ktm ili kle

makazica said:
Znate kaj...dosad sam bio suzdržan i pokušavao bit objektivan ali sad vam evo moje decidirano mišljenje...

Ali treba i reći da te motore voze ljudi različitih profila i različitih
interesa... Tko voli prašinariti kao ti sigurno neće kupiti KLE, a u
većini situacija tko voli isključivo cestu ( dobar makadam je isto
cesta ) neće kupiti ADV 640... Tako da je nekome teško dokučiti
to o kočnicama i ovjesu ako nije ulazio u dubiozne situacije... No
i te kočnice i ovjes na KLEu se daju popraviti za sitne pare... OK,
nije to ni blizu KTMovim, ali zadovoljava prosječnog korisnika i
omogućuje siguran touring...Ja ne vozim ni jedan ni drugi pa to
gledam sa strane, no probao sam i jedan i drugi i ADV je fakat u
svemu podosta nadmoćniji...
 
AnteK said:
Ali treba i reći da te motore voze ljudi različitih profila i različitih
interesa... Tko voli prašinariti kao ti sigurno neće kupiti KLE, a u
većini situacija tko voli isključivo cestu ( dobar makadam je isto
cesta ) neće kupiti ADV 640... Tako da je nekome teško dokučiti
to o kočnicama i ovjesu ako nije ulazio u dubiozne situacije... No
i te kočnice i ovjes na KLEu se daju popraviti za sitne pare... OK,
nije to ni blizu KTMovim, ali zadovoljava prosječnog korisnika i
omogućuje siguran touring...Ja ne vozim ni jedan ni drugi pa to
gledam sa strane, no probao sam i jedan i drugi i ADV je fakat u
svemu podosta nadmoćniji...

Diplomatski i odmjereno.... (y)

Za razliku od mene. :mrgreen:

Eventum said:
:cigle:

Uh, teške riječi!

Mogu ja još..... :jesus:
 
makazica said:
Podložan je kvarovima kao i svaki drugi.

Stvorila se nekakava fama oko KLE-a kao motora koji se nikad ne kvari, kad ono malo popričaš se serviserom koji kaže da se napopravljao KLE-ova...
 
Eventum said:
:cigle:

Uh, teške riječi!

cini ti se. KLE je doista slabasan motoric. Nema nijednu ODLICNU odliku, da bi ga usporedjivali s bilo kojim MOTOROM! Ali, ali, za nezahtjevnog korisnika ili pocetnika, to je motoric koji ima sve sto mu treba. K tomu je i relativno jeftin, pa tko voli, nek izvoli....

Kao sto rekoh, ne pada mi na pamet mijenjati ga...

:wink:
 
Ako je u pitanju vožnja na makadamu ili off i padanje sa ta dva motora tj. oštećenja plastika, možda nije loše znati da je plastika na KTM-u stvarno jeftina. Prednji blatobran 220kn, bočne zadnje plastike 110kn, rep motora 208kn... Treba uzeti u obzir da mu je prednja vilica 50mm podesiva, rezervar plastični, koji se prilikom pada jako teško oštećuje i prima 28l benzina.  Kočnice su u orginalu Brembo, nisu potrebne dorade, WP ovjes podesiv kako god želiš, zadnja guma 18 cola, dvije mogućnosti paljenja...
Moje mišljenje: pre mala razlika u lovi, koja se poništava u godištu motora, a motori su razlika po svemu.
Još nešto za kraj što se tiče ubrzanja od 0-100km. Jedan vrlo iskusan i priznati putnik s foruma, koji vozi već dugo godina Varadera i koji ga zna voziti, izjavio je da me nije mogao uloviti do 100km. KTM je vrhunski motor s jednom manom. Problem je skupiti dovoljno novaca za novi, bar meni  (y)
 
AnteK said:
Ajd kad seresh, sehri uvjerljivo!  :jesus:

uopce ne serem! Za KLE-a ne mogu dobiti 25kkn, a za takav slican treba nakupiti jos dva puta toliko. Npr. KTM 690 enduro ili Yamaha Tenere ( s ponesto opreme)...
Ne vidim bas slicnih modela koji bi zadovoljili moje prohtjeve i bili cjenovno prihvatljivi.
jbga, sirotinjo i Bogu si teska... :)
 
hey decki stari mi kupio tomosa kad san bio 6 razred cini mi se da je naj bolje malo mješavine od motorke i brum brum
 
boyze said:
hey decki stari mi kupio tomosa kad san bio 6 razred cini mi se da je naj bolje malo mješavine od motorke i brum brum

znaci, kad si napunio 3 desetljeca?

:mrgreen:

momak, neozbiljan si, neozbiljan....
 
klesoo said:
uopce ne serem! Za KLE-a ne mogu dobiti 25kkn, a za takav slican treba nakupiti jos dva puta toliko. Npr. KTM 690 enduro ili Yamaha Tenere ( s ponesto opreme)...
Ne vidim bas slicnih modela koji bi zadovoljili moje prohtjeve i bili cjenovno prihvatljivi.
jbga, sirotinjo i Bogu si teska... :)
paKLEna masina+Adly=KTM  (Tenere) :misli::LOL:
 
dugi 201 said:
Ako je u pitanju vožnja na makadamu ili off i padanje sa ta dva motora tj. oštećenja plastika, možda nije loše znati da je plastika na KTM-u stvarno jeftina. Prednji blatobran 220kn, bočne zadnje plastike 110kn, rep motora 208kn... Treba uzeti u obzir da mu je prednja vilica 50mm podesiva, rezervar plastični, koji se prilikom pada jako teško oštećuje i prima 28l benzina.  Kočnice su u orginalu Brembo, nisu potrebne dorade, WP ovjes podesiv kako god želiš, zadnja guma 18 cola, dvije mogućnosti paljenja...
Moje mišljenje: pre mala razlika u lovi, koja se poništava u godištu motora, a motori su razlika po svemu.
Još nešto za kraj što se tiče ubrzanja od 0-100km. Jedan vrlo iskusan i priznati putnik s foruma, koji vozi već dugo godina Varadera i koji ga zna voziti, izjavio je da me nije mogao uloviti do 100km. KTM je vrhunski motor s jednom manom.
Problem je skupiti dovoljno novaca za novi, bar meni  (y)
Kupljen Teškom Mukom    :wink:
 
Tomica said:
paKLEna masina+Adly=KTM  (Tenere) :misli::LOL:

je, mogu i zenu na bubanj i lako kupim sto god TI pozelis. Ovako imam i motor(cek) i quad(ic) i autic, a i zena je na radnom mjestu, u kuhinji...

:mrgreen: (y)

btw. os dat 25kkn za quad?
 
makazica said:
Znate kaj...dosad sam bio suzdržan i pokušavao bit objektivan ali sad vam evo moje decidirano mišljenje...


Kupi kaj hoćeš.
(y)



:mrgreen: :LOL:
 
klesoo said:
je, mogu i zenu na bubanj i lako kupim sto god TI pozelis. Ovako imam i motor(cek) i quad(ic) i autic, a i zena je na radnom mjestu, u kuhinji...

:mrgreen: (y)
Ja Ti ne zelim nista vise ni manje nego sto si sam zelis.  :jesus:
Zanimljivo kako su sve deminutivi, samo zena full size. :LOL:
klesoo said:
btw. os dat 25kkn za quad?
Ne
 
daKLE, svi smo se jednoglasno slozili da boyze kupi KLE-a, jer se to nama svidja...

:mrgreen:

2boyze:
jos mu srusi cijenu ili prikupi jos pokoju lipicu (a to je preporuka) i kupi noviji KLE! Toci, vozi i zaboravi hard enduro!
 
Kakvi izljevi "pameti", kakva žuč. Najljepše je kada netko tko vozi KTM kaže da je drugi motor, u ovom slučaju KLE-govno. To zapravo nije vrijedno komentara, ali govori nešto. To, da su ovdje u pitanju kompleksi a ne dobronamjerni savjeti dečku koji za malo novaca hoće pouzdan i dobar motor.Ako se ne vjeruje sretnim vlasnicima, o pouzdanosti KLE-a treba pitati ovlaštenog servisera, npr. Darija iz KMS-a.(Kaze).Inače, koliko para, toliko muzike. Već sam rekao, naše su ceste prepune izraubanih "elitnih" vozila, uglavnom na četiri kotača. Jer njihovi vlasnici nemaju i nikada neće imati novaca za nove. Tako je i kod motora. Ovdje je riječ o starim motorima za malo novca. I zato tu  nema mjesta ovakvim prepucavanjima ponosnih vlasnika. Ja sam  svoje motore kupio nove i sada su novi. I nema tog KTM-a kojeg bi ja za njih mijenjao, osim ako bih to zbog vlastitih potreba i poželio. Zato, nisu svi vlasnici KLE-a budale koji voze "govno" od motora, kako je to netko ovdje lijepo izrekao. Da sam ovakvu raspravu vodio prije sedam godina kada sam se logirao na ovom forumu, ne bi bilo čudno. Ali danas, zaista jest čudno. Kad svi imamo potrebu nešto reći i biti "korisni" kao pravi forumaši. Želim sretnu vožnju svima na dva i četiri kotača. (y)
 
frend mi vozi KLE,2002g i do sada ima preko 120tkm,nikakvih vecih ulaganja nije imao a motor je jos kao nov.on je prvi vlasnik i zadovoljan je sa njim.nemam nekakvih vecih iskustava sa KTM pa ga ne zelim komentirati.
 
Depp said:
Kakvi izljevi "pameti", kakva žuč. Najljepše je kada netko tko vozi KTM kaže da je drugi motor, u ovom slučaju KLE-govno. To zapravo nije vrijedno komentara, ali govori nešto. To, da su ovdje u pitanju kompleksi a ne dobronamjerni savjeti dečku koji za malo novaca hoće pouzdan i dobar motor.Ako se ne vjeruje sretnim vlasnicima, o pouzdanosti KLE-a treba pitati ovlaštenog servisera, npr. Darija iz KMS-a.(Kaze).Inače, koliko para, toliko muzike. Već sam rekao, naše su ceste prepune izraubanih "elitnih" vozila, uglavnom na četiri kotača. Jer njihovi vlasnici nemaju i nikada neće imati novaca za nove. Tako je i kod motora. Ovdje je riječ o starim motorima za malo novca. I zato tu  nema mjesta ovakvim prepucavanjima ponosnih vlasnika. Ja sam  svoje motore kupio nove i sada su novi. I nema tog KTM-a kojeg bi ja za njih mijenjao, osim ako bih to zbog vlastitih potreba i poželio. Zato, nisu svi vlasnici KLE-a budale koji voze "govno" od motora, kako je to netko ovdje lijepo izrekao. Da sam ovakvu raspravu vodio prije sedam godina kada sam se logirao na ovom forumu, ne bi bilo čudno. Ali danas, zaista jest čudno. Kad svi imamo potrebu nešto reći i biti "korisni" kao pravi forumaši. Želim sretnu vožnju svima na dva i četiri kotača. (y)

Nekoliko ljudi koji sudjeluju u ovoj temi me pozna i "u živo" tako da će oni ocjeniti da li se radi o žuči, kompleksima ili nećem trećem, ti to nemožeš jer me ne poznaš.

Jako ti je pametno pitati ovlaštenog servisera o kvaliteti proizvoda koji prodaje/servisira, i uz najveće poštenje i dobrotu bio bi lud da ti kaže da "njegov" proizvod nevalja.

Kakve veze ima što netko vozi (KTM ili bilo što drugo) u komentiranju nekog drugog motora, zanimljivo je da su i drugi ljudi (koji ne voze KTM ) izrazili sumnju u dugoročno zadovoljstvo čovjeka koji je pokrenuo temu u slučaju da se odluči za KLE.

(y)