Ključ za ključ

vlucic

Active member
Procedura pliz... ako netko zna... nekoliko pitanja:

1. Kupoprodajni ugovor? Mada sam siguran da je odgovor da
2. U ugovor naglasimo da svaka strana zadržava svoju tablicu?
3. Pretpostavljam da možemo i staviti nula kuna, ali da će porezna ili netko odrapiti 5% po svojim tablicama?
4. Pretpostavljam da svaka strana radi novu prometnu?
5. Da ja mogu odraditi sve bez druge strane? Pitam jer sam ja Velika Gorica i nikad (ali nikad) nema guzve, au Heinzelovoj je kaos valjda i nedjeljom u 23:00 sata uvecer.
6. Da li se mora raditi (citaj:platiti) tehnicki pregled ili samo izrada nove prometne?

Nije mi problem otici do murije u Veliku Goricu, ali ako netko zna proceduru da se pripremim (mentalno i u papirima).

Unaprijed hvala!

(y)
 
2013 dao civica za twistera i jos 200 eura.kupoprodajni,svakome ostala tablica,napisali 5 soma kn al uzeli 5 posto kataloske vrijednosti motora svejedno,heinzlova po novu prometnu i to je to.sve sam radis tj poreznu i policiju a zajedno kod javnog bilježnika.placas samo prometnu brijem
 
mislim da ti je sve isto ko da prodaje jedan drugom

libo Pooooresku racku za vaše kombinacije, 5% će oplest svakog





Srki
 
Sad sam skuzio da mi ustvari dva kupoprodajna ugovora moramo imati (ili barem tako pretpostavljam) sto je dva puta javni biljeznik.

:(
 
Isto radis kao da ti prodajes njemu a on tebi
Ti mozes sam kod biljeznika za svoj prevoz ali on mora /moze sam za svoj
poslije svatko na svoju poreznu
i svatko na svoju policijsku stanicu

ako si ostavljas tablicu onda svatko mora prvo odjaviti vozilo u svojoj PP i sljedi ponovna prijava novog vozila

tako nekako ako se sta nije promjenilo jel zakonski jedan drugome prodajete vozilo


http://mup.hr/45.aspx


Promjena vlasnika

Vozilo registrira policijska uprava/postaja prema mjestu prebivališta (fizička osoba), odnosno sjedištu (pravna osoba) novog vlasnika.

Prilaže se:

    dokaz o vlasništvu (račun, kupoprodajni ili darovni ugovor, rješenje o nasljeđivanju i sl.)
    knjižica vozila (za vozila registrirana do 1. srpnja 2013.) i prometna dozvola
    registracijski list
    dokaz o plaćenim propisanim davanjima (obvezno osiguranje, godišna naknada za ceste, posebna naknada za okoliš)
    osobna iskaznica


Troškovi:

    35 kuna za obrazac prometne dozvole putem uplatnice koja se podiže u policijskoj upravi, odnosno policijskoj postaji ili općom uplatnicom na IBAN državnog proračuna broj HR1210010051863000160, model HR65, poziv na broj 7005-477-OIB. Ukoliko je obrazac prometne dozvole ispisan, odnosno plaćen u stanici za tehnički pregled vozila, u policijskoj upravi, odnosno policijskoj postaji se ne plaća ponovno navedeni iznos nego se samo vrši ovjera ispisane prometne dozvole.
    35 kuna u državnim biljezima



NAPOMENA: Godišnja naknada za ceste plaća se u stanicama za tehnički pregled vozila ili se uplaćuje izravno na račun županijske uprave za ceste odnosno u proračun Grada Zagreba. Osim potvrde o obračunatoj naknadi za ceste, kao dokaz o plaćenoj naknadi može se prihvatiti i bilo koji drugi dokaz (npr. uplatnica) iz kojeg je razvidna uplata navedene naknade, odnosno da nije izvršen povrat dijela uplaćene naknade.

Ustupanje registarskih pločica

U slučaju promjene vlasništva vozila na istom registarskom području, bivši vlasnik, ukoliko to želi, može novom vlasniku ustupiti s vozilom i registarske pločice, s tim da to navede u kupoprodajnom ugovoru ili da o tome u policijskoj upravi, odnosno policijskoj postaji u kojoj odjavljuje vozilo, dade pisanu izjavu. 

Vlasnik registracijskih pločica može na temelju ovjerene izjave ustupiti svoje registracijske pločice drugoj osobi bez prethodne prodaje vozila.
 
Tražilica. Bila je nedavno ista tema, kao i uvijek potrudili smo se oko kvalitetnih savjeta. Jedan od boljih je bio da u Narodnim novinama kupiš gotov ugovor koji se zove "Ključ za ključ". :mrgreen:
 

Sve ti je isto kao kod klasične prodaje - ti njemu prodaješ jedno vozilo, on tebi drugo. Dva kupoprodajna ugovora.

Nove prometne naravno, što se ugovora tiče, ovisi od bilježnika do bilježnika, teoretski može odraditi jedna osoba (ali to ne prakticiraju svi bilježnici), bila je nedavno rasprava o tome u kojoj su ljudi iz struke komentirali.

Ako tehnički pregled važi, onda ga ne radiš opet. Ako su vozila odjavljena da. Sve ti je isto kao kod klasične kupoprodaje, samo x2.

Neznam koliko je pametno napisati 0 kn u ugovor. Stavite x % manje od kataloške vrijednosti (ne biti prepohlepan), možda upali pa uštediš za 2 kave mada uglavnom ne. :mrgreen: