Kralj na zalasku ili novi zeleni princ

Što mislite što je trenutno bolja kupnja:

  • R6 2009

    Votes: 49 38.0%
  • ZX6R 2009

    Votes: 80 62.0%

  • Total voters
    129

Sportfighter

New member
Muči me dvojba oko ova dva motora, odnosno neznam koji bi trenutno bio bolja kupnja.

R6 sam oduvijek želio ali pomalo dolazi kraj serije i ubrzo nasljednik 2011. Sa druge strane pojavila se nova ninja puna novih tehnoloških pikanterija koja je pomela konkurenciju na testovima te privukla pozornost.
Sa r6 sam imao određenih iskustava no nažalost sa ninjom to nije slučaj pa ih nemogu usporediti. ako je netko bio te sreće da ih je probao bio bih zahvalan kad bi podijelio svoje dojmove.

Hvala
 
Sportfighter said:
Muči me dvojba oko ova dva motora, odnosno neznam koji bi trenutno bio bolja kupnja.

R6 sam oduvijek želio ali pomalo dolazi kraj serije i ubrzo nasljednik 2011. Sa druge strane pojavila se nova ninja puna novih tehnoloških pikanterija koja je pomela konkurenciju na testovima te privukla pozornost.
Sa r6 sam imao određenih iskustava no nažalost sa ninjom to nije slučaj pa ih nemogu usporediti. ako je netko bio te sreće da ih je probao bio bih zahvalan kad bi podijelio svoje dojmove.

Hvala

Yamahu sam imao čast provozati, a kawca imam jako veliku želju probati i nadam se vrlo skoro.
Yamaha R6 meni osobno nikad nije "legla", još od davne 2001. jednostavno svaki novi model bi potisnuo u "treći plan", nekažem da je loš motor jer nije, taj model vozi se odlično i ima snage, čak mislim da je naljepša od svih šestica, ali u ovom slučaju moj glas ide ( bez obzira što nisam imao čast voziti ga ) za novu ninju  (y)
 
ma ninju :wink: yamaha je već dosadna :D
 
evo ti test iz motopulsa dobro ga procitaj idi na est voznju na oba motora i koj ti je bolji uzmi ga  http://www.motopuls.hr/images/stories/TESTOVI/T096/096UT_Supersport600.pdf
 
Testovi u 3 časopisa ili više mogu biti skroz različiti,ja bih uzeo R6,ali odluči šta ti se više sviđa :wink:
 
          Problem je što je sad cijena u korist Yamahe tj. isto koštaju jer je na nju 10% poust,ali što kad za koji mjesec vjerojatno i Kawa dođe na akciju jeftinija za 10000 kn il više,onda će se puno više njih odlučiti za Kawu,možda i je bolji motocikl na stazi prvenstveno jer nema rupe u snazi,ali daleko od toga da R6 nije kvalitetniji čitaj sa boljom završnom obradom i daleko ljepši motocikl a po cesti uvijek imaš vremena prešaltati jednu niže,a trajnost će vrijeme pokazati,i za zanemariti nisu niti servisni intervali di je razlika 10000 i 6000 km ipak ogromna.Da imam 81630 kn sutra bi otišao po crnu R6 jer sa tim zlatnim felgama izgleda nekako exkluzivno ne dosadno standardno,makar je to i samo moje mišljenje.
 
Kawasaki!

Sam si rekao sve, novi model, tehnološke pikanterije, ravnomjerija krivulja snage, novi zeleni princ :D (y)
 
Ako se ne varam, Yamaha prodise punim plucima tek na visokim okretajima.
To je po meni jos jedan razlog zasto bih je preporucio autoru teme.
Znam ga osobno, i znam da zna drzati motor "u okretajima", znaci nema problema sto se Grobnika tice, a isto tako znam da vozi civilizirano po cesti, pa samim time ubje dvije muhe jednim udarcem.
(y)
 
Ako je kawasaki pobjedio na svim testovima i ako je dokazano bolji,na tebi je jedino da odlucis crni ili seljobersko zeleni.  :mrgreen:  8)
Dakle promjeni naslov teme
 
       Da samo što na testovima izgled nikad nije bio kriterij odlučivanja kao kod osobne kupnje inače bi npr. u 1000 klasi Duc bio prvi a honda zadnja,a j... par stotinki brži il sporiji na stazi,a definitivno je R6 najljepši motor koji se vrti oko 10 somova eura tj. s ove strane razuma i realnosti.
 
pa ako ti nisu bitne performanse onda kupi koji ti je ljepsi i gotovo.
a zasto kupujes novi motor? za 10 000eura mozes svasta kupit dobrog i jos za kusur helikopter
 
dane-vk said:
Ako je kawasaki pobjedio na svim testovima i ako je dokazano bolji,na tebi je jedino da odlucis crni ili seljobersko zeleni.  :mrgreen:  8)
Dakle promjeni naslov teme

Koliko sam mogao primjetiti već u par tema "jašiš" po vlasnicima zelenih kawi sa tim "seljobersko zeleni" glupim komentarima, iako ti moderatori brišu postove uporan si, to znači da ili imaš IQ kokoške ili samo voliš pljuvat po ljudima piskarajući i sakrivajući se tu iza nekog nicka  :palacdolje: :palacdolje: :palacdolje:

Ajd nek ga neko banira više  :palacdolje:

 
imaš u gradu i servisnu podršku za kawasaki ili idi kod lavada u labin :wink:

ali yamaha je ljepša nekih milion puta, a ti ionako nećeš iskoristiti niti jednog :wink: a kad vidim onaj zadnji kraj od kavca sa onom školskom tablom, odmah mi se prisere :mrgreen: