Koji najbolji supermoto 125cc motor u Hrvatskoj?

Tomix3321

New member
Uskoro ću imati 16 god te namjeravam kupit neki motor od 125cc do 3000e. Zasad najviše mi se sviđaju supermoto stilovi motora. Vidio sam ih puno iznad 125cc pa pošto ne želim platiti kaznu suzdržavam se na 125cc. Mene zanima koji je najbolji izbor da su relativno jeftini servisi te da se ne kvare puno. Čuo sam da neki od njih nisu pregršt udobni ali to mi nije neki problem kada ću ga voziti najviše 3 sata odjednom ako baš budem trebo.
Hvala unaprijed
 
Je
Najbolje je prepravit neki ktm husq iz harda u supermoto, ali čini mi se ima neka cvaja i od fantica.
 
Za pocetak 4t...ako imas para Aprilija sx125, ako trazis nesto jeftinije onda yamaha xt125...ili ako nađes derbi sendu 125
 
@ Tomix3321:
Tražio bih ovim redoslijedom:
KTM EXC 125
Aprilia SX 4T
Yamaha DT
Yamaha WR
Yamaha XTX
Tomos SM
Derbi Senda
 
Last edited:
Za pocetak 4t...ako imas para Aprilija sx125, ako trazis nesto jeftinije onda yamaha xt125...ili ako nađes derbi sendu 125
Cuo sam da su talijanski motori komplicirani i skupi za popravak je li to slucaj kod ovoga isto?
 
  • Haha
Reactions: gvo
Za pocetak 4t...ako imas para Aprilija sx125, ako trazis nesto jeftinije onda yamaha xt125...ili ako nađes derbi sendu 125

Taj XT125 je polako za zaobilaziti - kao nov je bio (ajmo reći) dobar low-budget entry level 125, međutim, počeo je biti problem sa dijelovima, dosta toga se više ne proizvodi (govorim o OEM dijelovima). To čudo se proizvodilo u francuskoj i iskreno, niti je kvaliteta na razini japanca, niti motor na nešto liči, jako je mali i teško je naći primjerak koji nije islužen.

WR125X - drastično ozbiljnija 125ica, i ne izgleda kao igračka, doduše i cijena je konkretnija. Još ga je teže naći.
 
  • Like
Reactions: Tomix3321
Mozes naci i Varadero 125...,odlican,udoban,jednostavan... i glomazan, za nauciti, dobar izbor...ne kvari se,a mozes sa njim gdje god hoces,pa i u dvoje...