KTM 990

rio said:
Huh..i nije malo, no nek je dobar  (y) sretno!

A gle nije malo ali za te novce sam dobio dva bočna allu kofera kao i top kofer, dva sjedala, dva vizira, federe dakar kao i obične manje, maglenke.... sad da ne nabrajam... Sve je to super samo ajde nađi majstora dobrog i kome možeš vjerovat i da ne traži po satu rada 250 kn i kaže da mu za zamjenu federa treba 8 sati? Malo mi je to pretjerano!
 
Tu sam.
Kupio si odličan motor, to je "S" verzija, jel?

Za servis ti preporučam Moto Špicu, kupio si odličan motor, nemoj sad škrtarit na održavanju.
Za promjenit opruge treba najmanje 4 sata.....
 
makazica said:
Tu sam.
Kupio si odličan motor, to je "S" verzija, jel?

Za servis ti preporučam Moto Špicu, kupio si odličan motor, nemoj sad škrtarit na održavanju.
Za promjenit opruge treba najmanje 4 sata.....
Da S je... Ako nema nigdje blize ok  :D
A u vezi 50 000 km kaj treba mjenjat?
 
Pozdrav ekipa,imam ponudu da zamjenim svoga malog Duka za ovog Superduka iz oglasa,sta da gledam kad budem isao vidjeti motor?
http://www.njuskalo.hr/cestovni-motori/ktm-superduke-990-oglas-16806520
 
Roadrunner130 said:
Pozdrav ekipa,imam ponudu da zamjenim svoga malog Duka za ovog Superduka iz oglasa,sta da gledam kad budem isao vidjeti motor?
http://www.njuskalo.hr/cestovni-motori/ktm-superduke-990-oglas-16806520

Nešto drugo. :mrgreen:
 
mate said:
Nešto drugo. :mrgreen:
(y)
Nesto se vozit mora:) , al ozbiljno sad sta da pazim?
 
Roadrunner130 said:
(y)
Nesto se vozit mora:) , al ozbiljno sad sta da pazim?

Pazi da ima urednu servisnu knjižicu. :)

Osim sitinica koje se ralativno lako mogu popraviti, 990ice nemaju nekih većih mana.
 
ZoltanBB said:
Pazi da ima urednu servisnu knjižicu. :)

Osim sitinica koje se ralativno lako mogu popraviti, 990ice nemaju nekih većih mana.

Jedan covik sta je ga pogleda je ipak nasa manu, citiram :
"Mladicu, neces moc potegnit mladu na zadnjem sicu nema nista mista za suvozaca "

:)
 
Pozzz..... evo trebam savjet vozim KTM 990 ADV i tražim gume za njega, više sam na cesti nego na bijelom putu ali ne želim čiste cestovne gume. Ne znam kako su se pokazale gume enduro gume on/off?

 
KTM DOMI 990 said:
Pozzz..... evo trebam savjet vozim KTM 990 ADV i tražim gume za njega, više sam na cesti nego na bijelom putu ali ne želim čiste cestovne gume. Ne znam kako su se pokazale gume enduro gume on/off?
Pirelli Scorpio A/T  ukucaj  jubito  ne slušaj savjete ovdje :mrgreen:
 
Dobro je poznato da je pomoćni cilindar kvacila slaba točka KTM-a 950/990. Rjesenja su se uglavnom svodila na:

1. Aftermerket cilindar (Oberon ili Evoluzione)
2. Čekaš da rikne, pa opet staviš original cilindar, pa opet čekaš da rikne.

E sad, zašto ovo pišem - slučajno sam naletio na sljedeće, možda vrijedi probati za one koji su još na originalu:

"The problem is sintered aluminum + mineral oil + heat + pressure. Its called a solvothermic reaction. Swap to a synthetic fluid that's non reactive with the sintered aluminum cylinder and there is absolutely no issue with the stock unit. 60+k miles and no failures. Same for every one of my customers and friends who I've swapped over to 3w synthetic fork oil.:deal. I could make 35% selling these replacement slave but it really isn't necessary, IMHO."

Bi li sintetičko ulje napravilo neku štetu na mjestu gdje inače ide mineralno - ne znam... Pošto kupiJo, poto prod'o...
 
lb said:
Bi li sintetičko ulje napravilo neku štetu na mjestu gdje inače ide mineralno - ne znam... Pošto kupiJo, poto prod'o...

Ja bi stavio univerzalno traktorsko ulje, bez zeke.... :mrgreen: (y)
 
Pazi sad, možda se papci u KTM-u malo zbroje i (konačno) naprave dostojnog nasljednika 950/990 modela:

http://www.motorcyclenews.com/news/2016/june/stefan-pierer-exclusive-interview-part-one/

"The new mid class is on the way, with the 800, and we will see a naked model first, the Duke – but this will be closely followed by an adventure bike, so the Africa Twin should be aware that a serious competitor is coming! "

Ne zaseru li, kupujem!
 
O tom motoru sam načuo prije nekih godinu dana...Do danas ni riječi, Stvar se zahuktava, yupi :D

http://www.advpulse.com/adv-bikes/ktm-800-adventure-spy-photos/

Malo sam ostao zbunjen politikom (nesigurnošću) Ktm-a :misli: izdavaju tri modela :shock: 1050/1190/1290 niti jedan nije dosljedan nasljednik 950/990 osim 1190 (y) (u tako malo razlike u zapremini 3 modela - čemu) a s druge strane imaju odličan agregat 690 kojeg su zaboravili...- da se razumijemo ovo će po meni biti pravi pogodak (gura ih konkurencija - dolazi yamaha tenere 700, tu je gs800, triumph).

Jel KTM zalutao, možda no s ovim motorom sve greške se brišu (y)