Eurotaxu imaju i podatak o očekivanoj kilometraži motocikla (recimo za R6 2009. očekivana km je čini mi se 65.000 km), a obzirom da motori u HR svi imaju "20.000 km" ne isplati se žaliti jer već prvi argument (km) obično ne stoji, plus troškovi vještačenja, vještaka, činjenica da se to oduži itd., na kraju se večina pokrije ušima i plati jer u najboljem slučaju bi se uštedilo 100 kn  a i to je upitno.
 
Za čekivati je bilo kad budu procjenjivali po Euroraxu da će porez biti manji jer su u EU motori jeftiniji nego kod nas. U ovoj našoj banana državi se to nekako okrenulo naopako.
 
geronimo43 said:
Za čekivati je bilo kad budu procjenjivali po Euroraxu da će porez biti manji jer su u EU motori jeftiniji nego kod nas. U ovoj našoj banana državi se to nekako okrenulo naopako.

upravo taj dio ni meni nije jasan
 
Da se vratim na početak teme : Z ili Versys
5 god sam vozio ZR750S 2004g i nakon toga kupio Versysa 2008.
Jedino što mogu reći: mislim da se nebum vraćao na Z, koji čak i nije puno brži,(pogotovo ne u kratkim zavojima).

Naravno da mi sada ponekad fali snage. Pogotovo 4 cil i zvuk Akrapa.
Najteže sam se priviknuo na 2 cil, ali sve ostalo mi više paše na Versu.
Nekada sam vozio KLE-a i on mi nikako nije pasao po položaju sjedenja, Vers mi je lego na prvu.
 

Attachments

  • 2014-05-09_18-00-43_593.jpg
    2014-05-09_18-00-43_593.jpg
    1.5 MB · Views: 184