kožna jakna na maxi skuteru

Koliko Vas ima kožnu jaknu na maxi skuteru


  • Total voters
    61

Tmax

Active member
Razmišljam da bih kupio kožnu jaknu za vožnu, (sada imam textilnu Clover) pa me zanima koliko od Vas upotrebljava kožnu jaknu (ako može recite koju) i koliko je vruča ljeti (u usporedbi sa textilnom ako ste je imali) :misli:
Hvala  (y)
 
imam textilnu i toplo je u njoj tako da mislim da je u kožnoj još toplije
 
za početak , ova tema je trebala biti u  Rasprave o servisima, dilerima i opremi Forum za izmjenu iskustva sa serviserima odnosno dilerima i opremi koju prodaju. ali pošto nisam moderator ,  pa me nije  briga  :LOL:

kožu ti je malo teže održavati, poslje nekog vremena zna i ispucati, naravno otmjenija je i ljepše izgleda,nešto skuplja i ljeti ćeš u njoj umirati od vrućine :mrgreen:

tekstil je jednostavnije održavati,jeftinije su jakne,i mislim da je više za nas malo mlađe skuteraše  :mrgreen:

upiši kožna jakna u search i naći ćeš sve što te zanima  :wink:
 
josko said:
za početak , ova tema je trebala biti u  Rasprave o servisima, dilerima i opremi Forum za izmjenu iskustva sa serviserima odnosno dilerima i opremi koju prodaju. ali pošto nisam moderator ,  pa me nije  briga  :LOL:

kožu ti je malo teže održavati, poslje nekog vremena zna i ispucati, naravno otmjenija je i ljepše izgleda,nešto skuplja i ljeti ćeš u njoj umirati od vrućine :mrgreen:

tekstil je jednostavnije održavati,jeftinije su jakne,i mislim da je više za nas malo mlađe skuteraše  :mrgreen:

upiši kožna jakna u search i naći ćeš sve što te zanima  :wink:
uzzmeš goretex jaknu i riješiš problem daš oko 4000 kn i miran si za dugo vremena
 
Ja imam IXS-ovu jaketu, goretex, vodovjetronepropusna, dao sa popustom (Pjađo 10% :mrgreen: ) oko 1500 kn, jakna ima oko 25-28 t kilometara, i oko 2 godine, a nosena je i kada nisam sa bajkom (znaci, u njoj sam 90% vremena), vrlo kvalitetna, topla, a i ima dosta protektora.

A kozna? Bolje stiti pri padu, ali su naravno skuplje i teze ih je odrzavati, ali osobno - sviđaju mi se! (y)
 
Radim u bolnici pa sam imao prilike vidjeti kako izgleda kada se prilikom pada sa skutera jakne od najlona, valjda usljed trenja o asfalt, rastope i spoje sa ozljedom na koži te nije nimalo bezbolno kada istu treba odvojiti od rane. Svima preporucam koznu odjecu bez obzira na vrstu dvokotacnog prometala. Vjerovatno je drugacije kod kvalitetnijih jakni od umjetnog matrijala sa atestima . . . mozda je najbolje nikada ne doci u poziciju provjere da li ti atesti "" (y)drze vodu
 
za ljeto i svakodnevne kraće vožnjice imam jednu tanju jaketu od robe...a kada se ide dalje dobro bi bilo imat što jačega pa makar se i skuva...samo je još treba i obuč 8)
 
Ne znam da li je bolje pasti gol ili u cordura/goretex jakni jer se ista od trenja prakticki zapali i zaljepi za kozu i znaju nastati gadne opekotine. Vidim puno roditelja da te jakne kupuju klincima za skuter i niti ne znaju kako su u zabludi. Prijatelj mi je pao za Gixxera, klizao po cesti i maznuo u stup od mosta, noge u trapericama oderane do kosti a gornji dio nista... kozna jakna mu spasila zivot iako se "zapilila" do protektora.

Osobno na maxi skuteru imam Uvex koznu jaknu, prekrasan kroj, cvrsta, kompaktna, sa protektorima, bila je preko 3000 kn al sam je na akciji dobio za samo 1600 kn. Potpuno je crna, bez kiča i nisam primjetio da mi je previse toplo ispod nje po ljeti. Naprotiv, ljeti je toliko toplo ispod integralne kacige da je sve ostalo u drugom planu. Drugim rjecima, bolje je izbjegavati tamnu kacigu nego crnu jaknu.
 
cek vi to ozbiljno za tekstilne jakne da se zalijepe  :? ? planira san uzet jaknu od cordure i za ovo jos nisam cua da se otopi od trenja  :misli:
 
Ziva istina, ADAC je radio test motoristickih jakni i zakljucili su isto... bjezi od sintetike, koža život čuva.
 
neznam kakve jakne imate ali ja sam se napado posteno i u obicnim jaknama i jaknama za motor i jakna se poguli/podere na mjestu di je stitnik,jer tu je najtvrde....ali nema nikakvog topljenja...normalno da je koza bolja...ali nisu ni ove jakne lose...po tome bi se covjek kad padne zapalio od trenja :mrgreen:
 
TomCat_Ri said:
Ziva istina, ADAC je radio test motoristickih jakni i zakljucili su isto... bjezi od sintetike, koža život čuva.

imas li kakav link na taj test? ima razlicite sintetike od obicnog najlona do cordure tako da nevjerujem da je sve isto  :misli:
 
Ne to sam davno citao u casopisu al sam dobro zapamtio. Vjeruj mi, prijatelj mi je pao u koži sa preko 150 km/h i gore je ostao neogreban. Da je cordura bolja kombinezoni bi se radili od nje.
 
ako kupujem kozu onda to mora biti klokanova koza,necu ja nikakvo govedo oblacit :lolcry:
 
TomCat_Ri said:
Ne to sam davno citao u casopisu al sam dobro zapamtio. Vjeruj mi, prijatelj mi je pao u koži sa preko 150 km/h i gore je ostao neogreban. Da je cordura bolja kombinezoni bi se radili od nje.

i ja bi rade kozu  (y) samo racunam da za koznu jaknu moram izdvojit novaca koliko mi treba za hitair koja se nazalost radi od cordure  :x
 
Cordura ti je isto plastika samo (duplo) jaca od goretexa i za razliku od njega, uvjek zadrzava nepromocivost dok goretex, kako stari, pocne propustati. Malo koja jakne je cijela napravljena od cordure, uglavnom se radi o goretex jakni koja ima corduru na kriticnim mjestima (zglobovi). Znam da ima Dainese ful cordura jakne al za te novce mozes kupiti i kozu tako da se ne isplati. Misljenja sam da za svaki motor koji moze dosegnuti 100 km/h ili vise, koža jest imperativ!
 
iluvatar said:
i ja bi rade kozu  (y) samo racunam da za koznu jaknu moram izdvojit novaca

Motoristicka oprema se kupuje kao da ces vec sutra pasti  :wink: Mozda ne zbog sebe al uglavnom ce te netko drugi baciti u kanal. Vidi ovaj zadnji slucaj na pumpi u Karlovcu... biker sa 100 godina iskustva... al ne mozes protiv nasilnog mulca.
 
iluvatar said:
i ja bi rade kozu  (y) samo racunam da za koznu jaknu moram izdvojit novaca koliko mi treba za hitair koja se nazalost radi od cordure  :x

Koliko dođe taj hitair? Koliko novaca imaš za izdvojiti za jaketu? Ja kupio kožnu jučer, HELD, relativno su ti jeftine. Osnovni modeli su mislim oko 1800 kn, ova koju sam ja je 2158 kn sa 5% popusta za cash.

5620-0.jpg
 
mislim do 3000 izdvojit za jaknu tako da nije bas malo, al onda zelim uzet nesto sto ce mi pruzit maksimalnu sigurnost. ja bi najrade uzea hitair od koze  :LOL: . a sad sta je bolje uzet kozu ili hitair ni sam vise neman pojma  :x to me muci vec duze vrijeme
 
iluvatar said:
imas li kakav link na taj test? ima razlicite sintetike od obicnog najlona do cordure tako da nevjerujem da je sve isto  :misli:

Sintetika je za sigurnost derk i amen, to i ptice vec znaju..

Nema veze sto ih ima razlicitih vrsta njihov razvoj i namjena je za nesto drugo...


Ugl, sajt gdje je bio taj test je nedostupan  :misli: