Koliko vas košta moto sezona

znam sam da svake godine imam predinfarktno stanje u 4 i 5 mjesecu jer mi je tad auto i motor u fazi reganja ...  :palacdolje:
ugrubo:
auto 3000kn
kasko 3000kn
motor 3000
priprema motora za sezonu 2000 - 3000kn
servis na autu ...


:?
 
zoky_29 said:
Jbg. Par posjeta grobniku sa svabama, par puta kec, spavanje, hrana, Alkohol, Benzin, gume, kocnice, Transport, cestarine.....

To je Jos i jeftino u odnosu na barcelonu, Magny cours, Brno ili Hockenheim

Ali dok Mogu placati ja cu se i voziti. 
:mrgreen:
Naravno (y) Ti ideš na druge staze pa to i košta ebiga necemo živit 100 godina TI možda :mrgreen: Angelo mi je bacio neku bubu u uho kad je se vratio iz Slovačke spominje Brno za sljedecu godinu pa se možda vidimo gori (y) Nadam se  :mrgreen:
 
poštar said:
Naravno (y) Ti ideš na druge staze pa to i košta ebiga necemo živit 100 godina TI možda :mrgreen: Angelo mi je bacio neku bubu u uho kad je se vratio iz Slovačke spominje Brno za sljedecu godinu pa se možda vidimo gori (y) Nadam se  :mrgreen:

Ja planiran i vise od 100 god.  :)

Pusti ti njegove bubice i to "mozda", ja San vec sastavija listu za sljedecu godinu pa ako imas Volje i vremena dodji

Cijena prava sitnica  :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
 
tomo3 said:
Radio sam grubu kalkulaciju ove sezone na motoru i okvirna računica je slijedeća;
Registracija 3000 kn
Servis 3000 kn
Benzin 15000 kn
Gume 2 seta 3500 kn
Oprema 1500 kn
Ukupno 26000 kn

ovu cifru šaco zdimi za nekih mjesec dana, a možda i prije :mrgreen:
 
Zbilja ne kužim ovakve teme.Imam motor za svoj gušt i vozim koliko i kad mogu.To je isto kad bi netko pitao koliko trošite godišnje na kurve.Svako jebe koliko i kak može,netko samo doma(i misli da je to badava),a netko voli i sve kaj ima dvije noge.Hotel,večera,cuga,pa ti zbroji.... :angel:
 
zoky_29 said:
Ja planiran i vise od 100 god.  :)

Pusti ti njegove bubice i to "mozda", ja San vec sastavija listu za sljedecu godinu pa ako imas Volje i vremena dodji

Cijena prava sitnica  :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
Pare nisu problem para nemam :LOL: :LOL: Zezam se možda odem na jednu stazu vanka i to je to :wink: Da imam love na bacanje iša bi sve  (y) A ovako sa jednom cu se zadovoljit.U pošti su male plate :jesus:
 
poštar said:
Pare nisu problem para nemam :LOL: :LOL: Zezam se možda odem na jednu stazu vanka i to je to :wink: Da imam love na bacanje iša bi sve  (y) A ovako sa jednom cu se zadovoljit.U pošti su male plate :jesus:

Onda se dovuci do mene Nekako a za Dalje ne brini :mrgreen:

P.s. Ko placa kavu sljedecu sedmicu?

St ili ma?
 
zoky_29 said:
Onda se dovuci do mene Nekako a za Dalje ne brini :mrgreen:

P.s. Ko placa kavu sljedecu sedmicu?

St ili ma?
Za kave mora bit (y) Ti se dovuci a za ostalo ne brini :mrgreen:
 
westin said:
Zbilja ne kužim ovakve teme.Imam motor za svoj gušt i vozim koliko i kad mogu.To je isto kad bi netko pitao koliko trošite godišnje na kurve.Svako jebe koliko i kak može,netko samo doma(i misli da je to badava),a netko voli i sve kaj ima dvije noge.Hotel,večera,cuga,pa ti zbroji.... :angel:

to te ja pitam...meni su crnkinje uzele zadnju kintu iz dzepa :mrgreen:
 
Beverly 250ie razdoblje od 1-12 mjeseca

SERVIS 1
- remen
- rolice                    1300kn
- klizači
- ulje + filter
- svjećica

GUME
- 1050 kn Metzeler FeelFree

REGISTRACIJA
- 800 kn sa 50%

SERVIS 2
-ulje (1L ostalo od prve izmjene  :wink:) + filter 180kn

BENZINA
- 5050 kn

UKUPNA KILOMETRAŽA/ UKUPNO NOVACA SVE ZAJEDNO
- 15800km / ~8500kn

Cuga i klopa po điru minimalno 50-100kn to nisma zbrajal :mrgreen:





 
Prva sezona moja, "najskuplja" cca 45000 kn ali tu je sve
(Motor,porez,kaciga,odjelo,kornjaca,registracija,gume)
Neracunam gorivo jer sam napravia (750 km- jbg nemam vozacku)  :mrgreen:
Upravo polazem! :cool:
 
milanche said:
E jbg sad računati i cijenu motora i kacige i carapa i podgaca iz Lidla od 49kn...

Ni jedna stvar na popisu nije ispod 500 kn  :mrgreen: to se onda valjda racuna
Pa kad mi je PRVA SEZONA, da san napisa 3500 kn onda bi bilo 10 postova KAKO :misli:?
Lipo tek san usa u ovo sve i prva god. je najteza, al mi nije za ni kune
 
milanche said:
E jbg sad računati i cijenu motora i kacige i carapa i podgaca iz Lidla od 49kn...

... i sprej za lanac, krpica, spužva, kubik vode za pranje, pola WD-a (malo pakovanje), mokre maramice za kacigu više komada.... :LOL: :LOL: :LOL:
 
neznam čemu zbrajanje troškova  :misli: registraciju moraš platit ako se želiš bezbrižno vozit,a kad možeš ulit 100 kn uli i vozi ,ako ti je ostalo još koja stotina kuna uli i to i vozi  :021:svi smo svjesni izdataka,ali dok je strasti za motorom ne razmišljan o trošku  :misli:



 
Vjerujem da je pokretac teme imao za cilj malo podijeliti svoje viđenje 'problema',i da eto svi pomalo zaokruze racunicu,ne zato da svi kukamo
 
Ovakvo nabrajanje troškova nema smisla.Troškovi motora se djele na fiksne:registracija,osiguranje,kasko,servis i porez i varijabilne koji se pojavljuju početkom korištenja motora i prestaju prestankom korištenja.Najskuplje je podmiriti fiksne troškove i malo voziti motor kako bi se smanjili varijabilni troškovi.Dati oko 10000 kuna za fiksne troškove i napraviti u sezono par tisuća km je preskupo.Sa druge strane napraviti deset i više tisuća km povećava varijabilne troškove(trošak benzina,guma i ostalog potrošnog materijala.Moje mišljenje je da svatko tko nemože podnjet varijabilne troškove za sezonu,treba početi razmišljati o prodaji motora,jer kako sam napisao platiti sva davanja i nevoziti je najskuplje ili davanja su tolika da se neisplati malo voziti. :021:
 
Jbmga ja,nemam pojma koliko me kosta,al ovako cemo- 3-4-5-6-7-8 mjesec nema di me nije bilo motorom,nista oko kuce nisam napravio,nit sam mogao. Krajem 8-og mjeseca poljubio uljaru,spakovao je u garazu i do kraja 10-tog mjeseca,betonirao 70 kvadrata,udario stiropor,fasadu i napravio nadstresnicu. cca 30 000kn. Da sam se vozio,nista od tog....
 
nisam gledao koliko se potrošilo ove sezone...  sa dva motora napravljeno oko 7500km, znači nekih 7000km manje nego lani...  :(  nisam baš stizao...

posjetio manje susreta nego lani, odvozio jedan grobnik, a računicu mi se ne da ni radit..



već sad jedva čekam sljedeću sezonu da ponovno počnem trošit na vožnje i na motoRR    :grin:
 
Zar je bitno koliko se novaca utuče u godinu dana vožnje?

Jednog dana kad budete ležali na samrtnoj postelji i prisjećali se života i doživljaja, oćete se pitat: jebate koliko san novaca moga pametnije potrošit umisto na motor, ili ćete se pitat: jebate di san sve bija s motorom, a koliko san još mista propustija vidit...

Šta oću reć... svaku lipu/kunu/euro koje san potrošija na motor mi je motor vratija 10 puta više, i da mogu ponovo, sve bi isto učinija, a i više.
Neke stvari san preplatija, neke stvari improvizira i uštedija, ali koliko god da san potrošija, nije mi ža.
Pare su da se troše, nije ih još nitko odnija u grob.